sziasztok

van ket gep, egyiken nfsd, masik bemountoltja fstab-bol. mindket
helyen vannak nfs modulok betoltve a kernelbe, tehat gyanitom mind a
kliens mind a szerver kernelben levo nfs-t hasznalja. ket gep kozt
cross-kabel.

a problema az, hogy ha az nfs szerver nem elerheto akkor elobb-utobb
behal a kliens. probaltam a soft es hard opciokkal jatszani, a
hard-nal lement a load 1-re a szokasos tobb 10-rol, es nem csinalt
semmit a gep amig valahogy kezzel nem csinaltam egy umount/mount
parost, soft-nal a load felmegy tobb szazra es a vege reboot lett.
termeszetesen volt olyan is, hogy siman tulelte, csak hogy meg szebb
legyen a tortenet.

hogy kene beallitani hogy ez elvarhatoan mukodjon, vagyis ha nincs meg
az nfs szerver adjon vmi hibauzit aztan ha visszajon szepen vegye
ismet hasznalatba? a forgalom amugy majdnem 0, napi maximum 5G,
sebesseg, teljesitemeny nem erdekes. samba esetleg inteligensebben
kezeli ezt? vagy user-space nfs jobb? esetleg a mulkor emlegetett tcp
udp helyett?


koszi, udv
m
_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz