Sziasztok! Egy Mandrake rendszerem borult meg, aminek megjavításához segítséget szeretnék kérni tőletek. A gépen Mandriva 2006 futott, netről frissítette magát a Mandrake vezérlőpult tooljai segedelmével. Egyszer elkövettem azt a hibát, hogy a valaki által ajánlgatott alternatív csomagkezelőt, a smart-update nevű cuccost. Ez fel is tett egy halom friss csomagot, de mint a következő reboot után észleltem kérdés nélkül Cooker-t csinált a stable helyére. Ez önmagában nem lett volna még nagy szívfájdalmam, a rendszert kb 4 éve upgradelgetem gond nélkül, volt már cooker régen, aztán befrissitettem egy stable release-zel és mindenki boldog volt. Mostan azonban megborította az rpm adatbázist! :-( Jelenleg a gép üzemel, megosztja a netet, futik a tűzfala, de nem indul el rajta egy halom program, pl a Firefox vagy a Vezérlőpult sem, nem tudom frissiteni, adminisztrálni. Szeretném az adatbázis konzisztenciáját helyreállitani.
Telepitő CD-ről bootolva próbáltam üzemszerű állapotot létrehozni, a Mandriva 2006 telepítője az rpm adatbázis olvasgatásakor hibaüzenet nélkül megáll, nem lép tovább, csak ctrl+alt+del hatására rebootolva tudom életre kelteni. Ha az újabb 2006.1 verziójó install CD-ről bootolok text módban (grafikusan ugyanaz mint az előző verziónál), akkor tudok hibaüzeneteket kinyerni egy kissé szétesett képernyőn, kb ezeket: An error occured, rebuilding of database failed. rpmdb: Program version 4.3 doesn't match environment db4 error: version (-30974) dbenv->open DB_VERSION_MISMATCH: Database environment version mismatch error: cannot open Packages index using db3 - (-30974) error: cannot open Packages database in: /mnt/var/lib/rpm.... (ha volt is folytatás, nem látszik a szétesett képernyő miatt, egymásra másolódtak a hibaüzik) és végül: An error occured basesystem package not selected A db3 és db4 nyomát nem leltem, igy hogy helyreállítsam a világ rendjét megpróbáltam az rpm-el függőségben lévő csomagokat --force --nodeps kapcsolókkal a CD-n lévőkre upgradelni/downgradelni, de ez sem segített. Neten keresgélve ezt leltem: rm -f /var/lib/rpm/__db* rpm -vv --rebuilddb Ez sem segített, utána a CD-ről bootolás a fenti eredményt hozta ismételten. Mit tegyek szerintetek? Minden segítséget előre is köszönök! SzG _________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
