Szia! > Valami olyasmit szeretnék megvalósítani tisztán linuxos hálózatban, mint > amit az NT domain tud. Konzolon is kéne. (sok helyről bejelentkezés, egy > helyről adminisztálva, ha X is fut, akkor a desktop is "menjen utána") > > Merre keresgéljek? Központosított felhasználókezelésre régen NIS -t, mostanában meg LDAP -ot használnak (PAM -nak van LDAP -os auth modulja). Gondolom, a felhasználók home könyvtárait is egy gépen akarod tárolni, ehhez meg jó lesz az NFS, esetleg samba. Utóbbi esetén win -es kliensekről egyszerűen el tudják érni a felhasználók a linuxos home könyvtárukat. www.tldp.org -on a howto -k között biztos találsz leírásokat is. üdv. Salamon Attila
_________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
