cpplib-14.1-b20240218 - en to sr translation catalogue (272 entries)

en: conversion from %s to %s not supported by iconv
sr: „ikonv“ не подржава претварање из %s у %s

en: iconv_open
sr: иконв_отвори

en: no iconv implementation, cannot convert from %s to %s
sr: нема иконв примене, не могу да претворим из %s у %s

en: character 0x%lx is not in the basic source character set
sr: знак 0x%lx није у знаковном скупу основног извора

en: converting to execution character set
sr: претварам у знаковни скуп извршавања

en: character 0x%lx is not unibyte in execution character set
sr: знак 0x%lx није једног бајта у знаковном скупу извршавања

en: universal character names are only valid in C++ and C99
sr: називи свеопштег знака су једино исправни у Ц++ и Ц99

en: C99's universal character names are incompatible with C90
sr: називи свеопштег знака Ц99 нису сагласни са Ц90

en: the meaning of '\%c' is different in traditional C
sr: значење „\%c“ је другачије у уобичајеном Ц-у

en: '\N' not followed by '{'
sr: „\N“ без пратеће „{“

en: empty named universal character escape sequence; treating it as separate tokens
sr: празан именован свеопшти низ промене знака; сматрам то одвојеним скупинама

en: empty named universal character escape sequence
sr: празан именован свеопшти низ промене знака

en: named universal character escapes are only valid in C++23
sr: именоване свеопште промене знака су исправне само у Ц++23

en: \N{%.*s} is not a valid universal character; treating it as separate tokens
sr: „\N{%.*s}“ није исправан свеопшти знак; сматрам то одвојеним скупинама

en: \N{%.*s} is not a valid universal character
sr: „\N{%.*s}“ није исправан свеопшти знак

en: did you mean \N{%s}?
sr: да ли сте мислили „\N{%s}“?

en: '\N{' not terminated with '}' after %.*s; treating it as separate tokens
sr: „\N{' се не завршава са '}“ после „%.*s“; сматрам то одвојеним скупинама

en: '\N{' not terminated with '}' after %.*s
sr: „\N{' се не завршава са '}“ после „%.*s“

en: In _cpp_valid_ucn but not a UCN
sr: У _цпп_исправан_нсз али није НСЗ

en: empty delimited escape sequence; treating it as separate tokens
sr: празан ограничен низ промене; сматрам то одвојеним скупинама

en: empty delimited escape sequence
sr: празан ограничен низ промене

en: delimited escape sequences are only valid in C++23
sr: ограничени низови промене су једино исправни у Ц++23

en: '\u{' not terminated with '}' after %.*s; treating it as separate tokens
sr: „\u{' се не завршава са '}“ после „%.*s“; сматрам то одвојеним токенима

en: incomplete universal character name %.*s
sr: непотпун назив свеопштег знака %.*s

en: '\u{' not terminated with '}' after %.*s
sr: „\u{' се не завршава са '}“ после „%.*s“

en: %.*s is not a valid universal character
sr: %.*s није исправан свеопшти знак

en: '$' in identifier or number
sr: „$“ у одреднику или број

en: universal character %.*s is not valid in an identifier
sr: свеопшти знак %.*s није исправан у одреднику

en: universal character %.*s is not valid at the start of an identifier
sr: свеопшти знак %.*s није исправан на почетку одредника

en: %.*s is outside the UCS codespace
sr: „%.*s“ је ван УЦС кодног простора

en: converting UCN to source character set
sr: претварам НСЗ у изворни знаковни скуп

en: converting UCN to execution character set
sr: претварам НСЗ у извршни знаковни скуп

en: extended character %.*s is not valid in an identifier
sr: проширени знак „%.*s“ није исправан у одреднику

en: extended character %.*s is not valid at the start of an identifier
sr: проширени знак „%.*s“ није исправан на почетку одредника

en: the meaning of '\x' is different in traditional C
sr: значење „\x“ је другачије у уобичајеном Ц-у

en: \x used with no following hex digits
sr: „\x“ је коришћено са не пратећим хекса цифрама

en: '\x{' not terminated with '}' after %.*s
sr: „\x{' се не завршава са '}“ после „%.*s“

en: hex escape sequence out of range
sr: хекс низ промене је изван опсега

en: '\o' not followed by '{'
sr: за „\o“ не следи „{“

en: '\o{' not terminated with '}' after %.*s
sr: „\o{' се не завршава са '}“ после „%.*s“

en: octal escape sequence out of range
sr: октални низ промене је изван опсега

en: numeric escape sequence in unevaluated string: '\%c'
sr: бројевни низ промене низа у непроцењеној ниски: „\%c“

en: the meaning of '\a' is different in traditional C
sr: значење „\a“ је другачије у уобичајеном Ц-у

en: non-ISO-standard escape sequence, '\%c'
sr: низ промене не-ИСО-стандарда, „\%c“

en: unknown escape sequence: '\%c'
sr: непознат низ промене: „\%c“

en: unknown escape sequence: '\%s'
sr: непознат низ промене: „\%s“

en: converting escape sequence to execution character set
sr: претварам низ промене у знаковни скуп извршавања

en: missing open quote
sr: недостаје отворена заграда

en: character not encodable in a single execution character code unit
sr: знак се не може енкодирати у једној јединици знаковног скупа извршавања

en: at least one character in a multi-character literal not encodable in a single execution character code unit
sr: барем један знак у вишезнаковном литералу се не може прекодирати у једној јединици знаковног скупа извршавања

en: multi-character literal with %ld characters exceeds 'int' size of %ld bytes
sr: више-знаковни литерал са %ld знака премашује „int“ величину од %ld бајта

en: multi-character literal cannot have an encoding prefix
sr: више-знаковни литерал не може имати префикс прекодирања

en: character not encodable in a single code unit
sr: знак се не може прекодирати у једној кодној јединици

en: multi-character character constant
sr: више-знаковна константа знака

en: empty character constant
sr: празна константа знака

en: failure to convert %s to %s
sr: неуспех у претварању %s у %s

en: extra tokens at end of #%s directive
sr: посебни симболи на крају #%s директиве

en: #%s is a GCC extension
sr: #%s је ГЦЦ проширење

en: #%s before C++23 is a GCC extension
sr: „#%s“ пре „C++23“ јесте GCC проширење

en: #%s before C23 is a GCC extension
sr: „#%s“ пре „C23“ јесте GCC проширење

en: #%s is a deprecated GCC extension
sr: #%s је превазиђено ГЦЦ проширење

en: suggest not using #elif in traditional C
sr: саветује да се не користи „#elif“ у уобичајеном Ц-у

en: traditional C ignores #%s with the # indented
sr: уобичајени Ц занемарује #%s са # увученим

en: suggest hiding #%s from traditional C with an indented #
sr: саветује скривање #%s из уобичајеног Ц-а са увученим #

en: embedding a directive within macro arguments is not portable
sr: угнежђивање директиве унутар аргумената макроа није преносиво

en: style of line directive is a GCC extension
sr: стил директиве реда је ГЦЦ проширење

en: invalid preprocessing directive #%s; did you mean #%s?
sr: неисправна директива предобраде #%s; да ли сте мислили „#%s“?

en: invalid preprocessing directive #%s
sr: неисправна директива предобраде #%s

en: "%s" cannot be used as a macro name
sr: „%s“ не може бити коришћено као назив макроа

en: "%s" cannot be used as a macro name as it is an operator in C++
sr: „%s“ не може бити коришћено као назив макроа јер је то оператор у Ц++-у

en: no macro name given in #%s directive
sr: није дат назив макроа у #%s директиви

en: macro names must be identifiers
sr: називи макроа морају бити одредници

en: undefining "%s"
sr: неодређујем „%s“

en: missing terminating > character
sr: недостаје завршни знак >

en: #%s expects "FILENAME" or <FILENAME>
sr: #%s очекује „НАЗИВДАТОТЕКЕ“ или <НАЗИВДАТОТЕКЕ>

en: empty filename in #%s
sr: празан назив датотеке у #%s

en: #include nested depth %u exceeds maximum of %u (use -fmax-include-depth=DEPTH to increase the maximum)
sr: „#include“ дубоко угнеждено %u превазилази максимум од %u (користите „-fmax-include-depth=ДУБИНА“ да повећате максимум)

en: #include_next in primary source file
sr: #include_next у примарној изворној датотеци

en: invalid flag "%s" in line directive
sr: неисправна опција „%s“ у директиви реда

en: unexpected end of file after #line
sr: неочекивани крај датотеке након „#line“

en: "%s" after #line is not a positive integer
sr: „%s“ након „#line“ није позитиван цео број

en: line number out of range
sr: број реда је ван опсега

en: "%s" is not a valid filename
sr: „%s“ није исправан назив датотеке

en: "%s" after # is not a positive integer
sr: „%s“ након „#“ није позитиван цео број

en: file "%s" linemarker ignored due to incorrect nesting
sr: датотека „%s“ означавач реда занемаренa због нетачног угњежђавања

en: invalid #%s directive
sr: неисправна #%s директива

en: registering pragmas in namespace "%s" with mismatched name expansion
sr: бележим прагме у простору назива „%s“ са неодговарајућим ширењем назива

en: registering pragma "%s" with name expansion and no namespace
sr: бележим прагму „%s“ са ширењем назива и без простора назива

en: registering "%s" as both a pragma and a pragma namespace
sr: бележим „%s“ и као прагму и као простор назива прагме

en: #pragma %s %s is already registered
sr: #pragma %s %s је већ забележено

en: #pragma %s is already registered
sr: #pragma %s је већ забележено

en: registering pragma with NULL handler
sr: бележим прагму са НИШТАВНИМ руковаоцем

en: #pragma once in main file
sr: #pragma једном у главној датотеци

en: invalid #pragma push_macro directive
sr: неисправна „#pragma push_macro“ директива

en: invalid #pragma pop_macro directive
sr: неисправна „#pragma pop_macro“ директива

en: invalid #pragma GCC poison directive
sr: неисправна „#pragma GCC poison“ директива

en: poisoning existing macro "%s"
sr: трујем постојећи макро „%s“

en: #pragma system_header ignored outside include file
sr: „#pragma system_header“ је занемарено изван датотеке укључивања

en: cannot find source file %s
sr: не могу да пронађем изворну датотеку „%s“

en: current file is older than %s
sr: текућа датотека је старија од %s

en: invalid "#pragma GCC %s" directive
sr: неисправна директива „#pragma GCC %s“

en: _Pragma takes a parenthesized string literal
sr: _Прагма узима словност ниске затворене заградом

en: #else without #if
sr: „#else“ без „#if“

en: #else after #else
sr: „#else“ након „#else“

en: the conditional began here
sr: условљеност почиње овде

en: #%s without #if
sr: „#%s“ без „#if“

en: #%s after #else
sr: „#%s“ након „#else“

en: #endif without #if
sr: „#endif“ без „#if“

en: missing '(' after predicate
sr: недостаје ( након предиката

en: missing ')' to complete answer
sr: недостаје ) да доврши одговор

en: predicate's answer is empty
sr: одговор предиката је празан

en: assertion without predicate
sr: тврдња без предиката

en: predicate must be an identifier
sr: предикат мора бити одредник

en: "%s" re-asserted
sr: „%s“ је поново утврђен

en: unterminated #%s
sr: неокончано #%s

en: stdout
sr: стдизлаз

en: fixed-point constants are a GCC extension
sr: константе сталне тачке су ГЦЦ проширења

en: invalid prefix "0b" for floating constant
sr: неисправан префикс „0b“ за покретну константу

en: use of C++17 hexadecimal floating constant
sr: употреба Ц++17 хексадецималне покретне константе

en: use of C99 hexadecimal floating constant
sr: употреба Ц99 хексадецималне покретне константе

en: invalid suffix "%.*s" on floating constant
sr: неисправан суфикс „%.*s“ на покретној константи

en: traditional C rejects the "%.*s" suffix
sr: уобичајени Ц одбацује „%.*s“ суфикс

en: suffix for double constant is a GCC extension
sr: суфикс за двоструку константу је ГЦЦ проширење

en: invalid suffix "%.*s" with hexadecimal floating constant
sr: неисправан суфикс „%.*s“ са хексадецималном покретном константом

en: decimal float constants are a C23 feature
sr: децималне покретне константе су „C23“ функције

en: invalid suffix "%.*s" on integer constant
sr: неисправан суфикс „%.*s“ на константи целог броја

en: use of C++11 long long integer constant
sr: употреба Ц++11 дуге дуге константе целог броја

en: use of C99 long long integer constant
sr: употреба Ц99 дуге дуге константе целог броја

en: use of C++23 %<size_t%> integer constant
sr: употреба Ц++23 %<size_t%> константе целог броја

en: use of C++23 %<make_signed_t<size_t>%> integer constant
sr: употреба Ц++23 %<make_signed_t<size_t>%> константе целог броја

en: ISO C does not support literal %<wb%> suffixes before C23
sr: ISO C не подржава префиксе %<wb%> литерала пре C23

en: imaginary constants are a GCC extension
sr: имагинарне константе су ГЦЦ проширења

en: binary constants are a C++14 feature or GCC extension
sr: бинарне константе су Ц++14 функције или ГЦЦ проширења

en: binary constants are a C23 feature or GCC extension
sr: бинарне константе су „C23“ функције или GCC проширења

en: binary constants are a C23 feature
sr: бинарне константе су „C23“ функције

en: integer constant is too large for its type
sr: константа целог броја је предуга за њену врсту

en: integer constant is so large that it is unsigned
sr: константа целог броја је толико велика тако да је неозначена

en: missing ')' after "defined"
sr: недостаје ( након „defined“

en: operator "defined" requires an identifier
sr: оператор „defined“ захтева одредника

en: ("%s" is an alternative token for "%s" in C++)
sr: („%s“ је резервни симбол за „%s“ у Ц++-у)

en: this use of "defined" may not be portable
sr: ова употреба „defined“ не може бити преносива

en: user-defined literal in preprocessor expression
sr: словност коју је одредио корисник у изразу претпроцесора

en: floating constant in preprocessor expression
sr: покретна константа у изразу претптоцесора

en: imaginary number in preprocessor expression
sr: имагинаран број у изразу претптоцесора

en: "%s" is not defined, evaluates to 0
sr: „%s“ није одређено, процењује се на 0

en: assertions are a GCC extension
sr: тврдње су ГЦЦ проширења

en: assertions are a deprecated extension
sr: тврдње су застарела проширења

en: unbalanced stack in %s
sr: неуравнотежен стек у %s

en: impossible operator '%u'
sr: немогућ оператор у „%u“

en: missing ')' in expression
sr: недостаје ) у изразу

en: '?' without following ':'
sr: „?“ без пратећег „:“

en: integer overflow in preprocessor expression
sr: прекорачење целог броја у изразу претпроцесора

en: missing '(' in expression
sr: недостаје ( у изразу

en: the left operand of "%s" changes sign when promoted
sr: леви операнд за „%s“ мења знак када је претворен

en: the right operand of "%s" changes sign when promoted
sr: десни операнд за „%s“ мења знак када је претворен

en: traditional C rejects the unary plus operator
sr: уобичајени Ц одбацује унарни плус оператор

en: comma operator in operand of #if
sr: оператор зареза у операнду „#if“

en: division by zero in #if
sr: дељење нулом у „#if“

en: NULL directory in find_file
sr: НИШТАВАН директоријум у пронађи_датотеку

en: one or more PCH files were found, but they were invalid
sr: једна или више ПЦХ датотека је пронађено, али су неисправне

en: use -Winvalid-pch for more information
sr: користите „-Winvalid-pch“ за више података

en: %s is a block device
sr: %s је блок уређај

en: %s is too large
sr: %s је превелико

en: %s is shorter than expected
sr: %s је краће од очекиваног

en: no include path in which to search for %s
sr: нема путање укључивања у којој потражити „%s“

en: Multiple include guards may be useful for:
sr: Више чувара укључивања може бити корисно за:

en: cppchar_t must be an unsigned type
sr: „cppchar_t“ мора бити неозначена врста

en: preprocessor arithmetic has maximum precision of %lu bits; target requires %lu bits
sr: аритметика претпроцесора има највећу тачност од %lu бита; мета затева %lu бита

en: CPP arithmetic must be at least as precise as a target int
sr: ЦПП аритметика мора бити тачна барем колико и циљни цео број

en: target char is less than 8 bits wide
sr: циљни знак је дужи мање од 8 бита

en: target wchar_t is narrower than target char
sr: циљни широки знак (wchar_t) је ужи од циљног знака

en: target int is narrower than target char
sr: циљни цео број је ужи од циљног знака

en: CPP half-integer narrower than CPP character
sr: ЦПП полуцео број је ужи од ЦПП знака

en: CPP on this host cannot handle wide character constants over %lu bits, but the target requires %lu bits
sr: ЦПП на овом рачунару не може да рукује дуге константе знака преко %lu бита, али мета захтева %lu бита

en: backslash and newline separated by space
sr: контра коса и нови ред су раздвојени размаком

en: backslash-newline at end of file
sr: контра коса-нови ред на крају датотеке

en: trigraph ??%c converted to %c
sr: триграф ??%c је претворен у %c

en: trigraph ??%c ignored, use -trigraphs to enable
sr: триграф ??%c је занемарен, користите „-trigraphs“ да укључите

en: end of bidirectional context
sr: крај двосмерног садржаја

en: unpaired UTF-8 bidirectional control characters detected
sr: неупарени УТФ-8 двосмерни контролни знаци су откривени

en: unpaired UTF-8 bidirectional control character detected
sr: неупарени УТФ-8 двосмерни контролни знак је откривен

en: UTF-8 vs UCN mismatch when closing a context by "%s"
sr: „UTF-8 vs UCN“ не одговара када затварам контекст са „%s“

en: "%s" is closing an unopened context
sr: „%s“ затвара неотворени контекст

en: found problematic Unicode character "%s"
sr: нађох проблематичан Јуникод знак „%s“

en: invalid UTF-8 character <%x>
sr: неисправан УТФ-8 знак „<%x>“

en: invalid UTF-8 character <%x><%x>
sr: неисправан УТФ-8 знак „<%x><%x>“

en: invalid UTF-8 character <%x><%x><%x>
sr: неисправан УТФ-8 знак „<%x><%x><%x>“

en: invalid UTF-8 character <%x><%x><%x><%x>
sr: неисправан УТФ-8 знак „<%x><%x><%x><%x>“

en: "/*" within comment
sr: „/*“ унутар напомене

en: %s in preprocessing directive
sr: %s у директиви претпроцесора

en: null character(s) ignored
sr: ништаван знак(ци) је занемарен(и)

en: `%.*s' is not in NFKC
sr: „%.*s“ није у НФКЦ-у

en: `%.*s' is not in NFC
sr: „%.*s“ није у НФЦ-у

en: __VA_OPT__ is not available until C++20
sr: „__VA_OPT__“ није доступно све до „Ц++20“

en: __VA_OPT__ is not available until C23
sr: „__VA_OPT__“ није доступно све до „C23“

en: __VA_OPT__ can only appear in the expansion of a C++20 variadic macro
sr: „__VA_OPT__“ може само да се појави у ширењу вариадик макроа „Ц++20“

en: attempt to use poisoned "%s"
sr: покушај коришћења отрованог „%s“

en: poisoned here
sr: отровано овде

en: __VA_ARGS__ can only appear in the expansion of a C++11 variadic macro
sr: „__VA_ARGS__“ може само да се појави у ширењу вариадик макроа Ц++11

en: __VA_ARGS__ can only appear in the expansion of a C99 variadic macro
sr: „__VA_ARGS__“ може само да се појави у ширењу вариадик макроа Ц99

en: identifier "%s" is a special operator name in C++
sr: одредник „%s“ је назив посебног оператора у Ц++-у

en: adjacent digit separators
sr: блиски раздвојници цифре

en: invalid suffix on literal; C++11 requires a space between literal and string macro
sr: неисправан суфикс у словности; Ц++11 захтева размак између словности и макроа ниске

en: raw string delimiter longer than 16 characters
sr: граничник сирове ниске је дужи од 16 знака

en: invalid new-line in raw string delimiter
sr: неисправан нови ред у граничнику сирове ниске

en: invalid character '%c' in raw string delimiter
sr: неисправан знак „%c“ у граничнику сирове ниске

en: unterminated raw string
sr: неокончана сирова ниска

en: null character(s) preserved in literal
sr: ништаван знак је причуван у словности

en: missing terminating %c character
sr: недостаје завршни знак %c

en: C++11 requires a space between string literal and macro
sr: Ц++11 захтева размак између словности и макроа ниске

en: module control-line cannot be in included file
sr: контролни ред модула не може бити у укљученој датотеци

en: module control-line "%s" cannot be an object-like macro
sr: контролни ред модула „%s“ не може бити макро налик објекту

en: unterminated comment
sr: неокончана напомена

en: C++ style comments are not allowed in ISO C90
sr: Напомене Ц++ стила нису допуштене у ИСО Ц90

en: (this will be reported only once per input file)
sr: (ово ће бити извештено само једном по улазној датотеци)

en: C++ style comments are incompatible with C90
sr: Напомене Ц++ стила нису сагласне са Ц90

en: multi-line comment
sr: напомена више редова

en: unspellable token %s
sr: неизговорљив симбол %s

en: raw string delimiter longer than %d characters
sr: граничник сирове ниске је дужи од %d знака

en: unterminated literal
sr: незавршени литерал

en: '##' cannot appear at either end of __VA_OPT__
sr: „##“ не може да се појави у или на крају „__VA_OPT__“

en: __VA_OPT__ may not appear in a __VA_OPT__
sr: „__VA_OPT__“ не може да се појави у „__VA_OPT__“

en: __VA_OPT__ must be followed by an open parenthesis
sr: „__VA_OPT__“ мора да буде праћено отвореном заградом

en: unterminated __VA_OPT__
sr: неокончано „__VA_OPT__“

en: "%s" used outside of preprocessing directive
sr: „%s“ се користи ван директиве претпроцесора

en: missing '(' before "%s" operand
sr: недостаје ( пре операнда „%s“

en: operator "%s" requires a header-name
sr: оператор „%s“ захтева назив заглавља

en: missing ')' after "%s" operand
sr: недостаје ) након операнда „%s“

en: macro "%s" is not used
sr: макро „%s“ није коришћен

en: invalid built-in macro "%s"
sr: неисправан макро уградње „%s“

en: macro "%s" might prevent reproducible builds
sr: макро „%s“ може да спречи поновљиве изградње

en: could not determine file timestamp
sr: не могу да одредим временску ознаку датотеке

en: could not determine date and time
sr: не могу да одредим датум и време

en: __COUNTER__ expanded inside directive with -fdirectives-only
sr: „__COUNTER__“ је проширен у директиви са „-fdirectives-only“

en: invalid string literal, ignoring final '\'
sr: неисправна словност ниске, занемарујем завршну \

en: pasting "%.*s" and "%.*s" does not give a valid preprocessing token
sr: убацивање „%.*s“ и „%.*s“ не даје исправну скупину предобраде

en: ISO C++11 requires at least one argument for the "..." in a variadic macro
sr: ИСО Ц++11 захтева барем један аргумент за „...“ у вариадик макроу

en: ISO C99 requires at least one argument for the "..." in a variadic macro
sr: ИСО Ц99 захтева барем један аргумент за „...“ у вариадик макроу

en: macro "%s" requires %u arguments, but only %u given
sr: макро „%s“ захтева %u аргумента, али само %u су дата

en: macro "%s" passed %u arguments, but takes just %u
sr: макро „%s“ је проследио %u аргумента, али узима само %u

en: macro "%s" defined here
sr: макро „%s“ је дефинисан овде

en: unterminated argument list invoking macro "%s"
sr: бесконачан списак аргумената призивајући макро „%s“

en: function-like macro "%s" must be used with arguments in traditional C
sr: макро налик функцији „%s“ мора бити коришћен са аргументима у уобичајеном Ц-у

en: invoking macro %s argument %d: empty macro arguments are undefined in ISO C++98
sr: призивајући макро %s аргумент %d: празни аргументи макроа нису одређени у ИСО Ц++98

en: invoking macro %s argument %d: empty macro arguments are undefined in ISO C90
sr: призивајући макро %s аргумент %d: празни аргументи макроа нису одређени у ИСО Ц90

en: duplicate macro parameter "%s"
sr: параметар двоструког макроа „%s“

en: expected parameter name, found "%s"
sr: очекивах назив параметра, нађох „%s“

en: expected ',' or ')', found "%s"
sr: очекивах , или ), нађох „%s“

en: expected parameter name before end of line
sr: очекивах назив параметра пре краја реда

en: expected ')' before end of line
sr: очекивах ) пре краја реда

en: expected ')' after "..."
sr: очекивах ) након ...

en: anonymous variadic macros were introduced in C++11
sr: безимени вариадик макрои су уведени у Ц++11

en: anonymous variadic macros were introduced in C99
sr: безимени вариадик макрои су уведени у Ц99

en: ISO C++ does not permit named variadic macros
sr: ИСО Ц++ не дозвољава именоване вариадик макрое

en: ISO C does not permit named variadic macros
sr: ИСО Ц не дозвољава именоване вариадик макрое

en: '##' cannot appear at either end of a macro expansion
sr: „##“ не може да се појави у или на крају макро ширења

en: ISO C++11 requires whitespace after the macro name
sr: ИСО Ц++11 захтева празнине након назива макроа

en: ISO C99 requires whitespace after the macro name
sr: ИСО Ц99 захтева празнине након назива макроа

en: missing whitespace after the macro name
sr: недостаје празнина након назива макроа

en: '#' is not followed by a macro parameter
sr: за „#“ не следи параметар макроа

en: "%s" redefined
sr: „%s“ је поново одређено

en: this is the location of the previous definition
sr: ово је место претходне одреднице

en: macro argument "%s" would be stringified in traditional C
sr: макро аргумент „%s“ ће бити нискован у уобичајеном Ц-у

en: while writing precompiled header
sr: за време уписивања претходно преведеног заглавља

en: %s: not used because `%.*s' is poisoned
sr: %s: није употребљено зато што је „%.*s“ отровано

en: %s: not used because `%.*s' not defined
sr: %s: није употребљено зато што „%.*s“ није одређено

en: %s: not used because `%.*s' defined as `%s' not `%.*s'
sr: %s: није употребљено зато што „%.*s“ одређено као „%s“ није „%.*s“

en: %s: not used because `%s' is defined
sr: %s: није употребљено зато што је „%s“ одређено

en: %s: not used because `__COUNTER__' is invalid
sr: %s: није употребљено зато што „__COUNTER__“ није исправно

en: while reading precompiled header
sr: за време читања претходно преведеног заглавља

en: detected recursion whilst expanding macro "%s"
sr: откривено је дубачење за време ширења макроа „%s“

en: syntax error in macro parameter list
sr: садржајна грешка у списку параметара макроа
