pppconfig - en to nl translation catalogue (137 entries)

note: Arbitrary upper limits on option and chat files. If they are bigger than this something is wrong.
en: "GNU/Linux PPP Configuration Utility"
nl: "GNU/Linux PPP Configuratiegereedschap"

en: No UI
nl: Geen UI

en: You must be root to run this program.
nl: U moet root zijn om dit programma uit te voeren.

en: %s does not exist.
nl: %s bestaat niet.

note: Parent
en: Can't close WTR in parent:
nl: Kan WTR niet sluiten in ouder:

en: Can't close RDR in parent:
nl: Kan RDR niet sluiten in ouder:

note: Child or failed fork()
en: cannot fork:
nl: kan niet forken:

en: Can't close RDR in child:
nl: Kan RDR niet sluiten in kind:

en: Can't redirect stderr:
nl: Kan niet naar stderr omleiden:

en: Exec failed:
nl: Exec faalde:

en: Internal error:
nl: Interne fout:

en: Create a connection
nl: Een verbinding opzetten

en: Change the connection named %s
nl: De verbinding met naam %s wijzigen

en: Create a connection named %s
nl: Zet een verbinding op met als naam %s

note: This section sets up the main menu.
en: This is the PPP configuration utility.  It does not connect to your isp: just configures ppp so that you can do so with a utility such as pon.  It will ask for the username, password, and phone number that your ISP gave you.  If your ISP uses PAP or CHAP, that is all you need.  If you must use a chat script, you will need to know how your ISP prompts for your username and password.  If you do not know what your ISP uses, try PAP.  Use the up and down arrow keys to move around the menus.  Hit ENTER to select an item.  Use the TAB key to move from the menu to <OK> to <CANCEL> and back.  To move on to the next menu go to <OK> and hit ENTER. To go back to the previous menu go to <CANCEL> and hit enter.
nl: Dit is het PPP-configuratiegereedschap. Het zet geen verbinding op met uw isp: het stelt enkel ppp in, zodat u een verbinding kunt opzetten via een hulpprogramma zoals pon. Het zal de gebruikersnaam, het wachtwoord en het telefoonnummer vragen die uw ISP u heeft gegeven. Als uw ISP PAP of CHAP gebruikt, dan is dit alles wat u nodig heeft. Als u een chat-script moet gebruiken, dan zult u moeten weten hoe uw ISP uw gebruikersnaam en wachtwoord opvraagt. Als u niet weet wat uw ISP gebruikt, probeer dan PAP. Gebruikt de pijltjestoetsen om de menu's te bedienen. Druk op ENTER om een item te selecteren. Gebruik de TAB-toets om van het menu naar <OK> naar <CANCEL> en weer terug te gaan. Wanneer u klaar bent om naar het volgende menu te gaan, ga dan naar <OK> en druk op ENTER. Om terug te gaan naar het vorige menu, ga naar <CANCEL> en druk op enter.

en: Main Menu
nl: Hoofdmenu

en: Change a connection
nl: Wijzig een verbinding

en: Delete a connection
nl: Verwijder een verbinding

en: Finish and save files
nl: Stop en bewaar bestanden

en: Please select the authentication method for this connection.  PAP is the method most often used in Windows 95, so if your ISP supports the NT or Win95 dial up client, try PAP.  The method is now set to %s.
nl: Selecteer de authenticatiemethode voor deze verbinding. PAP is de meest gebruikte methode in Windows95, dus als uw ISP de NT- of Win95-inbelcliënt ondersteunt, probeer dan PAP. De methode staat nu op %s.

en:  Authentication Method for %s
nl: Authenticatiemethode voor %s

en: Peer Authentication Protocol
nl: Peer Authenticatie Protocol

en: Use "chat" for login:/password: authentication
nl: Gebruik "chat" voor login:/wachtwoord-authenticatie

en: Crypto Handshake Auth Protocol
nl: Crypto Handschudden Authenticatie Protocol

en: Please select the property you wish to modify, select "Cancel" to go back to start over, or select "Finished" to write out the changed files.
nl: Selecteer de eigenschap die u wenst te wijzigen, selecteer "Cancel" om terug te gaan en opnieuw te beginnen, of selecteer "Finished" om de gewijzigde bestanden weg te schrijven.

en: "Properties of %s"
nl: "Eigenschappen van %s"

en: %s Telephone number
nl: %s Telefoonnummer

en: %s Login prompt
nl: %s Login-prompt

en: %s ISP user name
nl: %s ISP-gebruikersnaam

en: %s Password prompt
nl: %s Wachtwoord-prompt

en: %s ISP password
nl: %s ISP-wachtwoord

en: %s Port speed
nl: %s Poortsnelheid

en: %s Modem com port
nl: %s Modem-com-poort

en: %s Authentication method
nl: %s Authenticatiemethode

en: Advanced Options
nl: Geavanceerde Opties

en: Write files and return to main menu.
nl: Bestanden wegschrijven en terugkeren naar het hoofdmenu.

note: @menuvar = (gettext("#. This menu allows you to change some of the more obscure settings.  Select #. the setting you wish to change, and select \"Previous\" when you are done. #. Use the arrow keys to scroll the list."),
en: This menu allows you to change some of the more obscure settings.  Select the setting you wish to change, and select "Previous" when you are done. Use the arrow keys to scroll the list.
nl: Dit menu laat u toe om enkele obscure instellingen te wijzigen. Selecteer de instelling die u wilt wijzigen en selecteer "Previous" wanneer u klaar bent. Gebruik de pijltjestoetsen om door de lijst te scrollen.

en: "Advanced Settings for %s"
nl: "Geavanceerde Instellingen voor %s"

en: %s Modem init string
nl: %s Modem init-string

en: %s Connect response
nl: %s Verbindingsantwoord

en: %s Pre-login chat
nl: %s Pre-login-chat

en: %s Default route state
nl: %s Standaard route-toestand

en: %s Set ip addresses
nl: %s Stel ip-adressen in

en: %s Turn debugging on or off
nl: %s Schakel debugging in of uit

en: %s Turn demand dialing on or off
nl: %s Schakel inbellen op aanvraag in of uit

en: %s Turn persist on or off
nl: %s Schakel doorduwen in of uit

en: %s Change DNS
nl: %s Wijzig DNS

en:                      Add a ppp user
nl:                      Voeg een ppp-gebruiker toe

en: %s Post-login chat
nl: %s Post-login-chat

en: %s Change remotename
nl: %s Wijzig "remote"-naam

en: %s Idle timeout
nl: %s Idle-timeout

note: End of SWITCH
en: Return to previous menu
nl: Ga terug naar het vorige menu

en: Exit this utility
nl: Sluit dit hulpprogramma af

en: Internal error: no such thing as %s,
nl: Interne fout: geen %s,

note: End of while(1) End of do_action the connection string sent by the modem
en: Enter the text of connect acknowledgement, if any.  This string will be sent when the CONNECT string is received from the modem.  Unless you know for sure that your ISP requires such an acknowledgement you should leave this as a null string: that is, ''.
nl: Geef de verbindingsbevestigingstekst, indien nodig. Deze string zal worden verstuurd wanneer de CONNECT-string wordt ontvangen van de modem. Tenzij u zeker weet dat uw ISP zo'n bevestiging vereist, moet u dit blanco laten: dus ''.

en: Ack String
nl: Ack-string

note: the login prompt string sent by the ISP
en: Enter the text of the login prompt.  Chat will send your username in response.  The most common prompts are login: and username:.  Sometimes the first letter is capitalized and so we leave it off and match the rest of the word.  Sometimes the colon is omitted.  If you aren't sure, try ogin:.
nl: Geef de tekst van de login-prompt. Chat zal uw gebruikersnaam versturen als antwoord. De meestgebruikte prompts zijn login: en gebruikersnaam:. Soms is de eerste letter een hoofdletter en dus negeren we ze en vergelijken de rest van het woord. Soms wordt de dubbele punt weggelaten. Als u niet zeker bent, probeer dan ogin:.

en: Login Prompt
nl: Login-prompt

note: password prompt sent by the ISP
en: Enter the text of the password prompt.  Chat will send your password in response. The most common prompt is password:.  Sometimes the first letter is capitalized and so we leave it off and match the last part of the word.
nl: Geef de tekst van de wachtwoord-prompt. Chat zal uw wachtwoord versturen als antwoord. De meestgebruikte prompt is password:. Soms is de eerste letter een hoofdletter en dus negeren we ze en vergelijken het laatste deel van het woord.

en: Password Prompt
nl: Wachtwoord-prompt

note: optional pre-login chat
en: You probably do not need to put anything here.  Enter any additional input your isp requires before you log in.  If you need to make an entry, make the first entry the prompt you expect and the second the required response.  Example: your isp sends 'Server:' and expect you to respond with 'trilobite'.  You would put 'erver trilobite' (without the quotes) here.  All entries must be separated by white space.  You can have more than one expect-send pair.
nl: U moet hier waarschijnlijk niets plaatsen. Geef de bijkomende invoer die uw isp vereist alvorens u in te loggen. Als u iets moet ingeven, geef dan eerst de prompt die u verwacht en dan het vereiste antwoord. Voorbeeld: uw isp verstuurt 'Server:' en verwacht dat u antwoordt met 'trilobite'. Dan geeft u hier 'erver trilobite' (zonder de aanhalingstekens) in. Alle delen moeten gescheiden worden door witruimte. U kunt meer dan één paar prompt-antwoord opgeven.

en: Pre-Login
nl: Pre-login

note: post-login chat
en: You probably do not need to change this.  It is initially '' \d\c which tells chat to expect nothing, wait one second, and send nothing.  This gives your isp time to get ppp started.  If your isp requires any additional input after you have logged in you should put it here.  This may be a program name like ppp as a response to a menu prompt.  If you need to make an entry, make the first entry the prompt you expect and the second the required response.  Example: your isp sends 'Protocol' and expect you to respond with 'ppp'.  You would put 'otocol ppp' (without the quotes) here.  Fields must be separated by white space.  You can have more than one expect-send pair.
nl: U moet dit waarschijnlijk niet wijzigen. Het is initieel '' \d\c wat betekent dat chat niets hoeft te verwachten, dan één seconde moet wachten en niets moet versturen. Dit geeft uw isp de tijd om ppp op te starten. Als uw isp bijkomende invoer verwacht nadat u bent ingelogd, dan moet u deze hier opgeven. Dit kan een programmanaam zijn zoals ppp als antwoord op een menu-prompt. Als u iets moet ingeven, geef dan eerst de prompt die u verwacht en dan het vereiste antwoord. Voorbeeld: uw isp verstuurt 'Protocol' en verwacht dat u 'ppp' antwoordt. Dan moet u hier 'otocol ppp' (zonder aanhalingstekens) opgeven. Velden moeten gescheiden worden door witruimte. U kunt meer dan één paar opgeven.

en: Post-Login
nl: Post-login

en: Enter the username given to you by your ISP.
nl: Geef de gebruikersnaam die u van uw ISP gekregen hebt.

en: User Name
nl: Gebruikersnaam

en: Answer 'yes' to have the port your modem is on identified automatically.  It will take several seconds to test each serial port.  Answer 'no' if you would rather enter the serial port yourself
nl: Antwoord 'yes' om de poort waarop uw modem zich bevindt automatisch te identificeren. Het zal enkele seconden duren om elke seriële poort te testen. Antwoord 'no' als u liever zelf de seriële poort ingeeft

en: Choose Modem Config Method
nl: Kies configureermethode voor de modem

en: Can't probe while pppd is running.
nl: Kan niet proberen zolang pppd draait.

en: Probing %s
nl: %s aan het proberen

en: Below is a list of all the serial ports that appear to have hardware that can be used for ppp.  One that seems to have a modem on it has been preselected.  If no modem was found 'Manual' was preselected.  To accept the preselection just hit TAB and then ENTER.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
nl: Hieronder is een lijst van alle seriële poorten waaraan hardware is aangesloten die gebruikt kan worden voor ppp. Er is één voorgeselecteerd die een modem blijkt te bevatten. Als er geen modem is gevonden, is 'Manual' voorgeselecteerd. Om de voorselectie te aanvaarden druk op TAB en dan op ENTER. Gebruik de pijltjestoetsen om tussen de selecties te bewegen en druk op de spatiebalk om er één te selecteren. Wanneer u klaar bent, gebruik dan TAB om <OK> te selecteren en ENTER om verder te gaan met het volgende item.

en: Select Modem Port
nl: Selecteer modempoort

en: Enter the port by hand.
nl: Geef de poort handmatig op.

en: Enter the port your modem is on. 
    /dev/ttyS0 is COM1 in DOS. 
    /dev/ttyS1 is COM2 in DOS. 
    /dev/ttyS2 is COM3 in DOS. 
    /dev/ttyS3 is COM4 in DOS. 
    /dev/ttyS1 is the most common.  Note that this must be typed exactly as shown.  Capitalization is important: ttyS1 is not the same as ttys1.
nl: Geef de poort waarop uw modem zich bevindt. 
    /dev/ttyS0 is COM1 in DOS. 
    /dev/ttyS1 is COM2 in DOS. 
    /dev/ttyS2 is COM3 in DOS. 
    /dev/ttyS3 is COM4 in DOS. 
    /dev/ttyS1 is het meestgebruikte. Merk op dat dit precies zoals getoond moet worden ingegeven. Hoofdletters zijn belangrijk: ttyS1 is niet hetzelfde als ttys1.

en: Manually Select Modem Port
nl: Selecteer modempoort handmatig

en: Enabling default routing tells your system that the way to reach hosts to which it is not directly connected is via your ISP.  This is almost certainly what you want.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press  the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
nl: Standaard routing inschakelen, maakt uw systeem duidelijk dat het hosts die er niet rechtstreeks mee zijn verbonden, kan bereiken via uw ISP. Dit is bijna zeker wat u wilt. Gebruik de pijltjestoetsen om tussen de selecties te bewegen en druk op de spatiebalk om er één te selecteren. Wanneer u klaar bent, gebruik dan TAB om <OK> te selecteren en ENTER om verder te gaan met het volgende item.

en: Default Route
nl: Standaard Route

en: Enable default route
nl: Schakel standaard route in

en: Disable default route
nl: Schakel standaard route uit

en: You almost certainly do not want to change this from the default value of noipdefault. This is not the place for your nameserver ip numbers.  It is the place for your ip number if and only if your ISP has assigned you a static one.  If you have been given only a local static ip, enter it with a colon at the end, like this: 192.168.1.2:  If you have been given both a local and a remote ip, enter the local ip, a colon, and the remote ip, like this: 192.168.1.2:10.203.1.2
nl: U wilt dit bijna zeker niet wijzigen van de standaard waarde van noipdefault. Dit is niet de plaats voor uw naamserver-ip-nummers. Het is de plaats voor uw ip-nummer als en slechts als uw ISP u een statisch nummer heeft toegewezen. Als u enkel een lokaal statisch ip heeft gekregen, geef het dan in met een dubbele punt op het einde, zoals dit: 192.168.1.2: Als u èn een lokaal èn een 'remote' ip hebt gekregen, geef dan het lokale ip, een dubbele punt en het 'remote' ip, zoals dit: 192.168.1.2:10.203.1.2

en: IP Numbers
nl: IP-nummers

note: get the port speed
en: Enter your modem port speed (e.g. 9600, 19200, 38400, 57600, 115200).  I suggest that you leave it at 115200.
nl: Geef uw modempoortsnelheid (vb. 9600, 19200, 38400, 57600, 115200). De standaard waarde is 115200.

en: Speed
nl: Snelheid

en: Enter modem initialization string.  The default value is ATZ, which tells the modem to use it's default settings.  As most modems are shipped from the factory with default settings that are appropriate for ppp, I suggest you not change this.
nl: Geef de modem-initialisatiestring. De standaard waarde is ATZ, wat de modem vertelt om de standaard instellingen te gebruiken. Omdat de meeste modems verkocht worden met standaard waarden die toepasselijk zijn voor ppp, hoeft u dit meestal niet te wijzigen.

en: Modem Initialization
nl: Modem-initialisatie

en: Select method of dialing.  Since almost everyone has touch-tone, you should leave the dialing method set to tone unless you are sure you need pulse.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
nl: Selecteer de inbelmethode. Omdat bijna iedereen 'touch-tone' heeft, laat u de inbelmethode staan op tone, tenzij u zeker bent dat u pulse nodig heeft. Gebruik de pijltjestoetsen om tussen te selecties te bewegen en druk op de spatiebalk om er één te selecteren. Wanneer u gereed bent, gebruik dan TAB om <OK> te selecteren en ENTER om naar het volgende item over te gaan.

en: Pulse or Tone
nl: Puls of Toon

note: Now get the number.
en: Enter the number to dial.  Don't include any dashes.  See your modem manual if you need to do anything unusual like dialing through a PBX.
nl: Geef het te draaien nummer. Gebruik in geen geval streepjes. Bekijk uw modemhandleiding als u iets ongewoons moet doen zoals bellen door een PBX.

en: Phone Number
nl: Telefoonnummer

en: Enter the password your ISP gave you.
nl: Geef het wachtwoord dat uw ISP u gaf.

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Enter the name you wish to use to refer to this isp.  You will probably want to give the default name of 'provider' to your primary isp.  That way, you can dial it by just giving the command 'pon'.  Give each additional isp a unique name.  For example, you might call your employer 'theoffice' and your university 'theschool'.  Then you can connect to your isp with 'pon', your office with 'pon theoffice', and your university with 'pon theschool'.  Note: the name must contain no spaces.
nl: Geef de naam die u wenst te gebruiker om naar deze isp te refereren. U zult waarschijnlijk de standaard naam 'provider' willen geven aan uw primaire isp. Zo kunt u verbinden door enkel 'pon' uit te voeren. Geef elke bijkomende isp een unieke naam. Bijvoorbeeld kunt u uw werkgever 'kantoor' noemen en uw universiteit 'univ'. Dan kunt u een verbinding maken met uw isp met de opdracht 'pon', met uw werkgever met 'pon kantoor' en met uw universiteit met 'pon univ'. Merk op: de naam mag geen spaties bevatten.

en: Provider Name
nl: Provider-naam

en: This connection exists.  Do you want to overwrite it?
nl: Deze verbinding bestaat al. Wilt u ze overschrijven?

en: Connection Exists
nl: Verbinding bestaat al

en: Finished configuring connection and writing changed files.  The chat strings for connecting to the ISP are in /etc/chatscripts/%s, while the options for pppd are in /etc/ppp/peers/%s.  You may edit these files by hand if you wish.  You will now have an opportunity to exit the program, configure another connection, or revise this or another one.
nl: De configuratie van de verbinding is beëindigd en de gewijzigde bestanden worden weggeschreven. De chat-strings voor verbinding met de ISP bevinden zich in /etc/chatscripts/%s, de opties voor pppd zijn in /etc/ppp/peers/%s. U kunt deze bestanden handmatig wijzigen als u wilt. U zult nu een mogelijkheid krijgen om het programma af te sluiten, een andere verbinding te configureren, of deze of een andere te herbekijken.

en: Finished
nl: Beëindigd

note: this sets up new connections by calling other functions to: - initialize a clean state by zeroing state variables - query the user for information about a connection
en: Create Connection
nl: Maak verbinding

en: No connections to change.
nl: Geen te wijzigen verbindingen

en: Select a Connection
nl: Selecteer een verbinding

en: Select connection to change.
nl: Selecteer te wijzigen verbinding

en: No connections to delete.
nl: Geen te verwijderen verbinding

en: Delete a Connection
nl: Verwijder een verbinding

en: Select connection to delete.
nl: Selecteer de te verwijderen verbinding.

en: Return to Previous Menu
nl: Keer terug naar het vorige menu

en: Do you wish to quit without saving your changes?
nl: Wilt u afsluiten zonder uw wijzigingen te bewaren?

en: Quit
nl: Afsluiten

en: Debugging is presently enabled.
nl: Debuggen staat momenteel aan.

en: Debugging is presently disabled.
nl: Debuggen staat momenteel niet aan.

en: Selecting YES will enable debugging.  Selecting NO will disable it. %s
nl: YES selecteren zal debuggen inschakelen. NO selecteren zal het uitschakelen. %s

en: Debug Command
nl: Debug-commando

en: Selecting YES will enable demand dialing for this provider.  Selecting NO will disable it.  Note that you will still need to start pppd with pon: pppconfig will not do that for you.  When you do so, pppd will go into the background and wait for you to attempt to access something on the Net, and then dial up the ISP.  If you do enable demand dialing you will also want to set an idle-timeout so that the link will go down when it is idle.  Demand dialing is presently %s.
nl: YES selecteren zal inbellen op aanvraag voor deze provider inschakelen. NO selecteren zal het uitschakelen. Merk op dat u nog altijd pppd moet opstarten met pon: pppconfig zal dit niet voor u doen. Wanneer u dit doet, zal pppd in de achtergrond draaien en op u wachten voor een poging om iets van het Net te halen, dan zal uw ISP worden opgebeld. Als u inbellen op aanvraag inschakelt, dan zal u ook een idle-timeout willen instellen zodat de verbinding wordt verbroken wanneer ze idle is. Inbellen op aanvraag is momenteel %s.

en: Demand Command
nl: Commando op aanvraag

en: Selecting YES will enable persist mode.  Selecting NO will disable it.  This will cause pppd to keep trying until it connects and to try to reconnect if the connection goes down.  Persist is incompatible with demand dialing: enabling demand will disable persist.  Persist is presently %s.
nl: YES selecteren zal de persistente modus inschakelen. NO selecteren zal ze uitschakelen. Dit zal pppd doen proberen totdat er verbinding is en proberen opnieuw te verbinden als de verbinding wordt verbroken. Persistentie is incompatibel met inbellen op aanvraag: op aanvraag inschakelen zal persistentie uitschakelen. Persistentie is momenteel %s.

en: Persist Command
nl: Commando persistentie

en: Choose a method.  'Static' means that the same nameservers will be used every time this provider is used.  You will be asked for the nameserver numbers in the next screen.  'Dynamic' means that pppd will automatically get the nameserver numbers each time you connect to this provider.  'None' means that DNS will be handled by other means, such as BIND (named) or manual editing of /etc/resolv.conf.  Select 'None' if you do not want /etc/resolv.conf to be changed when you connect to this provider.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
nl: Kies een methode. 'Static' betekent dat dezelfde naamservers zullen gebruikt worden telkens wanneer deze provider wordt gebruikt. U zult naar de naamservernummers gevraagd worden in het volgende scherm. 'Dynamic' betekent dat pppd de naamservernummers automatisch zal krijgen telkens u verbinding maakt met deze provider. 'None' betekent dat DNS op een andere manier wordt afgehandeld, zoals met BIND (named) of handmatige wijziging van /etc/resolv.conf. Selecteer 'None' als u niet wilt dat /etc/resolv.conf wordt gewijzigd wanneer u verbinding maakt met deze provider. Gebruik de pijltjestoetsen om tussen de selecties te bewegen en druk op de spatiebalk om er één te selecteren. Wanneer u gereed bent, gebruik dan TAB om <OK> te selecteren en ENTER om naar het volgende item over te gaan.

en: Configure Nameservers (DNS)
nl: Naamservers (DNS) configureren

en: Use static DNS
nl: Gebruik statische DNS

en: Use dynamic DNS
nl: Gebruik dynamische DNS

en: DNS will be handled by other means
nl: DNS zal op een andere manier worden afgehandeld

en: 
    Enter the IP number for your primary nameserver.
nl: 
    Geef het IP-nummer voor uw primaire naamserver.

en: IP number
nl: IP-nummer

en: Enter the IP number for your secondary nameserver (if any).
nl: Geef het IP-nummer voor uw secundaire naamserver (indien nodig).

en: Enter the username of a user who you want to be able to start and stop ppp.  She will be able to start any connection.  To remove a user run the program vigr and remove the user from the dip group.
nl: Geef de gebruikersnaam van een gebruiker die u ppp wenst te laten starten en stoppen. Die kan elke verbinding opzetten. Om een gebruiker te verwijderen, voert u het programma vigr uit en verwijdert u de gebruiker uit de dip-groep.

en: Add User
nl: Gebruiker toevoegen

note: Make sure the user exists.
en: 
    No such user as %s.
nl: 
    Geen gebruiker %s.

en: You probably don't want to change this.  Pppd uses the remotename as well as the username to find the right password in the secrets file.  The default remotename is the provider name.  This allows you to use the same username with different providers.  To disable the remotename option give a blank remotename.  The remotename option will be omitted from the provider file and a line with a * instead of a remotename will be put in the secrets file.
nl: U zult dit waarschijnlijk niet willen wijzigen. Pppd gebruikt de 'remote'-naam en de gebruikersnaam om het correcte wachtwoord te vinden in het wachtwoordenbestand. De standaard 'remote'-naam is de provider-naam. Dit laat u toe om dezelfde gebruikersnaam te gebruiken bij verschillende providers. Om de 'remote'-naamoptie uit te schakelen, geeft u een blanco 'remote'-naam op. De 'remote'-naamoptie zal worden weggelaten van het provider-bestand en een regel met een * zal in plaats van een 'remote'-naam gebruikt worden in het wachtwoordenbestand.

en: Remotename
nl: 'Remote'-naam

en: If you want this PPP link to shut down automatically when it has been idle for a certain number of seconds, put that number here.  Leave this blank if you want no idle shutdown at all.
nl: Als u wilt dat deze PPP-verbinding automatisch wordt afgesloten wanneer ze idle is geweest voor een bepaald aantal seconden, geef dan hier dat aantal op. Laat dit blanco als u dit niet wenst.

en: Idle Timeout
nl: Idle-timeout

note: $data =~ s/\n{2,}/\n/gso; # Remove blank lines
en: Couldn't open %s.
nl: Kon %s niet openen.

en: Can't open %s.
nl: Kan %s niet openen.

note: Get an exclusive lock.  Return if we can't get it. Get an exclusive lock.  Exit if we can't get it.
en: Can't lock %s.
nl: Kan %s niet vergrendelen.

en: Couldn't print to %s.
nl: Kon niet printen naar %s.

en: Couldn't rename %s.
nl: Kon %s niet hernoemen.

en: Usage: pppconfig [--version] | [--help] | [[--dialog] | [--whiptail] | [--gdialog] [--noname] | [providername]]
    '--version' prints the version.
    '--help' prints a help message.
    '--dialog' uses dialog instead of gdialog.
    '--whiptail' uses whiptail.
    '--gdialog' uses gdialog.
    '--noname' forces the provider name to be 'provider'.
    'providername' forces the provider name to be 'providername'.
nl: Gebruik: pppconfig [--version] | [--help] | [[--dialog] | [--whiptail] | [--gdialog] [--noname] | [provider-naam]]
    '--version' toont de versie.
    '--help' toont een hulptekst.
    '--dialog' gebruikt dialog in plaats van gdialog.
    '--whiptail' gebruikt whiptail.
    '--gdialog' gebruikt gdialog.
    '--noname' zorgt dat de provider-naam 'provider' is.
    'provider-naam' zorgt dat de provider-naam 'provider-naam' is.

en: pppconfig is an interactive, menu driven utility to help automate setting 
    up a dial up ppp connection.  It currently supports PAP, CHAP, and chat 
    authentication.  It uses the standard pppd configuration files.  It does 
    not make a connection to your isp, it just configures your system so that 
    you can do so with a utility such as pon.  It can detect your modem, and 
    it can configure ppp for dynamic dns, multiple ISP's and demand dialing. 
    
    Before running pppconfig you should know what sort of authentication your 
    isp requires, the username and password that they want you to use, and the 
    phone number.  If they require you to use chat authentication, you will 
    also need to know the login and password prompts and any other prompts and 
    responses required for login.  If you can't get this information from your 
    isp you could try dialing in with minicom and working through the procedure 
    until you get the garbage that indicates that ppp has started on the other 
    end. 
    
    Since pppconfig makes changes in system configuration files, you must be 
    logged in as root or use sudo to run it.
nl: pppconfig is een interactief, menu-gebaseerd hulpprogramma om te helpen bij 
    het automatisch opzetten van een ppp-verbinding. Het ondersteunt momenteel 
    PAP-, CHAP- en chat-authenticatie. Het gebruikt de standaard pppd-configuratiebestanden.
    Het maakt geen verbinding met uw isp, het configureert enkel uw systeem zodat 
    u dit kan doen met een hulpprogramma zoals pon. Het kan uw modem detecteren
    en het kan ppp configureren voor dynamische dns, meerdere ISP's en 
    inbellen op aanvraag.
    
    Vooraleer pppconfig uit te voeren moet u weten welke soort authenticatie uw
    isp vereist, de gebruikersnaam en het wachtwoord dat u moet gebruiken en 
    het telefoonnummer. Als u chat-authenticatie moet gebruiken, dan zult u ook
    de login- en wachtwoord-prompts en enige andere prompts vereist om 
    in te loggen moeten weten. Als u deze informatie niet krijgt van uw isp, dan
    kunt u proberen inbellen met minicom en de procedure volgen totdat u de
    bevestiging ontvangt dat ppp is gestart op het andere uiteinde.
    
    Omdat pppconfig systeemconfiguratiebestanden wijzigt, moet u ingelogd zijn
    als root of sudo gebruiken om het uit te voeren.
