On Thu, Mar 23, 2006 at 12:37:45PM +0100, Auth Gábor wrote: > Halihó! > > Gábor Lénárt ezt írta: > > En csak egyedul arra ohajtottam reagalni hogy az NEM IGAZ, hogy a BIOS > > utan mas nem tudNA (felteles mod) valtoztatni a dologokon, sot egyes > > bug workaround-okkor csinal is ilyet pl a kernel. > > Hát... ha a BIOS letilt egy eszközt, ahhoz az oprendszer nem fér > hozzá. Különben a BIOS nem tiltotta le az eszközt. Tipikusan az > engedélyezéshez/tiltáshoz reboot kell...
Ez altalanossagban nem igaz ... Persze lehet valamilyen eszkozre igen, de az fura lenne, mert ha software reboot-rol beszelunk akkor annak nem is igazan van esetleg olyan vonzata mint egy hw RESET jel, azaz ergo ezt software-esen csinaljuk vissza is ... Altalaban ezek a tiltasok engedelyezesek valami I/O porton/portokon egyetleg valami memory mapped terulten tortennek, ahol ujra is engedheted ... Persze lehet van olyan eszkoz aminek tenyleg hw RESET kell hogy visszalljon, meghat a RESET fogalma is kerdeses, hogy egy globalis szignalrol beszelunk a buszon, vagy lehet resetelni dolgokat egyenkent, de akkor az megint azt jelenti hogy sw-bol triggerelheto, ergo vissza is lehet allitani konnyeden. Mint mondattam ilyeneket csinal is Linux kernel mint workaround, hogy enged/letilt dolgokat ami imsert bugokat fixal pl. Persze esetfuggo lehet a dolog, de altalnossagban akkor sem igaz. -- - Gábor _________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
