sziasztok van ket gep, egyiken nfsd, masik bemountoltja fstab-bol. mindket helyen vannak nfs modulok betoltve a kernelbe, tehat gyanitom mind a kliens mind a szerver kernelben levo nfs-t hasznalja. ket gep kozt cross-kabel.
a problema az, hogy ha az nfs szerver nem elerheto akkor elobb-utobb behal a kliens. probaltam a soft es hard opciokkal jatszani, a hard-nal lement a load 1-re a szokasos tobb 10-rol, es nem csinalt semmit a gep amig valahogy kezzel nem csinaltam egy umount/mount parost, soft-nal a load felmegy tobb szazra es a vege reboot lett. termeszetesen volt olyan is, hogy siman tulelte, csak hogy meg szebb legyen a tortenet. hogy kene beallitani hogy ez elvarhatoan mukodjon, vagyis ha nincs meg az nfs szerver adjon vmi hibauzit aztan ha visszajon szepen vegye ismet hasznalatba? a forgalom amugy majdnem 0, napi maximum 5G, sebesseg, teljesitemeny nem erdekes. samba esetleg inteligensebben kezeli ezt? vagy user-space nfs jobb? esetleg a mulkor emlegetett tcp udp helyett? koszi, udv m _________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
