On Thu, Mar 23, 2006 at 12:37:45PM +0100, Auth Gábor wrote:
> Hát... ha a BIOS letilt egy eszközt, ahhoz az oprendszer nem fér
> hozzá. Különben a BIOS nem tiltotta le az eszközt. Tipikusan az
> engedélyezéshez/tiltáshoz reboot kell...
Nem igy van, a linux-kernelen pl. nem reg volt szo a BIOS altal
letiltott alaplapi hangkartya ujraengedelyezeserol. PCI eszkozok eseten
ez egyaltalan nem nagy ugy.
A kernel altalanosan azert nem engedelyezi ujra a BIOS-ban letiltott
eszkozoket, mert feltetelezi, hogy a felhasznalonak jo oka volt a
letiltasra.
Gabor
--
---------------------------------------------------------
MTA SZTAKI Computer and Automation Research Institute
Hungarian Academy of Sciences
---------------------------------------------------------
_________________________________________________
linux lista - [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux