VDR 2.0.0 - en to uk translation catalogue (39 entries)

en: No streams on this page, create timer anyway?
uk: Немає потоку на цій сторінці, створити таймер все одно?

en: Downloading in the background
uk: Звантаження в тлі

en: Starting player...
uk: Запуск програвача...

en: Retrieving...
uk: Отримання...

en: Back
uk: Назад

en: Forward
uk: Вперед

en: Create timer
uk: Ств. таймер

en: Play
uk: Програвання

en: Status
uk: Статус

en: Timers
uk: Таймери

en: Unfinished downloads
uk: Незавершені звантаження

en: No active downloads
uk: Немає активних звантажень

note: TRANSLATORS: at most 5 characters
en: Error
uk: Помилка

en: Error details
uk: Деталі помилки

en: Download details
uk: Деталі звантаження

en: Remove
uk: Вилучення

en: Abort
uk: Перервати

en: Edit timer
uk: Редагувати таймер

en: Title
uk: Назва

en: Once per day
uk: Раз на день

en: Once per week
uk: Раз на тиждень

en: Once per month
uk: Раз на місяць

en: Update interval
uk: Інтервал оновлення

en: Execute now
uk: Запустити вже

note: TRANSLATORS: at most 24 chars
en: Never
uk: Ніколи

en: Last fetched:
uk: Востаннє отримані:

en: Error on last refresh!
uk: Помилка при останньому оновленні!

en: Timer running, can't remove
uk: Запущено таймер, неможливо вилучити!

en: Remove timer?
uk: Вилучити таймер?

en: Aborted
uk: Перервано

en: Download video files from the web
uk: Звантаження відео-файлів з мережі

en: Streaming failed: no URL
uk: Програвання потоку не вдалося: немає посилання

en: Streaming not supported, try downloading
uk: Програвання потоку не підтримується, спробуйте звантажити

en: Failed to launch media player
uk: Помилка запуску програвача медіа

en: timer
uk: таймер

en: One download completed, %d remains%s
uk: Одне звантаження закінчено, %d залишилося%s

en: Download aborted
uk: Звантаження перервано

en: Download failed (error = %d)
uk: Звантаження не вдалося (помилка = %d)

en: %d downloads not finished
uk: %d звантажень не завершено
