hello,

On Wed, Sep 08, 2010 at 06:27:36PM +0200, Gabor HALASZ wrote:
> 2010.09.08. 15:54 keltezéssel, Hegedüs Ervin írta:
> >>
> >> Nem nagyon ertelek
> > konkrétan mit?
> >
> 
> Az egeszet kavarast, pl minek kell ip cima http-ben, nem lehetne oda is 
> dns name-t irni, stb...

ez volt a javaslatom az üzemeltetők/fejlesztők felé...

> Az az 1.2.3.4 altalaban virtualis interface cime szokott lenni, akkro 
> tevedtem.

példa volt, bocs.
 
> >> de miert is nem hasznalsz valami proxyt
> >> befele? A squid is tud accelerator lenni, apache/lighttpd/nginx mind tud
> >> ilyet.
> >
> > ez mit változtatna a felálláson?
> >
> 
> Manipulalhatja a http forgalmat, ha mashogy nem, faragni kell egy 
> redirektort, ami atirja a cimet, par perc alatt megoldhato.

de nem a kintről jövő forgalomban kell manipulálni, hanem akik
bentről mennek proxyn keresztül. És itt ez a lényeg, h a belső
kliensek mennek proxyn keresztül egy külső címre, amit ua a hoszt
redirectel a saját hálójuk felé (bár ez utóbbi irreleváns,
lehetne másik IF is, akkor is ue lenne a szitu)
 
> > Attól még a Squid a kliens által kért 1.2.3.4-re akarna
> > kapcsolódni, konkrétan én ezt látom problémának (tehát h az
> > alkalmazás a saját hoszt egyik interface-re akar kapcsolódni, ami
> > egyébként DNAT szabály szerint egy másik IP-re megy - vagyis hogy
> > lehet lo interfacen egyébként nem lo IP címmel rendelkező
> > csomagoknak megmondani, hogy a POSTROUTING-ban levő szabályt
> > légyszi' vegyék figyelembe)
> 
> Ez mar tobbszor emlegettem a listan, de nem lehet elegszer ismetelni: az 
> netfilterben csak a prerouting chainekben lehet olyan szabalyt irni, ami 
> a destination interface-en valtoztat, a routeing (ami nem ip routeing, 
> tobbek kozott az is itt dol el, hogy melyik lesz az output interface) 
> utan mar nem.

igen, tisztában vagyok ezzel, de megpróbálom harmadik módon
megfogalmazni a kérdést: egy csomagot hogy lehet routingra
kényszeríteni, ha egyébként nem lenne routing (egy adott IP:célport
alapján)?

iproute[2] vagy vmi egyéb mágikus tool jó lenne erre? tapasztalat
érdekelne, vagy bármi, ami felett esetleg elsiklottam.

> > Én azt javasoltam, h a vegyünk fel egy új rekordot az adott
> > zónába, a weblapon írják át az IP hivatkozást DNS névre, és a
> > Squid-nek megmondom h az az új A rekord az 5.6.7.8-ra mutat.
> >
> 
> Nagyjabol, a korrekt megoldas termeszetesen a split-dns, ahol az 
> internal dns lefedi az external dnst is, csak a privat ip cimekket ad 
> vissza, es termeszetesen http linkben nem hasznaltok ip cimet.
> 
> > (de ehhez jelenleg 300 felett jár a felhívott egyének száma, és
> > perpill senki nem érzi magát illetékesnek)
> >
> Jo kis helyen dolgozol :)

nem itt dolgozom (szerencsére), ez csak amolyan úri passzió
esténként lefekvés előtt.

persze h a split DNS lenne a tisztább, szárazabb megoldás, de ez
egy állami hivatal, a döntés (szerintem) kb így megy (a lista
következő eleme az előzőt minden pontjában felülbírálja):

- mi a logikus
- melyik a jobb ajánlat
- a Béla a múltkor tejelt
- most akkor is a Géza lesz

Így asztán az a 300 telefon bár alkotói túlzás, de a 10 körüli
szám sajnos nagyon is valós :(


a.
_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz