On Wed, Mar 01, 2006 at 09:01:14PM +0100, LiRul wrote:
> On Wed, Mar 01, 2006 at 04:52:02PM +0100, Kosa Attila wrote:
>
> > Arra gondoltam, hogy ha van egy ssmtp-d a chroot-ban, amely
> > korlatozas nelkul kuldhet ki leveleket, akkor az mivel jobb,
> > mintha a postfix tenne ugyanezt (magyaran valamilyen modon
> > lehetove tenned, hogy a chroot-bol elerjek a postfixedet
> > levelkuldesre). Velhetoen a postfix komolyabb vedelmi
> > mechanizmusokat tud alkalmazni, mint az ssmtp (peldaul a levelek
> > meretere es szamara vonatkozoan).
>
> Biztos en nem olvastam jol, de nem az lenne a cel, hogy a chrooton
> beluli kvazi MTA atdobja a lokalis normal MTA-nak a levelet s a
> kezbesitest tovabbra is az csinalna? Igy minden limitacios lehetoseg
> megmaradna, csak transzparansen a php es a rendszer MTA koze kerulne egy
> ,,wrapper'.
De minek egy mta a chroot-ba? Konnektaljon localhoston a
postfix-hez, es kesz.
--
Udvozlettel
Zsiga
_________________________________________________
linux lista - [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux