Szia!

> Valami olyasmit szeretnék megvalósítani tisztán linuxos hálózatban, mint
> amit az NT domain tud. Konzolon is kéne. (sok helyről bejelentkezés, egy
> helyről adminisztálva, ha X is fut, akkor a desktop is "menjen utána")
> 
> Merre keresgéljek?
Központosított felhasználókezelésre régen NIS -t, mostanában meg LDAP
-ot használnak (PAM -nak van LDAP -os auth modulja).
Gondolom, a felhasználók home könyvtárait is egy gépen akarod tárolni,
ehhez meg jó lesz az NFS, esetleg samba. Utóbbi esetén win -es
kliensekről egyszerűen el tudják érni a felhasználók a linuxos home
könyvtárukat. 
www.tldp.org -on a howto -k között biztos találsz leírásokat is.
üdv.
Salamon Attila

_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz