Sziasztok!

Egy Mandrake rendszerem borult meg, aminek megjavításához segítséget
szeretnék kérni tőletek. A gépen Mandriva 2006 futott, netről
frissítette magát a Mandrake  vezérlőpult tooljai segedelmével.  Egyszer
elkövettem azt a hibát, hogy a valaki által ajánlgatott alternatív
csomagkezelőt, a smart-update nevű cuccost. Ez fel is tett egy halom
friss csomagot, de mint a következő reboot után észleltem kérdés nélkül
Cooker-t csinált a stable helyére. Ez önmagában nem lett volna még nagy
szívfájdalmam, a rendszert kb 4 éve upgradelgetem gond nélkül, volt már
cooker régen, aztán befrissitettem egy stable release-zel és mindenki
boldog volt. Mostan azonban megborította az rpm adatbázist! :-(
Jelenleg a gép üzemel, megosztja a netet, futik a tűzfala, de nem indul
el rajta egy halom program, pl a Firefox vagy a Vezérlőpult sem, nem
tudom frissiteni, adminisztrálni. Szeretném az adatbázis
konzisztenciáját helyreállitani.

Telepitő CD-ről bootolva próbáltam üzemszerű állapotot létrehozni, a
Mandriva 2006 telepítője az rpm adatbázis olvasgatásakor hibaüzenet
nélkül megáll, nem lép tovább, csak ctrl+alt+del hatására rebootolva
tudom életre kelteni.

Ha az újabb 2006.1 verziójó install CD-ről bootolok text módban
(grafikusan ugyanaz mint az előző verziónál), akkor tudok hibaüzeneteket
kinyerni egy kissé szétesett képernyőn, kb ezeket:




An error occured, rebuilding of database failed.
rpmdb: Program version 4.3 doesn't match environment

db4 error:
version (-30974) dbenv->open DB_VERSION_MISMATCH: Database environment
version mismatch

error: cannot open Packages index using db3 - (-30974)

error: cannot open Packages database in: /mnt/var/lib/rpm.... (ha volt
is folytatás, nem látszik a szétesett képernyő miatt, egymásra
másolódtak a hibaüzik)

és végül:
An error occured basesystem package not selected

A db3 és db4 nyomát nem leltem, igy hogy helyreállítsam a világ rendjét
megpróbáltam az rpm-el függőségben lévő csomagokat --force --nodeps
kapcsolókkal a CD-n lévőkre upgradelni/downgradelni, de ez sem segített.






Neten keresgélve ezt leltem:

 rm -f /var/lib/rpm/__db*
 rpm -vv --rebuilddb

Ez sem segített, utána a CD-ről bootolás a fenti eredményt hozta ismételten.
Mit tegyek szerintetek? Minden segítséget előre is köszönök!

SzG


_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz