On Thu, Mar 23, 2006 at 12:37:45PM +0100, Auth Gábor wrote:
> Halihó!
> 
> Gábor Lénárt ezt írta:
> > En csak egyedul arra ohajtottam reagalni hogy az NEM IGAZ, hogy a BIOS
> > utan mas nem tudNA (felteles mod) valtoztatni a dologokon, sot egyes
> > bug workaround-okkor csinal is ilyet pl a kernel.
> 
>   Hát... ha a BIOS letilt egy eszközt, ahhoz az oprendszer nem fér 
> hozzá. Különben a BIOS nem tiltotta le az eszközt. Tipikusan az 
> engedélyezéshez/tiltáshoz reboot kell...

Ez altalanossagban nem igaz ... Persze lehet valamilyen eszkozre igen,
de az fura lenne, mert ha software reboot-rol beszelunk akkor annak nem
is igazan van esetleg olyan vonzata mint egy hw RESET jel, azaz ergo
ezt software-esen csinaljuk vissza is ... Altalaban ezek a tiltasok
engedelyezesek valami I/O porton/portokon egyetleg valami memory mapped
terulten tortennek, ahol ujra is engedheted ... Persze lehet van olyan
eszkoz aminek tenyleg hw RESET kell hogy visszalljon, meghat a RESET
fogalma is kerdeses, hogy egy globalis szignalrol beszelunk a buszon,
vagy lehet resetelni dolgokat egyenkent, de akkor az megint azt jelenti
hogy sw-bol triggerelheto, ergo vissza is lehet allitani konnyeden.
Mint mondattam ilyeneket csinal is Linux kernel mint workaround, hogy
enged/letilt dolgokat ami imsert bugokat fixal pl. Persze esetfuggo
lehet a dolog, de altalnossagban akkor sem igaz.

-- 
- Gábor
_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz