dpkg 1.20.7 - en to pl translation catalogue (1161 entries)

en: failed to fstat archive
pl: nie można ustalić stanu archiwum

en: failed to read archive '%.255s'
pl: nie można odczytać archiwum "%.255s"

en: unable to create '%.255s'
pl: nie można utworzyć "%.255s"

en: unable to close file '%s'
pl: nie można zamknąć pliku "%s"

en: invalid character '%c' in archive '%.250s' member '%.16s' size
pl: nieprawidłowy znak "%c" w rozmiarze (archiwum "%.250s", człon "%.16s")

en: unable to write file '%s'
pl: nie można zapisać pliku "%s"

en: ar member name '%s' length too long
pl: nazwa członu ar "%s" jest zbyt długa

en: ar member size %jd too large
pl: nazwa członu ar %jd jest zbyt duża

en: ar member time %jd too large
pl: czas członu ar %jd jest zbyt duży

en: generated corrupt ar header for '%s'
pl: wygenerowano nieprawidłowy nagłówek ar dla "%s"

en: failed to fstat ar member file (%s)
pl: nie można ustalić stanu pliku składowego ar (%s)

en: cannot append ar member file (%s) to '%s': %s
pl: nie dopisać pliku będącego częścią ar (%s) do "%s": %s

en: may not be empty string
pl: nie można użyć pustego ciągu znaków

en: must start with an alphanumeric
pl: musi się zaczynać od litery lub cyfry

en: character '%c' not allowed (only letters, digits and characters '%s')
pl: znak "%c" jest niedozwolony (można użyć tylko liter, cyfr i "%s")

[ctx: architecture]
en: <none>
pl: <brak>

[ctx: architecture]
en: <empty>
pl: <pusty>

en: error writing to architecture list
pl: błąd zapisu do listy architektur

en: cannot create base directory for %s
pl: nie można otworzyć katalogu bazowego dla "%s"

en: unable to create new file '%.250s'
pl: nie można utworzyć nowego pliku "%.250s"

en: unable to write new file '%.250s'
pl: nie można zapisać nowego pliku "%.250s"

en: unable to flush new file '%.250s'
pl: nie można opróżnić nowego pliku "%.250s"

en: unable to sync new file '%.250s'
pl: nie można zsynchronizować nowego pliku "%.250s"

en: unable to close new file '%.250s'
pl: nie można zamknąć nowego pliku "%.250s"

en: error removing old backup file '%s'
pl: błąd usuwania starego pliku zapasowego "%s"

en: error creating new backup file '%s'
pl: nie można utworzyć nowego pliku zapasowego "%s"

en: cannot remove '%.250s'
pl: nie można usunąć "%.250s"

en: error installing new file '%s'
pl: błąd podczas instalowania nowego pliku "%s"

en: failed to write
pl: nie udało się zapisać

en: failed to read
pl: nie udało się odczytać

en: unexpected end of file or stream
pl: niespodziewany koniec pliku lub strumienia

en: failed to seek
pl: nie udało się przewinąć

en: unable to execute %s (%s)
pl: nie można wykonać %s (%s)

en: %s: pass-through copy error: %s
pl: %s: błąd przejścia podczas kopiowania: %s

en: %s: error binding input to gzip stream
pl: %s: błąd przekierowania wejścia do strumienia gzip

en: %s: internal gzip read error: '%s'
pl: %s: wewnętrzny błąd odczytu gzip: "%s"

en: %s: internal gzip write error
pl: %s: wewnętrzny błąd zapisu gzip

en: %s: internal gzip read error: %s
pl: %s: wewnętrzny błąd odczytu gzip: %s

en: %s: error binding output to gzip stream
pl: %s: błąd przekierowania wyjścia do strumienia gzip

en: %s: internal gzip read error
pl: %s: wewnętrzny błąd odczytu gzip

en: %s: internal gzip write error: '%s'
pl: %s: wewnętrzny błąd zapisu gzip: "%s"

en: %s: internal gzip write error: %s
pl: %s: wewnętrzny błąd zapisu gzip: %s

en: %s: error binding input to bzip2 stream
pl: %s: błąd przekierowania wejścia do strumienia bzip2

en: %s: internal bzip2 read error: '%s'
pl: %s: wewnętrzny błąd odczytu bzip2: "%s"

en: %s: internal bzip2 write error
pl: %s: wewnętrzny błąd zapisu bzip2

en: %s: error binding output to bzip2 stream
pl: %s: błąd przekierowania wyjścia do strumienia bzip2

en: %s: internal bzip2 read error
pl: %s: wewnętrzny błąd odczytu bzip2

en: %s: internal bzip2 write error: '%s'
pl: %s: wewnętrzny błąd zapisu bzip2: "%s"

en: unexpected bzip2 error
pl: niespodziewany błąd bzip2

en: internal error (bug)
pl: błąd wewnętrzny (bug)

en: memory usage limit reached
pl: osiągnięto limit użycia pamięci

en: unsupported compression preset
pl: nieobsługiwany schemat kompresji

en: unsupported options in file header
pl: nieobsługiwane opcje w nagłówku pliku

en: compressed data is corrupt
pl: skompresowane dane są uszkodzone

en: unexpected end of input
pl: niespodziewany koniec wejścia

en: file format not recognized
pl: nie rozpoznano formatu pliku

en: unsupported type of integrity check
pl: nieobsługiwany typ sprawdzenia integralności

en: %s: lzma read error
pl: %s: błąd odczytu lzma

en: %s: lzma write error
pl: %s: błąd zapisu lzma

en: %s: lzma close error
pl: %s: błąd zamknięcia lzma

en: %s: lzma error: %s
pl: %s: błąd lzma: %s

en: unknown compression strategy
pl: nieznana strategia kompresji

en: updates directory contains file '%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
pl: katalog "updates" zawiera plik "%.250s" o zbyt długiej nazwie (długość=%d, maksymalnie=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
pl: katalog "updates" zawiera pliki z nazwami o różnej długości (%d oraz %d)

en: cannot create the dpkg updates directory %s
pl: nie można utworzyć katalogu "updates" dpkg %s

en: cannot scan updates directory '%.255s'
pl: nie można przeszukać katalogu "updates" %.255s

en: failed to remove incorporated update file %.255s
pl: nie można usunąć pliku %.255s z katalogu "updates"

en: unable to fill %.250s with padding
pl: nie można wypełnić pliku %.250s

en: unable to flush %.250s after padding
pl: nie można opróżnić buforów pliku %.250s po jego wypełnieniu

en: unable to seek to start of %.250s after padding
pl: nie można przewinąć na początek pliku %.250s po jego wypełnieniu

en: unable to check lock file for dpkg database directory %s
pl: nie można sprawdzić pliku blokady dla katalogu bazy danych dpkg %s

en: unable to open/create dpkg frontend lock for directory %s
pl: nie można otworzyć/utworzyć blokady fasady dpkg dla katalogu %s

en: unable to open/create dpkg database lock file for directory %s
pl: nie można otworzyć/utworzyć blokady bazy danych dpkg dla katalogu %s

en: you do not have permission to lock the dpkg database directory %s
pl: brak praw do zablokowania katalogu bazy danych dpkg %s

en: dpkg frontend lock
pl: blokada fasady dpkg

en: dpkg database lock
pl: blokada bazy danych dpkg

en: requested operation requires superuser privilege
pl: żądana operacja wymaga uprawnień administratora

en: cannot create the dpkg database directory %s
pl: nie można utworzyć katalogu bazy danych dpkg %s

en: unable to access the dpkg database directory %s
pl: brak dostępu do katalogu bazy danych dpkg %s

en: required read/write access to the dpkg database directory %s
pl: wymagane uprawnienia zapisu/odczytu do katalogu bazy danych dpkg %s

en: failed to remove my own update file %.255s
pl: nie można usunąć uaktualnionego pliku %.255s

en: unable to write updated status of '%.250s'
pl: nie można zapisać uaktualnionego pliku "%.250s"

en: unable to flush updated status of '%.250s'
pl: nie można opróżnić buforów uaktualnionego pliku "%.250s"

en: unable to truncate for updated status of '%.250s'
pl: nie można obciąć uaktualnionego pliku "%.250s"

en: unable to fsync updated status of '%.250s'
pl: nie można zsynchronizować uaktualnionego pliku "%.250s"

en: unable to close updated status of '%.250s'
pl: nie można zamknąć uaktualnionego pliku "%.250s"

en: unable to install updated status of '%.250s'
pl: nie można zainstalować uaktualnionego pliku "%.250s"

en: unable to check existence of '%.250s'
pl: nie można stwierdzić istnienia "%.250s"

en: cannot read info directory
pl: nie można odczytać katalogu informacyjnego

en: error trying to open %.250s
pl: nie można otworzyć %.250s

en: corrupt info database format file '%s'
pl: uszkodzony plik formatu bazy danych informacji "%s"

en: info database format (%d) is bogus or too new; try getting a newer dpkg
pl: format bazy danych informacji (%d) jest nieprawidłowy lub zbyt nowy - proszę spróbować użyć nowszego dpkg

en: info file %s/%s not associated to any package
pl: plik informacyjny %s/%s nie jest powiązany z żadnym pakietem

en: error creating hard link '%.255s'
pl: nie można utworzyć dowiązania "%.255s"

en: error while writing '%s'
pl: błąd podczas zapisu "%s"

en: control file '%s' for package '%s' is missing final newline
pl: plik kontrolny "%s" dla pakietu "%s" nie zawiera kończącej pustej linii

en: control file '%s' for package '%s' is missing value
pl: w pliku kontrolnym "%s" dla pakietu "%s" brakuje wartości

en: control file '%s' for package '%s' is missing value separator
pl: w pliku kontrolnym "%s" dla pakietu "%s" brakuje separatora wartości

en: control file '%s' for package '%s' contains empty filename
pl: plik kontrolny "%s" dla pakietu "%s" zawiera pustą nazwę pliku

en: loading control file '%s' for package '%s'
pl: ładowanie pliku kontrolnego "%s" dla pakietu "%s"

en: failed to open diversions file
pl: nie można otworzyć listy ominiętych plików

en: failed to fstat diversions file
pl: nie można ustalić stanu listy ominiętych plików

en: conflicting diversions involving '%.250s' or '%.250s'
pl: konflikt dla ominięcia "%.250s" lub "%.250s"

en: loading files list file for package '%s'
pl: ładowanie listy plików pakietu "%.250s"

en: files list file for package '%.250s' missing; assuming package has no files currently installed
pl: brak listy plików pakietu "%.250s" - przyjęcie, że pakiet nie ma zainstalowanych plików

en: files list file for package '%.250s' is missing final newline
pl: lista plików pakietu "%.250s" nie zawiera kończącej pustej linii

en: files list file for package '%.250s' contains empty filename
pl: lista plików pakietu "%.250s" zawiera pustą nazwę pliku

en: (Reading database ...
pl: (Odczytywanie bazy danych ...

en: %d file or directory currently installed.)
     | %d files and directories currently installed.)
pl[0]: %d plik lub katalog obecnie zainstalowany.)
pl[1]: %d pliki i katalogi obecnie zainstalowane.)
pl[2]: %d plików i katalogów obecnie zainstalowanych.)

en: invalid statoverride uid %s
pl: nieprawidłowe uid w pliku statoverride %s

en: invalid statoverride gid %s
pl: nieprawidłowe gid %s w pliku statoverride

en: invalid statoverride mode %s
pl: nieprawidłowe mode %s w pliku statoverride

en: failed to open statoverride file
pl: nie można otworzyć pliku statoverride

en: failed to fstat statoverride file
pl: nie można ustalić stanu pliku statoverride

en: reading statoverride file '%.250s'
pl: odczytywanie pliku statoverride "%.250s"

en: statoverride file is missing final newline
pl: plik statoverride nie zawiera kończącej pustej linii

en: statoverride file contains empty line
pl: plik statoverride zawiera pustą linię

en: syntax error in statoverride file
pl: błąd składni w pliku statoverride

en: unknown system user '%s' in statoverride file; the system user got removed
    before the override, which is most probably a packaging bug, to recover you
    can remove the override manually with %s
pl: nieznany użytkownik systemowy "%s" w pliku statoverride - użytkownik został usunięty
    przed nadpisaniem, co najprawdopodobniej jest błędem pakowania - aby naprawić
    możesz ręcznie usunąć nadpisanie za pomocą %s

en: unexpected end of line in statoverride file
pl: niespodziewany koniec linii w pliku statoverride

en: unknown system group '%s' in statoverride file; the system group got removed
    before the override, which is most probably a packaging bug, to recover you
    can remove the override manually with %s
pl: nieznana grupa systemowa "%s" w pliku statoverride - grupa została usunięta
    przed nadpisaniem, co najprawdopodobniej jest błędem pakowania - aby naprawić
    możesz ręcznie usunąć nadpisanie za pomocą %s

en: multiple statoverrides present for file '%.250s'
pl: wielokrotne określenia nadpisań stanu dla pliku "%.250s"

en: format version with too big major component
pl: wersja formatu ze zbyt dużą główną częścią składową

en: format version with empty major component
pl: wersja formatu z pustą główną częścią składową

en: format version has no dot
pl: wersja formatu nie ma kropki

en: format version with too big minor component
pl: wersja formatu ze zbyt dużą poboczną częścią składową

en: format version with empty minor component
pl: wersja formatu z pustą poboczną częścią składową

en: format version followed by junk
pl: wersja formatu poprzedzona przez nieprawidłowe wartości

en: unable to get file descriptor for directory '%s'
pl: nie można odczytać flag deskryptora pliku dla "%s"

en: unable to sync directory '%s'
pl: nie można zsynchronizować katalogu "%s"

en: unable to open directory '%s'
pl: nie można otworzyć katalogu "%s"

en: unable to open file '%s'
pl: nie można otworzyć pliku "%s"

en: unable to sync file '%s'
pl: nie można zsynchronizować pliku "%s"

en: failed to write details of '%.50s' to '%.250s'
pl: nie można zapisać szczegółów o "%.50s" w "%.250s"

en: unable to set buffering on %s database file
pl: nie można ustawić buforowania na pliku bazy danych %s

en: failed to write %s database record about '%.50s' to '%.250s'
pl: nie można zapisać rekordu bazy danych "%s" dotyczącego "%.50s" w "%.250s"

en: error
pl: błąd

en: out of memory for new error context
pl: brak pamięci na nowy błąd kontekstu

en: error while cleaning up
pl: błąd podczas czyszczenia środowiska

en: too many nested errors during error recovery
pl: za dużo osadzonych błędów podczas obsługi błędu

en: out of memory for new cleanup entry
pl: brak pamięci na nową pozycję dla obsługi czyszczenia środowiska

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
pl: brak pamięci na nową pozycję z argumentami dla obsługi czyszczenia środowiska

en: unrecoverable fatal error, aborting
pl: nienaprawialny błąd krytyczny, przerywanie

en: outside error context, aborting
pl: zewnętrzny błąd kontekstu, przerywanie

en: an error occurred with no error handling in place
pl: wystąpił nieobsługiwany błąd

en: internal error
pl: błąd wewnętrzny

en: is missing a value
pl:  - brakuje wartości

en: has invalid value '%.50s'
pl: ma nieprawidłową wartość "%.50s"

en: has trailing junk
pl: ma śmieci na końcu

en: invalid package name in '%s' field: %s
pl: nieprawidłowa nazwa pakietu w polu "%s": %s

en: empty archive details '%s' field
pl: puste pole opisu archiwum "%s"

en: archive details '%s' field not allowed in status file
pl: pole opisu archiwum "%s" jest niedozwolone w pliku statusu

en: too many values in archive details '%s' field (compared to others)
pl: za dużo danych w polu opisu archiwum "%s" (w porównaniu z innymi)

en: too few values in archive details '%s' field (compared to others)
pl: za mało danych w polu opisu archiwum "%s" (w porównaniu z innymi)

en: boolean (yes/no) '%s' field: %s
pl: binarne (yes/no) pole "%s": %s

en: quadstate (foreign/allowed/same/no) '%s' field: %s
pl: pole o czterech stanach (foreign/allowed/same/no) "%s": %s

en: '%s' is not a valid architecture name in '%s' field: %s
pl: "%s" nie jest poprawną nazwą architektury w polu "%s": %s

en: word in '%s' field: %s
pl: słowo w polu "%s": %s

en: value for '%s' field not allowed in this context
pl: niedozwolona wartość w tym kontekście dla pola "%s"

en: first (want) word in '%s' field: %s
pl: pierwsze (want) słowo w polu "%s": %s

en: second (error) word in '%s' field: %s
pl: drugie (error) słowo w polu "%s": %s

en: third (status) word in '%s' field: %s
pl: trzecie (status) słowo w polu "%s": %s

en: '%s' field value '%.250s'
pl: wartość pola "%s" "%.250s"

en: obsolete '%s' field used
pl: użyto niewykorzystywanego już pola "%s"

en: value for '%s' field has malformed line '%.*s'
pl: wartość dla "%s" ma niepoprawną linię "%.*s"

en: value for '%s' field has line starting with non-space '%c'
pl: wartość dla pola "%s" ma linię rozpoczętą od znaku niebędącego spacją "%c"

en: root or empty directory listed as a conffile in '%s' field
pl: katalog główny lub pusty jest użyty jako "conffile" w polu "%s"

en: '%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
pl: pole "%s", brak nazwy pakietu lub śmieci w miejscu, gdzie spodziewano się nazwy pakietu

en: '%s' field, invalid package name '%.255s': %s
pl: pole "%s", błędna nazwa pakietu "%.255s": %s

en: '%s' field, missing architecture name, or garbage where architecture name expected
pl: pole "%s", brak nazwy architektury lub śmieci w miejscu, gdzie spodziewano się nazwy architektury

en: '%s' field, reference to '%.255s': invalid architecture name '%.255s': %s
pl: pole "%s", w odniesieniu do "%.255s": nieprawidłowa nazwa architektury "%.255s": %s

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     bad version relationship %c%c
pl: pole "%s", w odniesieniu do "%.255s":
     zły numer wersji relacji %c%c

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     '%c' is obsolete, use '%c=' or '%c%c' instead
pl: pole "%s", w odniesieniu do "%.255s":
     "%c" jest już niewykorzystywane, należy użyć w zamian "%c=" lub "%c%c"

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using '=' instead
pl: pole "%s", w odniesieniu do "%.255s":
     wykorzystany jest konkretny numer wersji przy porównywaniu, należy użyć w zamian "="

en: only exact versions may be used for '%s' field
pl: w polu "%s" można używać wyłącznie dokładnych wersji

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
pl: pole "%s", w odniesieniu do "%.255s":
     numer wersji nie rozpoczyna się od znaku alfanumerycznego, należy dodać spację

en: '%s' field, reference to '%.255s': version unterminated
pl: pole "%s", w odniesieniu do "%.255s": numer wersji niezakończony

en: '%s' field, reference to '%.255s': version contains '%c' instead of '%c'
pl: pole "%s", w odniesieniu do "%.255s": numer wersji zawiera "%c" zamiast "%c"

en: '%s' field, reference to '%.255s': version '%s'
pl: pole "%s", w odniesieniu do "%.255s": numer wersji "%c"

en: '%s' field, syntax error after reference to package '%.255s'
pl: pole "%s", błąd składni po odniesieniu do pakietu "%.255s"

en: alternatives ('|') not allowed in '%s' field
pl: wybór ("|") niedozwolony dla pola "%s"

en: illegal pending trigger name '%.255s': %s
pl: nieprawidłowa nazwa zaplanowanego wyzwalacza "%.255s": %s

en: duplicate pending trigger '%.255s'
pl: powielona nazwa zaplanowanego wyzwalacza "%.255s"

en: illegal package name in awaited trigger '%.255s': %s
pl: nieprawidłowa nazwa pakietu w oczekującym wyzwalaczu "%.255s": %s

en: duplicate awaited trigger package '%.255s'
pl: powielony pakiet oczekującego wyzwalacza "%.255s"

en: unable to stat source file '%.250s'
pl: nie można odczytać stanu pliku źródłowego "%.250s"

en: unable to change ownership of target file '%.250s'
pl: nie można zmienić właściciela pliku docelowego "%.250s"

en: unable to set mode of target file '%.250s'
pl: nie można ustawić uprawnień pliku docelowego "%.250s"

en: cannot stat %s
pl: nie można ustalić stanu %s

en: %s is not a regular file
pl: %s nie jest zwykłym plikiem

en: cannot read %s
pl: nie można odczytać %s

en: cannot open %s
pl: nie można otworzyć %s

en: unable to unlock %s
pl: nie można odblokować %s

en: unable to check file '%s' lock status
pl: nie można sprawdzić statusu pliku blokady "%s"

en: unable to lock %s
pl: nie można zablokować %s

en: Note: removing the lock file is always wrong, and can end up damaging the
    locked area and the entire system. See <https://wiki.debian.org/Teams/Dpkg/FAQ>.
pl: Uwaga: usuwanie pliku blokującego nigdy nie jest dobre i może doprowadzić do uszkodzenia
    zablokowanego obszaru i całego systemu. Zobacz <https://wiki.debian.org/Teams/Dpkg/FAQ>.

en: %s was locked by another process
    %s
pl: %s było zablokowane przez inny proces
    %s

en: %s was locked by another process with pid %d
    %s
pl: %s było zablokowane przez inny proces o pid %d
    %s

en: cannot open file %s
pl: nie można otworzyć pliku %s

en: pager to show file
pl: program stronicujący do pokazania pliku

en: cannot write file %s into the pager
pl: nie można przekierować pliku %s do programu stronicującego

en: could not open log '%s': %s
pl: nie można otworzyć pliku dziennika "%s": %s

en: cannot write to log file '%s': %s
pl: nie można pisać do pliku logu "%s": %s

en: <package status and progress file descriptor>
pl: <deskryptora pliku ze statusem i postępem pakietu>

en: unable to write to status fd %d
pl: nie można zapisać statusu do fd %d

en: failed to allocate memory
pl: nie można zaalokować pamięci

en: failed to dup for fd %d
pl: nie można wykonać funkcji "dup" dla fd %d

en: failed to dup for std%s
pl: nie można wykonać funkcji "dup" dla std%s

en: failed to create pipe
pl: nie można utworzyć potoku

en: error writing to '%s'
pl: błąd zapisu do '%s'

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
pl: nie można odczytać flag deskryptora pliku dla "%.250s"

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
pl: nie można ustawić flagi close-on-exec dla "%.250s"

en: --%s needs a valid package name but '%.250s' is not: %s
pl: --%s wymaga podania poprawnej nazwy pakietu. "%.250s" jest niepoprawny: %s

en: configuration error: %s:%d: %s
pl: błąd konfiguracji: %s:%d: %s

en: failed to open configuration file '%.255s' for reading: %s
pl: nie można otworzyć do odczytu pliku konfiguracyjnego "%.255s": %s

en: unbalanced quotes in '%s'
pl: niesparowane cudzysłowy w "%s"

en: unknown option '%s'
pl: nieznana opcja "%s"

en: '%s' needs a value
pl: opcja "%s" wymaga podania wartości

en: '%s' does not take a value
pl: opcja "%s" nie przyjmuje żadnych wartości

en: read error in configuration file '%.255s'
pl: błąd odczytu pliku konfiguracyjnego "%.250s"

en: error closing configuration file '%.255s'
pl: błąd przy zamykaniu pliku konfiguracyjnego "%.250s"

en: error opening configuration directory '%s'
pl: błąd przy otwarciu katalogu konfiguracji "%s"

en: unknown option --%s
pl: nieznana opcja --%s

en: --%s option takes a value
pl: opcja --%s wymaga podania wartości

en: --%s option does not take a value
pl: opcja --%s nie przyjmuje żadnych wartości

en: unknown option -%c
pl: nieznana opcja -%c

en: -%c option takes a value
pl: opcja -%c wymaga podania wartości

en: -%c option does not take a value
pl: opcja -%c nie przyjmuje żadnych wartości

en: invalid integer for --%s: '%.250s'
pl: błędna wartość liczbowa dla --%s: "%.250s"

en: invalid integer for -%c: '%.250s'
pl: błędna liczba całkowita dla -%c: "%.250s"

en: obsolete option '--%s'
pl: niewykorzystywana już opcja "--%s"

en: conflicting actions -%c (--%s) and -%c (--%s)
pl: konflikt między działaniem -%c (--%s) i -%c (--%s)

en: duplicate value for '%s' field
pl: powielona wartość pola "%s"

en: user-defined field name '%.*s' too short
pl: pole definiowane przez użytkownika ma zbyt krótką nazwę "%.*s"

en: duplicate value for user-defined field '%.*s'
pl: powielona wartość pola definiowanego przez użytkownika "%.*s"

en: missing '%s' field
pl: brakujące pole "%s"

en: empty value for '%s' field
pl: pusta wartość pola "%s"

en: package has '%s' field but is missing architecture
pl: pakiet posiada pole "%s", ale nie ma informacji o architekturze

en: package has '%s' field but is architecture '%s'
pl: pakiet posiada pole "%s", ale architektura jest ustawiona na "%s"

en: '%s' field present for package with inappropriate '%s' field
pl: pole "%s" obecne dla pakietu z nieprawidłowym polem "%s"

en: package has status %s but triggers are awaited
pl: pakiet ma status %s, ale są oczekujące wyzwalacze

en: package has status %s but no triggers awaited
pl: pakiet ma status %s, ale nie ma oczekujących wyzwalaczy

en: package has status %s but triggers are pending
pl: pakiet ma status %s, ale są zaplanowane wyzwalacze

en: package has status %s but no triggers pending
pl: pakiet ma status %s, ale nie ma zaplanowanych wyzwalaczy

en: package has status %s and has conffiles, forgetting them
pl: pakiet o statusie %s ma pliki konfiguracyjne, informacje o nich zostają usunięte

en: multiple non-coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
pl: obecnych jest kilka kopii pakietu, które nie mogą być zainstalowane razem - powodem jest prawdopodobnie aktualizacja przy użyciu nieoficjalnego dpkg

en: mixed non-coinstallable and coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
pl: wymieszane kopie pakietu, które mogą, z tymi, które nie mogą być zainstalowane razem - powodem jest prawdopodobnie aktualizacja przy użyciu nieoficjalnego dpkg

en: package %s (%s) with field '%s: %s' is not co-installable with %s which has multiple installed instances
pl: pakiet %s (%s) z polem "%s: %s" nie jest współinstalowalny z %s, który ma wiele zainstalowanych kopii

en: failed to open package info file '%.255s' for reading
pl: nie można otworzyć do odczytu pliku "%.255s" zawierającego informacje o pakiecie

en: can't stat package info file '%.255s'
pl: nie można wykonać funkcji "stat" na pliku informacji o pakiecie "%.255s"

en: reading package info file '%s': %s
pl: nie można odczytać informacji o pakiecie '%s': %s

en: can't mmap package info file '%.255s'
pl: nie można wykonać funkcji "mmap" na pliku informacji o pakiecie "%.255s"

en: reading package info file '%.255s'
pl: nie można odczytać informacji o pakiecie "%.255s"

en: empty field name
pl: pusta nazwa pola

en: field name '%.*s' cannot start with hyphen
pl: nazwa pola "%.*s" nie może rozpoczynać się myślnikiem

en: end of file after field name '%.*s'
pl: koniec pliku po nazwie pola "%.*s"

en: newline in field name '%.*s'
pl: koniec linii w nazwie pola "%.*s"

en: MSDOS end of file (^Z) in field name '%.*s'
pl: dosowy koniec pliku (^Z) w nazwie pola "%.*s"

en: field name '%.*s' must be followed by colon
pl: po nazwie pola "%.*s" musi wystąpić dwukropek

en: end of file before value of field '%.*s' (missing final newline)
pl: koniec pliku przed wartością pola "%.*s" (brak końca linii)

en: MSDOS end of file (^Z) in value of field '%.*s' (missing newline?)
pl: dosowy koniec pliku (^Z) w wartości pola "%.*s" (brak końca linii?)

en: blank line in value of field '%.*s'
pl: pusta linia w wartości pola "%.*s"

en: end of file during value of field '%.*s' (missing final newline)
pl: koniec pliku w wartości pola "%.*s" (brak końca linii)

en: failed to close after read: '%.255s'
pl: nie można zamknąć "%.255s"

en: several package info entries found, only one allowed
pl: odnaleziono kilka kopii informacji o pakiecie, tylko jedna jest dozwolona

en: no package information in '%.255s'
pl: brak informacji o pakiecie w "%.255s"

en: parsing file '%s' near line %d package '%s':
pl: parsowanie pliku "%s" niedaleko linii %d pakiet "%s":

en: parsing file '%.255s' near line %d:
pl: parsowanie pliku "%.255s" niedaleko linii %d:

en: must start with an alphanumeric character
pl: musi się zaczynać od litery lub cyfry

[ctx: version]
en: <none>
pl: <brak>

en: version string is empty
pl: ciąg znaków dla numeru wersji jest pusty

en: version string has embedded spaces
pl: ciąg znaków dla numeru wersji zawiera spacje

en: epoch in version is empty
pl: epoka w numerze wersji jest pusta

en: epoch in version is not number
pl: epoka w numerze wersji nie jest liczbą

en: epoch in version is negative
pl: epoka w numerze wersji jest ujemna

en: epoch in version is too big
pl: epoka w numerze wersji jest zbyt duża

en: nothing after colon in version number
pl: brak znaków po dwukropku w numerze wersji

en: revision number is empty
pl: numer rewizji jest pusty

en: version number is empty
pl: numer wersji jest pusty

en: version number does not start with digit
pl: numer wersji nie zaczyna się cyfrą

en: invalid character in version number
pl: nieprawidłowy znak w numerze wersji

en: invalid character in revision number
pl: nieprawidłowy znak w numerze rewizji

en: unable to securely remove '%.255s'
pl: nie można bezpiecznie usunąć "%.255s"

en: rm command for cleanup
pl: polecenie rm do wyczyszczenia

en: invalid character '%c' in field width
pl: nieprawidłowy znak "%c" w szerokości pola

en: field width is out of range
pl: szerokość pola jest poza zakresem

en: missing closing brace
pl: brakująca kwadratowy nawias zamykający

en: cannot get package %s filesystem last modification time
pl: nie można uzyskać czasu ostatniej zmiany systemu plików dla pakietu %s

en: ambiguous package name '%s' with more than one installed instance
pl: niejednoznaczna nazwa pakietu "%s" z więcej niż jedną zainstalowaną kopią

en: (no description available)
pl: (brak dostępnego opisu)

en: version '%s' has bad syntax: %s
pl: wersja "%s" ma złą składnię: %s

en: illegal package name in specifier '%s%s%s': %s
pl: nieprawidłowa nazwa pakietu w określniku "%s%s%s": %s

en: illegal architecture name in specifier '%s:%s': %s
pl: nieprawidłowa nazwa architektury w określniku "%s:%s": %s

en: warning
pl: ostrzeżenie

en: cannot convert multibyte string '%s' to a wide-character string
pl: nie można przekształcić wielobitowego łańcucha "%s" na łańcuch szerokoznakowy

en: cannot convert multibyte sequence '%s' to a wide character
pl: nie można przekształcić wielobitowej sekwencji "%s" na znak szeroki

en: error un-catching signal %s: %s
pl: nie można odzyskać sygnału %s: %s

en: unable to ignore signal %s before running %.250s
pl: nie można zignorować sygnału %s przed wykonaniem %.250s

en: %s (subprocess): %s
pl: %s (podproces): %s

en: fork failed
pl: nie można wykonać funkcji "fork"

en: %s subprocess returned error exit status %d
pl: podproces %s zwrócił kod błędu %d

en: %s subprocess was interrupted
pl: podproces %s został przerwany

en: %s subprocess was killed by signal (%s)%s
pl: podproces %s został zabity sygnałem (%s)%s

en: , core dumped
pl: , zrzut pamięci

en: %s subprocess failed with wait status code %d
pl: podproces %s zgłosił błąd poprzez kod %d funkcji "wait"

en: wait for %s subprocess failed
pl: oczekiwanie na podproces %s nie powiodło się

en: invalid tar header size field
pl: nieprawidłowe pole rozmiaru nagłówka tar

en: invalid tar header mtime field
pl: nieprawidłowe pole "mtime" nagłówka tar

en: invalid tar header uid field
pl: nieprawidłowe pole "uid" nagłówka tar

en: invalid tar header gid field
pl: nieprawidłowe pole "gid" nagłówka tar

en: invalid tar header checksum field
pl: nieprawidłowe pole sumy kontrolnej nagłówka tar

en: invalid tar header checksum
pl: nieprawidłowa suma kontrolna nagłówka tar

en: partially read tar header
pl: częściowo odczytany nagłówek tar

en: invalid tar header with empty name field
pl: nieprawidłowy nagłówek tar z pustym polem nazwy

en: unsupported GNU tar header type '%c'
pl: nieobsługiwany typ nagłówka GNU tar "%c"

en: unsupported Solaris tar header type '%c'
pl: nieobsługiwany typ nagłówka Solaris tar "%c"

en: unsupported PAX tar header type '%c'
pl: nieobsługiwany typ nagłówka PAX tar "%c"

en: unknown tar header type '%c'
pl: nieznany typ nagłówka tar "%c"

en: cannot stat pathname '%s'
pl: nie można ustalić stanu ścieżki "%s"

en: cannot open directory '%s'
pl: nie można otworzyć katalogu "%s"

en: treewalk root %s is not a directory
pl: korzeń przeszukiwania drzewa %s nie jest katalogiem

en: unable to open/create triggers lock file '%.250s'
pl: nie można otworzyć/utworzyć pliku blokującego dla wyzwalaczy "%.250s"

en: triggers database lock
pl: blokada bazy danych wyzwalaczy

en: unable to open triggers deferred file '%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku wyzwalaczy odłożonych "%.250s"

en: unable to stat triggers deferred file '%.250s'
pl: nie można ustalić stanu pliku wyzwalaczy odłożonych "%.250s"

en: unable to open/create new triggers deferred file '%.250s'
pl: nie można otworzyć/utworzyć nowego pliku wyzwalaczy odłożonych "%.250s"

en: syntax error in triggers deferred file '%.250s' at line %d character %zd '%s'
pl: błąd składni w pliku wyzwalaczy odłożonych "%.250s" w linii %d na pozycji %zd '%s'

en: invalid package name '%.250s' in triggers deferred file '%.250s'
pl: nieprawidłowa nazwa pakietu "%.250s" w pliku wyzwalaczy odłożonych "%.250s"

en: error reading triggers deferred file '%.250s'
pl: błąd podczas odczytu pliku wyzwalaczy odłożonych "%.250s"

en: unable to write new triggers deferred file '%.250s'
pl: nie można zapisać nowego pliku wyzwalaczy odłożonych "%.250s"

en: unable to close new triggers deferred file '%.250s'
pl: nie można zamknąć nowego pliku wyzwalaczy odłożonych "%.250s"

en: unable to install new triggers deferred file '%.250s'
pl: nie można zainstalować nowego pliku wyzwalaczy odłożonych "%.250s"

en: invalid or unknown syntax in trigger name '%.250s' (in trigger interests for package '%.250s')
pl: nieprawidłowa lub nieznana składnia nazwy wyzwalacza "%.250s" (w warunkach uruchomienia wyzwalacza dla pakietu "%.250s")

en: failed to open trigger interest list file '%.250s'
pl: nie udało się otworzyć pliku listy warunków uruchomienia wyzwalacza "%.250s"

en: failed to rewind trigger interest file '%.250s'
pl: nie udało się przewinąć pliku warunków uruchomienia wyzwalacza "%.250s"

en: trigger interest file '%.250s' syntax error; illegal package name '%.250s': %.250s
pl: błąd składni w pliku warunków uruchomienia wyzwalacza "%.250s" - nieprawidłowa nazwa pakietu "%.250s": %.250s

en: duplicate file trigger interest for filename '%.250s' and package '%.250s'
pl: powielony warunek uruchomienia wyzwalacza plikowego dla pliku "%.250s" i pakietu "%.250s"

en: unable to read file triggers file '%.250s'
pl: nie można odczytać pliku wyzwalaczy plikowych "%.250s"

en: syntax error in file triggers file '%.250s'
pl: błąd składni w pliku wyzwalaczy plikowych  "%.250s"

en: file triggers record mentions illegal package name '%.250s' (for interest in file '%.250s'): %.250s
pl: opis wyzwalacza plikowego zawiera nieprawidłową nazwę pakietu "%.250s" (w warunku uruchomienia dla pliku "%.250s"): %.250s

en: triggers ci file '%.250s' contains illegal trigger syntax in trigger name '%.250s': %.250s
pl: plik informacji kontrolnych triggers "%.250s" ma nieprawidłową składnię w nazwie wyzwalacza "%.250s": %.250s

en: unable to open triggers ci file '%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku informacji kontrolnych triggers "%.250s"

en: triggers ci file contains unknown directive syntax
pl: plik informacji kontrolnych triggers zawiera niepoprawną składnię dyrektywy

en: triggers ci file contains unknown directive '%.250s'
pl: plik informacji kontrolnych triggers zawiera nieznaną dyrektywę "%.250s"

en: unable to create triggers state directory '%.250s'
pl: nie można utworzyć katalogu stanu wyzwalaczy "%.250s"

en: empty trigger names are not permitted
pl: puste nazwy wyzwalaczy są niedozwolone

en: trigger name contains invalid character
pl: nazwa wyzwalacza zawiera niepoprawny znak

en: read error in '%.250s'
pl: błąd odczytu "%.250s"

en: fgets gave an empty string from '%.250s'
pl: funkcja "fgets" zwróciła pusty ciąg znaków z "%.250s"

en: too-long line or missing newline in '%.250s'
pl: zbyt długa linia lub brakujący znak nowej linii w "%.250s"

en: unexpected end of file reading '%.250s'
pl: niespodziewany koniec czytania pliku "%.250s"

en: error formatting string into varbuf variable
pl: błąd podczas formatowania ciągu w zmienną varbuf

en: cannot grow varbuf to size %zu; it would overflow
pl: nie można powiększyć varbuf do rozmiaru %zu - nastąpiłoby przepełnienie

en: error reading from dpkg-deb pipe
pl: nie można odczytać potoku z "dpkg-deb"

en: cannot skip padding for file '%.255s': %s
pl: nie można pominąć marginesu pliku "%.255s": %s

en: cannot skip file '%.255s' (replaced or excluded?) from pipe: %s
pl: nie można pominąć pliku "%.255s" (zastąpiony lub wyłączony?) z potoku: %s

en: unable to create '%.255s' (while processing '%.255s')
pl: nie można utworzyć "%.255s" (podczas przetwarzania "%.255s")

en: cannot copy extracted data for '%.255s' to '%.255s': %s
pl: nie można skopiować wypakowanych danych "%.255s" do "%.255s": %s

en: error setting ownership of '%.255s'
pl: nie można zmienić właściciela "%.255s"

en: error setting permissions of '%.255s'
pl: nie można zmienić uprawnień "%.255s"

en: error closing/writing '%.255s'
pl: nie można zamknąć/zapisać "%.255s"

en: error creating pipe '%.255s'
pl: nie można utworzyć potoku "%.255s"

en: error creating device '%.255s'
pl: nie można utworzyć urządzenia "%.255s"

en: error creating symbolic link '%.255s'
pl: nie można utworzyć dowiązania symbolicznego "%.255s"

en: error creating directory '%.255s'
pl: nie można utworzyć katalogu "%.255s"

en: cannot compute MD5 hash for tar file '%.255s': %s
pl: nie można obliczyć sumy MD5 pliku tar "%.255s": %s

en: error setting timestamps of '%.255s'
pl: nie można zaktualizować czasu modyfikacji dla "%.255s"

en: error setting ownership of symlink '%.255s'
pl: nie można zmienić właściciela dowiązania symbolicznego "%.255s"

en: unable to read link '%.255s'
pl: nie można odczytać dowiązania "%.255s"

en: symbolic link '%.250s' size has changed from %jd to %zd
pl: rozmiar dowiązania symbolicznego "%.250s" zmienił się z %jd na %zd

en: trying to overwrite shared '%.250s', which is different from other instances of package %.250s
pl: próba nadpisania dzielonego "%.250s", który różni się od innych kopii pakietu %.250s

en: failed to stat (dereference) existing symlink '%.250s'
pl: nie można rozwiązać dowiązania symbolicznego "%.250s"

en: failed to stat (dereference) proposed new symlink target '%.250s' for symlink '%.250s'
pl: nie można ustalić stanu (rozwiązać) proponowanego nowego celu dowiązania symbolicznego "%.250s" dla dowiązania "%.250s"

en: newline not allowed in archive object name '%.255s'
pl: nowa linia nie dozwolona w nazwie obiektu archiwalnego "%.255s"

en: conffile '%s' marked for removal on upgrade, shipped in package
pl: plik konfiguracyjny "%s" oznaczony do usunięcia przy aktualizacji dostarczony w pakiecie

en: trying to overwrite '%.250s', which is the diverted version of '%.250s' (package: %.100s)
pl: próba nadpisania "%.250s", który jest ominięciem "%.250s" (pakiet %.100s)

en: trying to overwrite '%.250s', which is the diverted version of '%.250s'
pl: próba nadpisania "%.250s", który jest ominięciem "%.250s"

en: unable to stat '%.255s' (which was about to be installed)
pl: nie można ustalić stanu "%.255s" (który miał być zainstalowany)

en: unable to clean up mess surrounding '%.255s' before installing another version
pl: nie można wykonać porządkowania dla "%.255s" dopóki nie zostanie zainstalowana inna jego wersja

en: unable to stat restored '%.255s' before installing another version
pl: nie można ustalić stanu odzyskanego "%.255s" dopóki nie zostanie zainstalowana inna jego wersja

en: archive contained object '%.255s' of unknown type 0x%x
pl: archiwum zawiera obiekt "%.255s" nieznanego typu 0x%x

en: Replacing files in old package %s (%s) ...
pl: Zastąpienie plików z starego pakietu %s (%s) ...

en: Replaced by files in installed package %s (%s) ...
pl: Zastąpienie przez pliki z instalowanego pakietu %s (%s) ...

en: trying to overwrite directory '%.250s' in package %.250s %.250s with nondirectory
pl: próba nadpisania katalogu "%.250s" w pakiecie %.250s %.250s przez obiekt nie będący katalogiem

en: trying to overwrite '%.250s', which is also in package %.250s %.250s
pl: próba nadpisania "%.250s", który istnieje także w pakiecie %.250s %.250s

en: unable to move aside '%.255s' to install new version
pl: nie można przenieść "%.255s", aby zainstalować nową wersję

en: unable to make backup symlink for '%.255s'
pl: nie można zrobić kopii dowiązania symbolicznego dla "%.255s"

en: unable to chown backup symlink for '%.255s'
pl: nie można zmienić właściciela kopii dowiązania symbolicznego dla "%.255s"

en: unable to make backup link of '%.255s' before installing new version
pl: nie można zrobić kopii dowiązania dla "%.255s" dopóki nie zostanie zainstalowana inna jego wersja

en: unable to install new version of '%.255s'
pl: nie można zainstalować nowej wersji "%.255s"

en: unable to open '%.255s'
pl: nie można otworzyć "%.255s"

en: unable to sync file '%.255s'
pl: nie można zsynchronizować pliku "%.255s"

en: ignoring dependency problem with %s:
    %s
pl: ignorowanie problemu z zależnościami z %s:
    %s

en: considering deconfiguration of essential
     package %s, to enable %s
pl: rozważanie dekonfiguracji istotnego
     pakietu %s, aby włączyć %s

en: no, %s is essential, will not deconfigure
     it in order to enable %s
pl: niestety, %s jest istotnym pakietem, który nie zostanie
     zdekonfigurowany, aby włączyć %s

en: considering deconfiguration of protected
     package %s, to enable %s
pl: rozważanie dekonfiguracji chronionego
     pakietu %s, aby włączyć %s

en: no, %s is protected, will not deconfigure
     it in order to enable %s
pl: niestety, %s jest chronionym pakietem, który nie zostanie
     zdekonfigurowany, aby włączyć %s

en: no, cannot proceed with %s (--auto-deconfigure will help):
    %s
pl: niestety, nie można kontynuować przetwarzania %s (--auto-deconfigure może pomóc):
    %s

en: removal of %.250s
pl: usuwanie %.250s

en: installation of %.250s
pl: instalowanie %.250s

en: considering deconfiguration of %s, which would be broken by %s ...
pl: rozważanie dekonfiguracji %s, którego zależności zostałyby naruszone przez %s ...

en: yes, will deconfigure %s (broken by %s)
pl: tak, %s zostanie zdekonfigurowany (naruszenie zależności przez %s)

en: regarding %s containing %s:
    %s
pl: w odniesieniu do %s zawierającego %s:
    %s

en: ignoring breakage, may proceed anyway!
pl: zignorowanie naruszenia zależności, dalsze przetwarzanie!

en: installing %.250s would break %.250s, and
     deconfiguration is not permitted (--auto-deconfigure might help)
pl: instalacja %.250s narusza zależności %.250s, a
    nie pozwolono na dekonfigurację (--auto-deconfigure może pomóc)

en: installing %.250s would break existing software
pl: instalacja %.250s wprowadzi niespełnione zależności w istniejącym oprogramowaniu

en: considering removing %s in favour of %s ...
pl: rozważanie usunięcia %s w zamian za %s ...

en: %s is not properly installed; ignoring any dependencies on it
pl: %s nie jest poprawnie zainstalowany - ignorowanie zależności od niego

en: may have trouble removing %s, as it provides %s ...
pl: mogą wystąpić problemy przy usuwaniu %s, jako że udostępnia %s ...

en: package %s requires reinstallation, but will remove anyway as you requested
pl: pakiet %s wymaga ponownej instalacji, ale zostanie usunięty według żądania

en: package %s requires reinstallation, will not remove
pl: pakiet %s wymaga ponownej instalacji i nie zostanie usunięty

en: yes, will remove %s in favour of %s
pl: tak, %s zostanie usunięty w zamian za %s

en: conflicting packages - not installing %.250s
pl: konflikt pakietów - nie będzie instalowany %.250s

en: ignoring conflict, may proceed anyway!
pl: ignorowanie konfliktu, dalsze przetwarzanie!

en: --%s --recursive needs at least one path argument
pl: --%s --recursive wymaga co najmniej jednego argumentu będącego ścieżką

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
pl: przeszukane, ale nie znaleziono żadnych pakietów (plików *.deb)

en: --%s needs at least one package archive file argument
pl: --%s wymaga co najmniej jednego argumentu będącego plikiem archiwum

en: cannot access archive '%s'
pl: brak dostępu do archiwum "%s"

en: archive '%s' is not a regular file
pl: archiwum "%s" nie jest zwykłym plikiem

en: <standard output>
pl: <standardowe wyjście>

en: <standard error>
pl: <standardowe wyjście błędów>

en: Selecting previously unselected package %s.
pl: Wybieranie wcześniej niewybranego pakietu %s.

en: Skipping unselected package %s.
pl: Pomijanie niewybranego pakietu %s.

en: version %.250s of %.250s already installed, skipping
pl: wersja %.250s pakietu %.250s jest już zainstalowana, pomijanie

en: downgrading %.250s from %.250s to %.250s
pl: zastąpienie %.250s w wersji %.250s wcześniejszą wersją %.250s

en: will not downgrade %.250s from %.250s to %.250s, skipping
pl: pakiet %.250s w wersji %.250s nie będzie zastąpiony wcześniejszą wersją %.250s, pomijanie

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s' to allow reinstallation of backup copy
pl: nie można usunąć zainstalowanej nowej wersji "%.250s", aby umożliwić ponowną instalację kopii zapasowej

en: unable to restore backup version of '%.250s'
pl: nie można odtworzyć kopii zapasowej "%.250s"

en: unable to remove backup copy of '%.250s'
pl: nie można usunąć kopii zapasowej "%.250s"

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s'
pl: nie można usunąć nowo zainstalowanej wersji "%.250s"

en: unable to remove newly-extracted version of '%.250s'
pl: nie można usunąć zainstalowanej nowej wersji "%.250s"

en: Configuration file '%s'
pl: Plik konfiguracyjny "%s"

en: Configuration file '%s' (actually '%s')
pl: Plik konfiguracyjny "%s" (właściwie "%s")

en:  ==> File on system created by you or by a script.
     ==> File also in package provided by package maintainer.
pl:  ==> Plik w systemie utworzony przez administratora lub skrypt.
     ==> Plik w pakiecie dostarczony przez opiekuna pakietu.

en:      Not modified since installation.
pl:      Niezmodyfikowany po zainstalowaniu.

en:  ==> Modified (by you or by a script) since installation.
pl:  ==> Zmodyfikowany (przez administratora lub skrypt) po zainstalowaniu.

en:  ==> Deleted (by you or by a script) since installation.
pl:  ==> Usunięty (przez administratora lub skrypt) po zainstalowaniu.

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
pl:  ==> Twórca pakietu zamieścił zaktualizowaną wersję.

en:      Version in package is the same as at last installation.
pl:      Wersja w pakiecie jest taka sama jak przy ostatniej instalacji.

en:  ==> Using new file as you requested.
pl:  ==> Wykorzystany zostanie nowy plik według żądania.

en:  ==> Using current old file as you requested.
pl:  ==> Wykorzystany zostanie aktualny plik według żądania.

en:  ==> Keeping old config file as default.
pl:  ==> Domyślnie zostanie zachowany stary plik konfiguracyjny.

en:  ==> Using new config file as default.
pl:  ==> Domyślnie zostanie zainstalowany nowy plik konfiguracyjny.

en:    What would you like to do about it ?  Your options are:
        Y or I  : install the package maintainer's version
        N or O  : keep your currently-installed version
          D     : show the differences between the versions
          Z     : start a shell to examine the situation
pl:    Należy wybrać jedno z pośród wymienionych poniżej działań:
        Y lub I  : zainstalowanie wersji opiekuna pakietu
        N lub O  : zachowanie bieżącej wersji
          D      : pokazanie różnic pomiędzy wersjami pliku
          Z      : uruchomienie powłoki w celu zbadania sytuacji

en:  The default action is to keep your current version.
pl:  Domyślnym działaniem jest zachowanie bieżącej wersji.

en:  The default action is to install the new version.
pl:  Domyślnym działaniem jest zainstalowanie nowej wersji.

en: [default=N]
pl: [domyślnie=N]

en: [default=Y]
pl: [domyślnie=Y]

en: [no default]
pl: [brak domyślnego działania]

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
pl: błąd zapisu do stderr wykryty przed ukazaniem się znaku zachęty

en: read error on stdin at conffile prompt
pl: błąd odczytu ze standardowego wejścia wykryty po znaku zachęty

en: end of file on stdin at conffile prompt
pl: koniec pliku standardowego wejścia wykryty po znaku zachęty

en: conffile difference visualizer
pl: wizualizacja różnic w plikach konfiguracyjnych

en: Useful environment variables:
pl: Przydatne zmienne środowiskowe:

en: Type 'exit' when you're done.
pl: Należy wpisać "exit" po zakończeniu pracy.

en: conffile shell
pl: plik konfiguracyjny powłoki

en: %s: failed to remove '%.250s': %s
pl: %s: nie można usunąć "%.250s": %s

en: Removing obsolete conffile %s ...
pl: Usuwanie przestarzałego pliku konfiguracji %s ...

en: Obsolete conffile '%s' has been modified by you.
pl: Przestarzały plik konfiguracji "%s" został zmodyfikowany przez ciebie.

en: Saving as %s ...
pl: Zapisywanie jako %s ...

en: %s: cannot rename obsolete conffile '%s' to '%s': %s
pl: %s: nie można zmienić nazwy przestarzałego pliku konfiguracyjnego "%s" na "%s": %s

en: unable to stat new distributed conffile '%.250s'
pl: nie można ustalić stanu nowego pliku konfiguracyjnego "%.250s"

en: unable to stat current installed conffile '%.250s'
pl: nie można ustalić stanu aktualnego pliku konfiguracyjnego "%.250s"

en: 
    Configuration file '%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you requested.
pl: 
    Plik konfiguracyjny "%s" nie istnieje w systemie.
    Instalowanie nowego pliku konfiguracyjnego według żądania.

en: %s: failed to remove old backup '%.250s': %s
pl: %s: nie można usunąć starej kopii "%.250s": %s

en: %s: failed to rename '%.250s' to '%.250s': %s
pl: %s: nie można zmienić nazwy "%.250s" na "%.250s": %s

en: %s: failed to remove old distributed version '%.250s': %s
pl: %s: nie można usunąć starej wersji "%.250s": %s

en: %s: failed to remove '%.250s' (before overwrite): %s
pl: %s: nie można usunąć "%.250s" (przed nadpisaniem): %s

en: %s: failed to link '%.250s' to '%.250s': %s
pl: %s: nie można utworzyć dowiązania "%.250s" do "%.250s": %s

en: Installing new version of config file %s ...
pl: Instalowanie nowej wersji pliku konfiguracyjnego %s ...

en: unable to install '%.250s' as '%.250s'
pl: nie można zainstalować "%.250s" jako "%.250s"

en: no package named '%s' is installed, cannot configure
pl: pakiet "%s" nie jest zainstalowany, nie można go skonfigurować

en: package %.250s is already installed and configured
pl: pakiet %.250s jest już zainstalowany i skonfigurowany

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status '%.250s')
pl: pakiet %.250s nie jest gotowy do skonfigurowania
     nie można go skonfigurować (bieżący stan "%.250s")

en: package %s cannot be configured because %s is not ready (current status '%s')
pl: pakiet %s nie może zostać skonfigurowany, ponieważ %s nie jest gotowy (bieżący stan "%s")

en: package %s %s cannot be configured because %s is at a different version (%s)
pl: pakiet %s %s nie może zostać skonfigurowany, ponieważ %s jest w innej wersji (%s)

en: dependency problems prevent configuration of %s:
    %s
pl: problemy z zależnościami uniemożliwiają skonfigurowanie pakietu %s:
    %s

en: dependency problems - leaving unconfigured
pl: problemy z zależnościami - pozostawianie nieskonfigurowanego

en: %s: dependency problems, but configuring anyway as you requested:
    %s
pl: %s: problemy z zależnościami, lecz zostanie skonfigurowany według żądania:
    %s

en: package is in a very bad inconsistent state; you should
     reinstall it before attempting configuration
pl: Pakiet jest w złym stanie - powinien zostać zainstalowany ponownie
     przed próbą jego skonfigurowania.

en: Setting up %s (%s) ...
pl: Konfigurowanie pakietu %s (%s) ...

en: %s: unable to stat config file '%s'
     (= '%s'): %s
pl: %s: nie można ustalić stanu pliku konfiguracyjnego "%s"
     (= "%s"): %s

en: %s: config file '%s' is a circular link
     (= '%s')
pl: %s: plik konfiguracyjny "%s" jest zapętlonym dowiązaniem
     (= "%s")

en: %s: unable to readlink conffile '%s'
     (= '%s'): %s
pl: %s: nie można określić dowiązania do pliku konfiguracyjnego "%s"
     (= "%s"): %s

en: %s: conffile '%.250s' resolves to degenerate filename
     ('%s' is a symlink to '%s')
pl: %s: plik konfiguracyjny "%.250s" jest dowiązaniem do błędnego pliku
     ("%s" jest dowiązaniem do "%s")

en: %s: conffile '%.250s' is not a plain file or symlink (= '%s')
pl: %s: plik konfiguracyjny "%.250s" nie jest plikiem ani dowiązaniem (= "%s")

en: cannot compute MD5 hash for file '%s': %s
pl: nie można obliczyć sumy MD5 pliku "%s": %s

en: %s: unable to open %s for hash: %s
pl: %s: nie można otworzyć %s dla sprawdzenia sumy kontrolnej: %s

en: %s depends on %s
pl: %s wymaga %s

en: %s pre-depends on %s
pl: %s wymaga wstępnie %s

en: %s recommends %s
pl: %s poleca %s

en: %s suggests %s
pl: %s sugeruje %s

en: %s breaks %s
pl: %s narusza zależności %s

en: %s conflicts with %s
pl: %s w konflikcie z %s

en: %s enhances %s
pl: %s rozszerza %s

en:   %.250s is to be removed.
pl:   %.250s jest przeznaczony do usunięcia.

en:   %.250s is to be deconfigured.
pl:   %.250s jest przeznaczony do zdekonfigurowania.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
pl:   %.250s jest przeznaczony do zainstalowania, ale w wersji %.250s.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
pl:   %.250s jest zainstalowany, ale w wersji %.250s.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
pl:   %.250s jest rozpakowany, ale nie był jeszcze skonfigurowany.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
pl:   %.250s jest rozpakowany, ale w wersji %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
pl:   %.250s ma skonfigurowaną wersję %.250s.

en:   %.250s is %s.
pl:   %.250s jest %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
pl:   %.250s dostarcza %.250s ale jest przeznaczony do usunięcia.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
pl:   %.250s dostarcza %.250s ale jest przeznaczony do zdekonfigurowania.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
pl:   %.250s dostarcza %.250s ale jest %s.

en:   %.250s is not installed.
pl:   %.250s nie jest zainstalowany.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
pl:   %.250s (wersja %.250s) jest przeznaczony do zainstalowania.

en:   %.250s (version %.250s) is present and %s.
pl:   %.250s (wersja %.250s) jest obecny i %s.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
pl:   %.250s dostarcza %.250s i jest przeznaczony do zainstalowania.

en:   %.250s provides %.250s and is present and %s.
pl:   %.250s dostarcza %.250s i jest obecny oraz %s.

en: Use --help for help about diverting files.
pl: Proszę użyć --help, aby otrzymać pomoc na temat ominięć plików.

en: Debian %s version %s.
pl: Wersja %2$s pakietu Debiana %1$s.

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
pl: Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem, proszę zapoznać się z licencją
    GNU General Public License w wersji 2 lub późniejszej, aby poznać warunki
    rozpowszechniania. Nie udziela się ŻADNEJ gwarancji.

en: Usage: %s [<option>...] <command>
pl: Użycie: %s [<opcja>...] <polecenie>

en: Commands:
      [--add] <file>           add a diversion.
      --remove <file>          remove the diversion.
      --list [<glob-pattern>]  show file diversions.
      --listpackage <file>     show what package diverts the file.
      --truename <file>        return the diverted file.
pl: Polecenia:
      [--add] <plik>               dodaje ominięcie.
      --remove <plik>              usuwa ominięcie.
      --list [<wzorzec-globalny>]  pokazuje ominięcia pliku.
      --listpackage <plik>         pokazuje pakiet, który omija plik.
      --truename <plik>            zwraca ominięty plik.

en: Options:
      --package <package>      name of the package whose copy of <file> will not
                                 be diverted.
      --local                  all packages' versions are diverted.
      --divert <divert-to>     the name used by other packages' versions.
      --rename                 actually move the file aside (or back).
      --no-rename              do not move the file aside (or back) (default).
      --admindir <directory>   set the directory with the diversions file.
      --instdir <directory>    set the root directory, but not the admin dir.
      --root <directory>       set the directory of the root filesystem.
      --test                   don't do anything, just demonstrate.
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
pl: Opcje:
      --package <pakiet>       nazwa pakietu, którego kopia <pliku> nie
                                 będzie ominięta.
      --local                  wszystkie wersje pakietu są omijane.
      --divert <divert-to>     nazwa używane przez wersje innych pakietów.
      --rename                 natychmiast zmienia nazwę pliku.
      --no-rename              nie zmienia nazwy pliku (domyślnie).
      --admindir <katalog>     ustawia katalog zawierający plik diversions.
      --instdir <katalog>      ustawia katalog główny, ale nie admindir.
      --root <katalog>         ustawia katalog głównego systemu plików.
      --test                   nic nie robi, tylko pokazuje, co byłoby zrobione.
      --quiet                  tryb cichy, komunikaty ograniczone do minimum.
      --help                   wyświetla ten komunikat pomocy
      --version                wyświetla informacje o wersji.

en: When adding, default is --local and --divert <original>.distrib.
    When removing, --package or --local and --divert must match if specified.
    Package preinst/postrm scripts should always specify --package and --divert.
pl: Domyślne opcje podczas dodawania: --local i --divert <oryginał>.distrib.
    Podczas usuwania: --package lub --local i --divert muszą pasować, jeśli podano.
    Skrypty przed/poinstalacyjne muszą zawsze podawać --package i --divert.

en: please specify --no-rename explicitly, the default will change to --rename in 1.20.x
pl: proszę jawnie podać --no-rename, --rename stanie się domyślne w 1.20.x

en: cannot stat file '%s'
pl: nie można ustalić stanu pliku "%s"

en: error checking '%s'
pl: błąd sprawdzania "%s"

en: rename involves overwriting '%s' with
      different file '%s', not allowed
pl: zmiana nazwy oznacza nadpisanie "%s" 
      innym plikiem "%s", co nie jest dozwolone

en: unable to create file '%s'
pl: nie można utworzyć pliku "%.255s"

en: cannot copy '%s' to '%s': %s
pl: nie można skopiować "%s" do "%s": %s

en: cannot rename '%s' to '%s'
pl: nie można zmienić nazwy "%s" na "%s"

en: rename: remove duplicate old link '%s'
pl: rename: usuwanie powielonego starego dowiązania "%s"

en: unable to remove copied source file '%s'
pl: nie można usunąć skopiowanego pliku źródłowego "%s"

en: filename "%s" is not absolute
pl: nazwa pliku "%s" nie jest absolutna

en: file may not contain newlines
pl: plik nie może zawierać znaków nowej linii

en: local diversion of %s
pl: lokalne ominięcie %s

en: local diversion of %s to %s
pl: lokalne ominięcie %s do %s

en: diversion of %s by %s
pl: ominięcie %s przez %s

en: diversion of %s to %s by %s
pl: ominięcie %s do %s przez %s

en: any diversion of %s
pl: dowolne ominięcie %s

en: any diversion of %s to %s
pl: dowolne ominięcie %s do %s

en: --%s needs a single argument
pl: --%s wymaga podania pojedynczego argumentu

en: cannot divert directories
pl: nie można omijać katalogów

en: cannot divert file '%s' to itself
pl: nie można ominąć pliku "%s" do siebie samego

en: Leaving '%s'
pl: Opuszczanie "%s"

en: '%s' clashes with '%s'
pl: "%s" koliduje z "%s"

en: Adding '%s'
pl: Dodawanie "%s"

en: Ignoring request to rename file '%s' owned by diverting package '%s'
pl: Ignorowanie żądania zmiany nazwy pliku "%s", którego właścicielem jest omijany pakiet "%s"

en: diverting file '%s' from an Essential package with rename is dangerous, use --no-rename
pl: omijanie pliku "%s" z pakietu Essential za pomocą rename jest niebezpieczne, użyj --no-rename

en: No diversion '%s', none removed.
pl: Brak ominięcia "%s", nic nie usunięto.

en: mismatch on divert-to
      when removing '%s'
      found '%s'
pl: niedopasowanie argumentu divert-to
      podczas usuwania "%s"
      znaleziono "%s"

en: mismatch on package
      when removing '%s'
      found '%s'
pl: niedopasowanie pakietu
      podczas usuwania "%s"
      znaleziono "%s"

en: Ignoring request to remove shared diversion '%s'.
pl: ignorowanie żądania usunięcia dzielonego ominięcia "%s".

en: Removing '%s'
pl: Usuwanie "%s"

en: package may not contain newlines
pl: pakiet nie może zawierać znaków nowej linii

en: divert-to may not contain newlines
pl: divert-to nie może zawierać znaków nowej linii

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
pl: W przypadku niżej wymienionych pakietów wystąpiły problemy podczas
    instalowania. Aby te pakiety (oraz inne, zależne od nich) działały
    poprawnie, muszą zostać zainstalowane ponownie.

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
pl: Niżej wymienione pakiety zostały rozpakowane ale nie skonfigurowane.
    Aby te pakiety działały poprawnie, muszą zostać skonfigurowane poprzez
    wywołanie dpkg --configure lub użycie opcji konfiguracji w menu dselect.

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
pl: Niżej wymienione pakiety zostały częściowo skonfigurowane, gdyż prawdopodobnie
    wystąpiły problemy podczas ich pierwszego konfigurowania. Należy ponowić
    próbę konfigurowania wywołaniem dpkg --configure <pakiet> lub użyciem
    opcji konfiguracji z menu w dselect:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
pl: Niżej wymienione pakiety zostały częściowo zainstalowane, gdyż wystąpiły
    problemy podczas ich instalowania. Proces ten prawdopodobnie może zostać
    powtórzony; pakiety mogą też być usunięte poprzez wywołanie dpkg --remove
    lub użycie dselect.

en: The following packages are awaiting processing of triggers that they
    have activated in other packages.  This processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
pl: Następujące pakiety oczekują na przetworzenie wyzwalaczy, które zostały
    aktywowane w innych pakietach. Przetwarzanie można wywołać na żądanie używając
    dpkg --configure --pending (lub dpkg --triggers-only) albo dselect:

en: The following packages have been triggered, but the trigger processing
    has not yet been done.  Trigger processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
pl: Następujące pakiety zostały pobudzone, ale przetwarzanie wyzwalaczy
    jeszcze się nie zakończyło. Przetwarzanie można wywołać na żądanie używając
    dpkg --configure --pending (lub dpkg --triggers-only) albo dselect:

en: The following packages are missing the list control file in the
    database, they need to be reinstalled:
pl: Następujące pakiety nie posiadają pliku kontrolnego list
    w bazie danych i muszą zostać zainstalowane ponownie:

en: The following packages are missing the md5sums control file in the
    database, they need to be reinstalled:
pl: Następujące pakiety nie posiadają pliku kontrolnego md5sums
    w bazie danych i muszą zostać zainstalowane ponownie:

en: The following packages do not have an architecture:
pl: Następujące pakiety nie mają zdefiniowanej architektury:

en: The following packages have an illegal architecture:
pl: Następujące pakiety mają nieprawidłową architekturę:

en: The following packages have an unknown foreign architecture, which will
    cause dependency issues on front-ends. This can be fixed by registering
    the foreign architecture with dpkg --add-architecture:
pl: Następujące pakiety posiadają nieznaną architekturę obcą, która będzie
    powodowała problemy z zależnościami w interfejsach do dpkg. Można im zapobiec
    rejestrując obcą architekturę za pomocą dpkg --add-architecture:

en: package '%s' is not installed
pl: pakiet "%s" nie jest zainstalowany

en: Another process has locked the database for writing, and might currently be
    modifying it, some of the following problems might just be due to that.
pl: Inny proces zablokował bazę danych do zapisu i może ją obecnie modyfikować,
    część następujących problemów może być tego skutkiem.

[ctx: section]
en: <unknown>
pl: <nieznany>

en: --%s takes no arguments
pl: --%s nie wymaga podawania argumentów

en:  %d in %s:
pl:  %d w %s:

en:  %d package, from the following section: |  %d packages, from the following sections:
pl[0]:  %d pakiet, z następującej sekcji:
pl[1]:  %d pakiety, z następujących sekcji:
pl[2]:  %d pakietów, z następujących sekcji:

en: Version of dpkg with working %s support not yet configured.
     Please use 'dpkg --configure dpkg', and then try again.
pl: Wersja dpkg obsługująca %s nie jest jeszcze skonfigurowana.
     Należy wykonać "dpkg --configure dpkg" i później spróbować ponownie.

en: dpkg not recorded as installed, cannot check for %s support!
pl: nie odnaleziono dpkg w bazie danych, nie można sprawdzić czy obsługuje %s!

en: Pre-Depends field
pl: pole Pre-Depends

en: epoch
pl: epoka

en: long filenames
pl: długie nazwy plików

en: multiple Conflicts and Replaces
pl: wielokrotne określenia Conflicts i Replaces

en: multi-arch
pl: wieloarchitekturowość

en: versioned Provides
pl: wersjonowane Provides

en: Protected field
pl: pole Protected

en: cannot see how to satisfy pre-dependency:
     %s
pl: nie można rozwiązać problemu ze wstępnymi wymaganiami:
     %s

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
pl: nie można rozwiązać problemu ze wstępnymi wymaganiami dla %.250s (potrzebne dla %.250s)

en: --%s takes one <pkgname> argument
pl: --%s wymaga podania jednego argumentu <nazwa-pakietu>

en: package name '%s' is invalid: %s
pl: nazwa pakietu "%s" jest nieprawidłowa: %s

en: --%s takes one <trigname> argument
pl: --%s wymaga podania jednego argumentu <nazwa-wyzwalacza>

en: trigger name '%s' is invalid: %s
pl: nazwa wyzwalacza "%s" jest nieprawidłowa: %s

en: --%s takes one <archname> argument
pl: --%s wymaga podania jednego argumentu <nazwa-architektury>

en: architecture name '%s' is invalid: %s
pl: nazwa architektury "%s" jest nieprawidłowa: %s

en: --%s takes one <version> argument
pl: --%s wymaga jednego argumentu <wersja>

en: version '%s' has bad syntax
pl: wersja "%s" ma złą składnię

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
pl: --compare-versions wymaga podania trzech argumentów: <wersja> <relacja> <wersja>

en: --compare-versions bad relation
pl: błędna relacja dla --compare-versions

en: --%s used with obsolete relation operator '%s'
pl: --%s uzyty z przestarzałym operatorem relacji "%s"

en: failed to allocate memory for new entry in list of failed packages: %s
pl: błąd podczas przydzielania pamięci dla nowej pozycji w liście błędnych pakietów: %s

en: too many errors, stopping
pl: zbyt wiele błędów, zatrzymanie

en: error processing package %s (--%s):
     %s
pl: błąd przetwarzania pakietu %s (--%s):
     %s

en: error processing archive %s (--%s):
     %s
pl: błąd przetwarzania archiwum %s (--%s):
     %s

en: Errors were encountered while processing:
pl: Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:

en: Processing was halted because there were too many errors.
pl: Przetwarzanie zostało zatrzymane z powodu wystąpienia zbyt wielu błędów.

en: package %s was on hold, processing it anyway as you requested
pl: pakiet %s został wstrzymany, zostanie przetworzony według żądania

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
pl: Pakiet %s jest wstrzymany i nie będzie przetwarzany. --force-hold wymusza jego przetworzenie.

en: Set all force options
pl: Ustawianie wszystkich opcji wymuszenia

en: Use MAC based security if available
pl: Użyj zabezpieczeń opartych na MAC, jeśli są dostępne

en: Replace a package with a lower version
pl: Zastępowanie pakietu niższą wersją

en: Configure any package which may help this one
pl: Konfigurowanie pakietów, które mogą pomóc danemu

en: Install or remove incidental packages even when on hold
pl: Instalacja lub usuwanie ubocznych pakietów, nawet jeśli są zatrzymane

en: Try to (de)install things even when not root
pl: Próba instalowania/usuwania nawet nie będąc rootem

en: PATH is missing important programs, problems likely
pl: PATH nie obejmuje ważnych programów, może stwarzać problemy

en: Install a package even if it fails authenticity check
pl: Instalowanie pakietów nawet jeśli nie uda się sprawdzanie autentyczności

en: Process even packages with wrong versions
pl: Przetwarzanie pakietów, nawet ze złymi wersjami

en: Overwrite an existing stat override when adding it
pl: Nadpisywania istniejącego nadpisywania stanu przy dodawaniu

en: Ignore a missing stat override when removing it
pl: Ignorowanie braku nadpisania stanu przy usuwaniu

en: Overwrite a file from one package with another
pl: Nadpisywanie plików jednego pakietu innym

en: Overwrite a diverted file with an undiverted version
pl: Nadpisywanie ominiętego pliku wersją bez ominięć

en: Overwrite one package's directory with another's file
pl: Nadpisywanie katalogu danego pakietu innym plikiem

en: Do not perform safe I/O operations when unpacking
pl: Nieprzeprowadzanie bezpiecznych operacji we/wy podczas rozpakowywania

en: Do not chroot into maintainer script environment
pl: Nie używaj chroot do przejścia do środowiska skryptu od opiekuna pakietu

en: Always use the new config files, don't prompt
pl: Używanie nowych plików konfiguracyjnych zawsze, bez pytania

en: Always use the old config files, don't prompt
pl: Używanie starych plików konfiguracyjnych zawsze, bez pytania

en: Use the default option for new config files if one
    is available, don't prompt. If no default can be found,
    you will be prompted unless one of the confold or
    confnew options is also given
pl: Używanie domyślnej opcji dla nowych plików konfiguracyjnych, bez pytania,
    jeśli jest dostępna. Jeśli nie można znaleźć opcji
    domyślnej, pytanie użytkownika, chyba że podana
    zostania opcja confold albo confnew

en: Always install missing config files
pl: Instalowanie brakujących plików konfiguracyjnych za każdym razem

en: Offer to replace config files with no new versions
pl: Oferowanie zastąpienia plików konfiguracyjnych kiedy nie ma nowych wersji

en: Process even packages with wrong or no architecture
pl: Przetwarzania pakietów nawet ze złą lub brakującą architekturą

en: Install even if it would break another package
pl: Instalowanie nawet jeśli może to zepsuć inny pakiet

en: Allow installation of conflicting packages
pl: Pozwalanie na instalację konfliktujących ze sobą pakietów

en: Turn all dependency problems into warnings
pl: Zmienianie wszystkich problemów z zależnościami w ostrzeżenia

en: Turn dependency version problems into warnings
pl: Zmienianie wszystkich problemów z wersją w ostrzeżenia

en: Remove packages which require installation
pl: Usuwanie pakietów, które wymagają instalacji

en: Remove a protected package
pl: Usuwanie chronionych pakietów

en: Remove an essential package
pl: Usuwanie istotnych pakietów

en: %s forcing options - control behaviour when problems found:
      warn but continue:  --force-<thing>,<thing>,...
      stop with error:    --refuse-<thing>,<thing>,... | --no-force-<thing>,...
     Forcing things:
pl: %s wymuszanie opcji - kontrola zachowania w przypadku wykrycia błędów:
      ostrzeż, ale kontynuuj: --force-<opcja>,<opcja>,...
      zatrz. w razie błędu:   --refuse-<opcja>,<opcja>,... | --no-force-<opcja>,...
     Opcje do wymuszenia:

en: 
    WARNING - use of options marked [!] can seriously damage your installation.
    Forcing options marked [*] are enabled by default.
pl: 
    OSTRZEŻENIE - użycie opcji oznaczonych [!] może poważnie uszkodzić system.
    Opcje wymuszania oznaczone [*] są domyślnie włączone.

en: 
    Currently enabled options:
     %s
pl: 
    Obecnie włączone opcje:
     %s

en: unknown force/refuse option '%.*s'
pl: nieznana opcja force/refuse "%.*s"

en: obsolete force/refuse option '%s'
pl: niewykorzystywana już opcja force/refuse "%s"

en: overriding problem because --force enabled:
pl: problem zignorowany po użyciu opcji --force:

en: not installed
pl: nie zainstalowany

en: not installed but configs remain
pl: nie zainstalowany ale pliki konfiguracyjne pozostały

en: broken due to failed removal or installation
pl: uszkodzony z powodu błędów podczas usuwania lub instalacji

en: unpacked but not configured
pl: rozpakowany ale nie skonfigurowany

en: broken due to postinst failure
pl: uszkodzony podczas przetwarzania skryptu "postinst"

en: awaiting trigger processing by another package
pl: oczekiwanie na przetworzenie wyzwalaczy przez inny pakiet

en: triggered
pl: wyzwalacz pobudzony

en: installed
pl: zainstalowany

en: PATH is not set
pl: PATH jest nie ustawiona

en: '%s' not found in PATH or not executable
pl: "%s" nie odnaleziono w PATH lub nie jest wykonywalny

en: %d expected program not found in PATH or not executable
    %s | %d expected programs not found in PATH or not executable
    %s
pl[0]: %d oczekiwany program nieznaleziony w PATH lub niebędący wykonywalnym
    %s
pl[1]: %d oczekiwane programy nieznalezione w PATH lub niebędące wykonywalnymi
    %s
pl[2]: %d oczekiwanych programów nieznalezionych w PATH lub niebędących wykonywalnymi
    %s

en: Note: root's PATH should usually contain /usr/local/sbin, /usr/sbin and /sbin
pl: Uwaga: Zmienna PATH dla konta administratora zawiera zwykle katalogi /usr/local/sbin, /usr/sbin oraz /sbin

en: Debian '%s' package management program version %s.
pl: Wersja %2$s programu do zarządzania pakietami Debiana %1$s.

en: Commands:
      -i|--install       <.deb file name>... | -R|--recursive <directory>...
      --unpack           <.deb file name>... | -R|--recursive <directory>...
      -A|--record-avail  <.deb file name>... | -R|--recursive <directory>...
      --configure        <package>... | -a|--pending
      --triggers-only    <package>... | -a|--pending
      -r|--remove        <package>... | -a|--pending
      -P|--purge         <package>... | -a|--pending
      -V|--verify [<package>...]       Verify the integrity of package(s).
      --get-selections [<pattern>...]  Get list of selections to stdout.
      --set-selections                 Set package selections from stdin.
      --clear-selections               Deselect every non-essential package.
      --update-avail [<Packages-file>] Replace available packages info.
      --merge-avail [<Packages-file>]  Merge with info from file.
      --clear-avail                    Erase existing available info.
      --forget-old-unavail             Forget uninstalled unavailable pkgs.
      -s|--status [<package>...]       Display package status details.
      -p|--print-avail [<package>...]  Display available version details.
      -L|--listfiles <package>...      List files 'owned' by package(s).
      -l|--list [<pattern>...]         List packages concisely.
      -S|--search <pattern>...         Find package(s) owning file(s).
      -C|--audit [<package>...]        Check for broken package(s).
      --yet-to-unpack                  Print packages selected for installation.
      --predep-package                 Print pre-dependencies to unpack.
      --add-architecture <arch>        Add <arch> to the list of architectures.
      --remove-architecture <arch>     Remove <arch> from the list of architectures.
      --print-architecture             Print dpkg architecture.
      --print-foreign-architectures    Print allowed foreign architectures.
      --assert-<feature>               Assert support for the specified feature.
      --validate-<thing> <string>      Validate a <thing>'s <string>.
      --compare-versions <a> <op> <b>  Compare version numbers - see below.
      --force-help                     Show help on forcing.
      -Dh|--debug=help                 Show help on debugging.
pl: Polecenia:
      -i|--install       <plik .deb>... | -R|--recursive <katalog>...
      --unpack           <plik .deb>... | -R|--recursive <katalog>...
      -A|--record-avail  <plik .deb>... | -R|--recursive <katalog>...
      --configure        <nazwa pakietu>... | -a|--pending
      --triggers-only    <nazwa pakietu>... | -a|--pending
      -r|--remove        <nazwa pakietu>... | -a|--pending
      -P|--purge         <nazwa pakietu>... | -a|--pending
      -V|--verify <package>...          Sprawdzenie integralności pakietów.
      --get-selections [<wzorzec>...]   Wyświetlenie zaznaczeń pakietów na stdout.
      --set-selections                  Pobranie zaznaczeń pakietów z stdin.
      --clear-selections                Odznaczenie pakietów innych niż niezbędne.
      --update-avail <plik Packages>    Podmiana info o dostępnych pakietach.
      --merge-avail <plik Packages>     Dodanie info o dostępnych pakietach.
      --clear-avail                     Usuwanie info o dostępnych pakietach.
      --forget-old-unavail              Usuwanie info o niedost. niezainst.
      -s|--status <nazwa pakietu>...    Szczegóły o stanie pakietu
      -p|--print-avail <nazwa pakietu>... Szczegóły o dostępnym pakiecie.
      -L|--listfiles <nazwa pakietu>...   Lista plików zawartych w pakiecie.
      -l|--list [<wzorzec>...]          Zwięzła lista pakietów.
      -S|--search <wzorzec>...          Szukanie pakietu zawierającego plik.
      -C|--audit [<nazwa pakietu>...]   Sprawdzanie uszkodzonych pakietów.
      --yet-to-unpack                   Wypisz pakiety wybrane do instalacji.
      --predep-package                  Wybierz wstępne wymagania do rozpakowania.
      --add-architecture <arch>         Dodanie <arch> do listy architektur.
      --remove-architecture <arch>      Usunięcie <arch> z listy architektur.
      --print-architecture              Podanie architektury dpkg.
      --print-foreign-architectures     Podaje dozwolone architektury obce
      --assert-<funkcja>                Załóż wsparcie dla podanej funkcji.
      --validate-<przedmiot> <łańcuch>  Walidacja <łańcucha> <przedmiotu>.
      --compare-versions <a> <rel> <b>  Porównanie numerów wersji - patrz niżej.
      --force-help                      Pomoc na temat wymuszania.
      -Dh|--debug=help                  Pomoc na temat debugowania.

en:   -?, --help                       Show this help message.
          --version                    Show the version.
pl:   -?, --help                      Pokazuje ten ekran pomocy.
          --version                   Pokazuje informacje o wersji programu.

en: Assertable features: support-predepends, working-epoch, long-filenames,
      multi-conrep, multi-arch, versioned-provides, protected-field.
pl: Funkcje z możliwym do założenia wsparciem: support-predepends, working-epoch, long-filenames,
      multi-conrep, multi-arch, versioned-provides, protected-field.

en: Validatable things: pkgname, archname, trigname, version.
pl: Walidowalne: pkgname, archname, trigname, version.

en: Use dpkg with -b, --build, -c, --contents, -e, --control, -I, --info,
      -f, --field, -x, --extract, -X, --vextract, --ctrl-tarfile, --fsys-tarfile
    on archives (type %s --help).
pl: Proszę użyć dpkg z -b, --build, -c, --contents, -e, --control, -I, --info,
      -f, --field, -x, --extract, -X, --vextract, --ctrl-tarfile, --fsys-tarfile
    na archiwach (patrz %s --help).

en: Options:
      --admindir=<directory>     Use <directory> instead of %s.
      --root=<directory>         Install on a different root directory.
      --instdir=<directory>      Change installation dir without changing admin dir.
      --pre-invoke=<command>     Set a pre-invoke hook.
      --post-invoke=<command>    Set a post-invoke hook.
      --path-exclude=<pattern>   Do not install paths which match a shell pattern.
      --path-include=<pattern>   Re-include a pattern after a previous exclusion.
      -O|--selected-only         Skip packages not selected for install/upgrade.
      -E|--skip-same-version     Skip packages whose same version is installed.
      -G|--refuse-downgrade      Skip packages with earlier version than installed.
      -B|--auto-deconfigure      Install even if it would break some other package.
      --[no-]triggers            Skip or force consequential trigger processing.
      --verify-format=<format>   Verify output format (supported: 'rpm').
      --no-pager                 Disables the use of any pager.
      --no-debsig                Do not try to verify package signatures.
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Just say what we would do - don't do it.
      -D|--debug=<octal>         Enable debugging (see -Dhelp or --debug=help).
      --status-fd <n>            Send status change updates to file descriptor <n>.
      --status-logger=<command>  Send status change updates to <command>'s stdin.
      --log=<filename>           Log status changes and actions to <filename>.
      --ignore-depends=<package>[,...]
                                 Ignore dependencies involving <package>.
      --force-<thing>[,...]      Override problems (see --force-help).
      --no-force-<thing>[,...]   Stop when problems encountered.
      --refuse-<thing>[,...]     Ditto.
      --abort-after <n>          Abort after encountering <n> errors.
      --robot                    Use machine-readable output on some commands.
pl: Opcje:
      --admindir=<katalog>     Używa <katalogu> zamiast %s.
      --root=<katalog>         Instalacja w systemie o innym korzeniu.
      --instdir=<katalog>      Zmiana katalogu głównego bez kat. administracyjn.
      --path-exclude=<wzorzec> Nie instal. ścieżek, które pasują do wzorca powłoki.
      --path-include=<wzorzec> Włącz wzorzec po jego poprzednim wyłączeniu.
      -O|--selected-only       Pomiń pakiety niewybrane do zainst./aktualizacji.
      -E|--skip-same-version   Pomiń pakiety o tej samej wersji co zainstalowana.
      -G=--refuse-downgrade    Pomiń pakiety o wcześniejszej wersji niż zainstal.
      -B|--auto-deconfigure    Instaluj mimo naruszania zależności innego pakietu.
      --[no-]triggers          Opuszcza lub wymusza przetwarzanie wyzwalaczy.
      --verify-format=<format> Weryfikuj format wyjścia (wspierane: 'rpm').
      --no-pager               Nie używaj programu do stronicowania.
      --no-debsig              Bez prób sprawdzania podpisów pakietów.
      --no-act|--dry-run|--simulate
                               Tylko pokaż, co się stanie - nie zmieniaj niczego.
      -D|--debug=<ósemkowo>    Włączenie debuggera - patrz -Dhelp lub --debug=help.
      --status-fd <n>          Wysłanie aktualizacji zmian stanu do deskrypt. <n>.
      --status-logger=<polecenie>
                               Jw., tyle że na standardowe wejście <polecenia>.
      --log=<plik>             Zapisywanie zmian do pliku <plik>.
      --ignore-depends=<pakiet>[,...]
                               Ignorowanie zależności dotyczące <pakietu>.
      --force-<opcja>[,...]    Pomijanie problemów - zobacz --force-help.
      --no-force-<opcja>[,...]|--refuse-<opcja>[,...]
                               Zatrzymanie, jeśli wystąpią problemy.
      --abort-after <n>        Zatrzymanie po wystąpieniu <n> błędów.
      --robot                  Użyj wyjścia zrozumiałego dla automatów w wypadku pewnych poleceń.

en: Comparison operators for --compare-versions are:
      lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
      < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
pl: Operatory porównania dla --compare-versions:
     lt le eq ne ge gt       (brak wersji traktowany jako wcześniejsza);
     lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (brak wersji traktowany jako późniejsza);
     < << <= = >= >> >       (dla zachow. kompatyb. ze składnią pliku kontroln.).

en: Use 'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management.
pl: Proszę użyć "apt" lub "aptitude", jeśli potrzebny jest wygodny
    program do zarządzania pakietami.

en: Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
    Use 'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management;
    Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
    Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
    Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    
    Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through 'less' or 'more' !
pl: Proszę wpisać dpkg --help, aby dowiedzieć się jak (od)instalować pakiety [*].
    "dselect" i "aptitude" są wygodnymi programami do zarządzania pakietami.
    Proszę wpisać dpkg -Dhelp, aby dowiedzieć się o opcjach debuggera.
    Proszę wpisać dpkg --force-help, aby dowiedzieć się, jak ignorować problemy.
    Proszę wpisać dpkg-deb --help, aby dowiedzieć się, jak operować plikami *.deb.
    
    Opcje oznaczone [*] podają dużo treści - proszę użyć potoku z "less" lub "more"!

en: Generally helpful progress information
pl: Z reguły pomocne informacje o postępie

en: Invocation and status of maintainer scripts
pl: Wywoływanie i status skryptów opiekuna pakietu

en: Output for each file processed
pl: Informacje o każdym przetworzonym pliku

en: Lots of output for each file processed
pl: Dużo informacji o każdym przetworzonym pliku

en: Output for each configuration file
pl: Informacje o każdym pliku konfiguracyjnym

en: Lots of output for each configuration file
pl: Dużo informacji o każdym pliku konfiguracyjnym

en: Dependencies and conflicts
pl: Zależności i konflikty

en: Lots of dependencies/conflicts output
pl: Dużo informacji na temat zależności i konfliktów

en: Trigger activation and processing
pl: Aktywowanie i przetwarzanie wyzwalaczy

en: Lots of output regarding triggers
pl: Dużo informacji dotyczących wyzwalaczy

en: Silly amounts of output regarding triggers
pl: Nierozsądna ilość informacji dotyczących wyzwalaczy

en: Lots of drivel about eg the dpkg/info directory
pl: Dużo nieistotnych informacji na temat np. katalogów dpkg/info

en: Insane amounts of drivel
pl: Olbrzymia ilość nieistotnych informacji

en: %s debugging option, --debug=<octal> or -D<octal>:
    
     Number  Ref. in source   Description
pl: %s opcja debugowania, --debug=<not-ósemk> lub -D<not-ósemk>:
    
     Numer   Odn. do źródła   Opis

en: 
    Debugging options can be mixed using bitwise-or.
    Note that the meanings and values are subject to change.
pl: 
    Opcje debugowania mogą być łączone przy użyciu operatorów bitowych.
    Uwaga: znaczenie i wartości opcji mogą się zmienić w przyszłości.

en: --%s requires a positive octal argument
pl: --%s wymaga podania argumentu będącego dodatnią liczbą ósemkową

en: unknown verify output format '%s'
pl: nieznana format weryfikacji wyjścia "%s"

en: null package name in --%s comma-separated list '%.250s'
pl: pusta nazwa pakietu dla --%s w liście rozdzielanej przecinkami "%.250s"

en: error executing hook '%s', exit code %d
pl: błąd wykonywania funkcji "%s", status zakończenia %d

en: status logger
pl: status programu logującego

en: --%s takes exactly one argument
pl: --%s wymaga podania dokładnie jednego argumentu

en: architecture '%s' is illegal: %s
pl: architektura "%s" jest nieprawidłowa: %s

en: architecture '%s' is reserved and cannot be added
pl: architektura "%s" jest zarezerwowana i nie może zostać dodana

en: cannot remove non-foreign architecture '%s'
pl: nie można usunąć nieobcej architektury "%s"

en: removing architecture '%s' currently in use by database
pl: usuwanie architektury "%s" używanej aktualnie przez bazę danych

en: cannot remove architecture '%s' currently in use by the database
pl: nie można usunąć architektury "%s" używanej aktualnie przez bazę danych

en: couldn't open '%i' for stream
pl: nie udało się otworzyć "%i" jako strumienia

en: unexpected end of file before end of line %d
pl: niespodziewany koniec pliku przed końcem linii %d

en: need an action option
pl: należy określić działanie

en: cannot set primary group ID to root
pl: nie można ustawić root jako głównego identyfikatora grupy

en: unable to setenv for subprocesses
pl: błąd ustawiania zmiennych środowiska dla podprocesu

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
pl: należy podać nazwę pakietu, a nie nazwę pliku, z którego został zainstalowany

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
pl: --%s --pending wymaga niepodawania argumentów nie będących opcją

en: --%s needs at least one package name argument
pl: --%s wymaga co najmniej jednej nazwy pakietu

en: Package %s listed more than once, only processing once.
pl: Pakiet %s jest wymieniony kilkukrotnie, ale zostanie przetworzony tylko raz.

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
pl: Rozpakowana została więcej niż jedna kopia pakietu %s
     w tym przebiegu!  Konfiguracja odbędzie się tylko dla jednej.

en: package %.250s is not ready for trigger processing
     (current status '%.250s' with no pending triggers)
pl: pakiet %.250s jest nie gotowy na przetwarzanie wyzwalaczy
     (bieżący stan "%.250s", bez zaplanowanych wyzwalaczy)

en:   Package %s which provides %s is to be removed.
pl:   Pakiet %s dostarcza %s, ale jest przeznaczony do usunięcia.

en:   Package %s is to be removed.
pl:   Pakiet %s jest przeznaczony do usunięcia.

en:   Version of %s on system, provided by %s, is %s.
pl:   Wersją %s w systemie, dostarczaną przez %s, jest %s.

en:   Version of %s on system is %s.
pl:   Wersją %s w systemie jest %s.

en:   Package %s which provides %s awaits trigger processing.
pl:   Pakiet %s dostarczający %s czeka na przetwarzanie wyzwalaczy.

en:   Package %s awaits trigger processing.
pl:   Pakiet %s czeka na przetwarzanie wyzwalaczy.

en: also configuring '%s' (required by '%s')
pl: konfiguracja także dla "%s" (wymagana przez "%s")

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
pl:   Pakiet %s dostarcza %s, ale nie został jeszcze skonfigurowany.

en:   Package %s is not configured yet.
pl:   Pakiet %s nie jest jeszcze skonfigurowany.

en:   Package %s which provides %s is not installed.
pl:   Pakiet %s dostarczający %s nie jest zainstalowany.

en:   Package %s is not installed.
pl:   Pakiet %s nie jest zainstalowany.

en:  %s (%s) breaks %s and is %s.
pl:  %s (%s) narusza zależności %s i jest %s.

en:   %s (%s) provides %s.
pl:   %s (%s) dostarcza %s.

en:   Version of %s to be configured is %s.
pl:   Wersją %s do skonfigurowania jest %s.

en:  depends on
pl:  zależy od

en: ; however:
pl: ; jednakże:

en: no packages found matching %s
pl: nie znaleziono pakietu pasującego do wzorca %s

note: TRANSLATORS: This is the header that appears on 'dpkg-query -l'. The * string should remain under 80 characters. The uppercase letters in * the state values denote the abbreviated letter that will appear on * the first three columns, which should ideally match the English one * (e.g. Remove → supRim
en: Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
    | Status=Not/Inst/Conf-files/Unpacked/halF-conf/Half-inst/trig-aWait/Trig-pend
    |/ Err?=(none)/Reinst-required (Status,Err: uppercase=bad)
pl: Wybór:U=nieznany/I=instalacja/R=usunięcie/P=wyczyszczenie/H=zatrzymanie
    | Stan:N=brak/I=zainstalowany/C=skonfigurowany/U=rozpakowany/
    |/  F=częśc. skonfigurowany/H=częśc. zainstalowany/W=wyzw. czek./T=wyzw. zapl.
    || Błędy?=(brak)/R-do pon. inst. (duże litery w "Stan" i "Błędy"=problemy)

en: Name
pl: Nazwa

en: Version
pl: Wersja

en: Architecture
pl: Architektura

en: Description
pl: Opis

en: showing package list on pager
pl: pokazywanie listy pakietów za pomocą programu stronicującego

en: diversion by %s from: %s
pl: ominięcie przez %s z: %s

en: diversion by %s to: %s
pl: ominięcie przez %s do: %s

en: local diversion from: %s
pl: lokalne ominięcie z: %s

en: local diversion to: %s
pl: lokalne ominięcie do: %s

en: --search needs at least one file name pattern argument
pl: --search wymaga podania co najmniej jednego wzorca pliku

en: no path found matching pattern %s
pl: nie znaleziono ścieżki pasującej do wzorca %s

en: package '%s' is not installed and no information is available
pl: pakiet "%s" nie jest zainstalowany i informacje o nim nie są dostępne

en: Use dpkg --info (= dpkg-deb --info) to examine archive files.
pl: Użyj dpkg --info (= dpkg-deb --info), aby zobaczyć informacje o pakiecie.

en: package '%s' is not available
pl: pakiet "%s" jest niedostępny

en: Package '%s' does not contain any files (!)
pl: Pakiet "%s" nie zawiera żadnego pliku (!)

en: locally diverted to: %s
pl: lokalnie ominięty do %s

en: package diverts others to: %s
pl: pakiet omija inne do: %s

en: diverted by %s to: %s
pl: ominięty przez %s do: %s

en: Use dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) to list archive files contents.
pl: Użyj dpkg --contents (= dpkg-deb --contents), aby sprawdzić zawartość pakietu.

en: error in show format: %s
pl: błąd w pokazywanym formacie: %s

en: control file contains %c
pl: plik kontrolny zawiera %c

en: --%s takes at most two arguments
pl: --%s wymaga podania najwyżej dwóch argumentów

en: --%s takes one package name argument
pl: --%s wymaga podania jednej nazwy pakietu jako argument

en: --%s takes exactly two arguments
pl: --%s wymaga podania dokładnie dwóch argumentów

en: control file '%s' does not exist
pl: plik kontrolny "%s" nie istnieje

en: Debian %s package management program query tool version %s.
pl: Wersja %2$s narzędzia %1$s do odpytywania programu zarządzania pakietami Debiana.

en: Commands:
      -s, --status [<package>...]      Display package status details.
      -p, --print-avail [<package>...] Display available version details.
      -L, --listfiles <package>...     List files 'owned' by package(s).
      -l, --list [<pattern>...]        List packages concisely.
      -W, --show [<pattern>...]        Show information on package(s).
      -S, --search <pattern>...        Find package(s) owning file(s).
          --control-list <package>     Print the package control file list.
          --control-show <package> <file>
                                       Show the package control file.
      -c, --control-path <package> [<file>]
                                       Print path for package control file.
pl: Polecenia:
      -s, --status [<pakiet>...]      Pokazuje szczegóły o stanie pakietu.
      -p, --print-avail [<pakiet>...] Pokazuje szczegóły o dostępnej wersji.
      -L, --listfiles [<pakiet>...]   Lista plików danego pakietu.
      -l, --list [<wzorzec>...]       Zwięzła lista pakietów.
      -W, --show [<wzorzec>...]       Pokazuje informacje o pakiecie.
      -S, --search <wzorzec>...       Znajduje pakiet(y) zawierające plik(i).
          --control-list <pakiet>     Wypisuje listę plików kontrolnych pakietu.
          --control-show <pakiet> <plik>
                                      Pokazuje plik kontrolny pakietu.
      -c, --control-path <pakiet> [<plik>]
                                      Pokazuje ścieżkę do pliku kontrolnego pakietu.

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      --load-avail                     Use available file on --show and --list.
      --no-pager                       Disables the use of any pager.
      -f|--showformat=<format>         Use alternative format for --show.
pl: Opcje:
      --admindir=<katalog>      Użycie <katalogu> zamiast %s.
      --load-avail              Użycie dostępnego pliku przy --show i --list.
      --no-pager                Nie używaj programu do stronicowania.
      -f|--showformat=<format>  Użycie podanego formatu dla --show.

en: Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
      case left alignment will be used.
pl: Składnia formatu:
      Format jest ciągiem znaków, który będzie wypisany dla każdego pakietu.
      Może zawierać standardowe sekwencje escape - \n (nowa linia),
      \r (powrót karetki) lub (\\) (zwykły odwrotny ukośnik). Informacje
      o pakietach mogą być załączone przez wstawienie odwołań do zmiennych,
      używając składni ${var[;szerokość]}. Pola będą przesunięte do prawej
      strony, chyba że zmienna szerokość jest ujemna, co spowoduje
      przesunięcie do strony lewej.

en: Use --help for help about querying packages.
pl: Proszę użyć --help, aby uzyskać pomoc dotyczącą odpytywania pakietów.

en: ignoring request to remove %.250s which isn't installed
pl: ignorowanie żądania usunięcia pakietu %.250s, który nie jest zainstalowany

en: ignoring request to remove %.250s, only the config
     files of which are on the system; use --purge to remove them too
pl: ignorowanie żądania usunięcia %.250s, ponieważ w systemie
     są tylko jego pliki konfiguracyjne - --purge usunie także te pliki

en: this is an essential package; it should not be removed
pl: to jest istotny pakiet - nie powinien być usuwany

en: this is a protected package; it should not be removed
pl: to jest chroniony pakiet - nie powinien być usuwany

en: dependency problems prevent removal of %s:
    %s
pl: problemy z zależnościami uniemożliwiają usunięcie %s:
    %s

en: dependency problems - not removing
pl: problemy z zależnościami - nie zostanie usunięty

en: %s: dependency problems, but removing anyway as you requested:
    %s
pl: %s: problemy z zależnościami, usuwanie według żądania:
    %s

en: package is in a very bad inconsistent state; you should
     reinstall it before attempting a removal
pl: pakiet jest w złym stanie - powinien zostać przeinstalowany przed usunięciem

en: Would remove or purge %s (%s) ...
pl: Usunięcie lub wyczyszczenie %s (%s) ...

en: Removing %s (%s) ...
pl: Usuwanie pakietu %s (%s) ...

en: unable to delete control info file '%.250s'
pl: nie można usunąć pliku kontrolnego "%.250s"

en: while removing %.250s, unable to remove directory '%.250s': %s - directory may be a mount point?
pl: podczas usuwania %.250s nie można usunąć katalogu "%.250s": %s - być może katalog jest punktem montowania?

en: unable to securely remove '%.250s'
pl: nie można bezpiecznie usunąć "%.250s"

en: while removing %.250s, directory '%.250s' not empty so not removed
pl: podczas usuwania pakietu %.250s, katalog "%.250s" nie był pusty, więc nie został usunięty

en: Purging configuration files for %s (%s) ...
pl: Czyszczenie z plików konfiguracyjnych pakietu %s (%s) ...

en: cannot remove old config file '%.250s' (= '%.250s')
pl: nie można usunąć starego pliku konfiguracyjnego "%.250s" (= "%.250s")

en: cannot read config file directory '%.250s' (from '%.250s')
pl: nie można odczytać katalogu pliku konfiguracyjnego "%.250s" (z "%.250s")

en: cannot remove old backup config file '%.250s' (of '%.250s')
pl: nie można usunąć kopii starego pliku konfiguracyjnego "%.250s" (od "%.250s")

en: cannot remove old files list
pl: nie można usunąć starej listy plików

en: can't remove old postrm script
pl: nie można usunąć starego skryptu postrm

en: unable to set execute permissions on '%.250s'
pl: nie można ustawić praw do wykonywania "%.250s"

en: admindir must be inside instdir for dpkg to work properly
pl: admindir musi znajdować się wewnątrz instdir, aby dpkg pracował prawidłowo

en: not enough privileges to change root directory with --force-not-root, consider using --force-script-chrootless?
pl: niewystarczające uprawnienia, aby zmienić katalog główny z --force-not-root, rozpatrzyć używanie --force-script-chrootless?

en: failed to chroot to '%.250s'
pl: nie można zmienić katalogu głównego na "%.250s"

en: failed to chdir to '%.255s'
pl: nie można zmienić katalogu na "%.255s"

en: unable to setenv for maintainer script
pl: błąd ustawiania zmiennych środowiska dla skryptu od opiekuna pakietu

en: cannot set security execution context for maintainer script
pl: nie można ustawić kontekstu zabezpieczeń wykonywania dla skryptu od opiekuna pakietu

en: installed %s package %s script
pl: zainstalowany pakiet %s skrypt %s

en: unable to stat %s '%.250s'
pl: nie można ustalić stanu %s "%.250s"

en: new %s package %s script
pl: nowy pakiet %s skrypt %s

en: old %s package %s script
pl: stary pakiet %s skrypt %s

en: unable to stat %s '%.250s': %s
pl: nie można ustalić stanu %s "%.250s": %s

en: trying script from the new package instead ...
pl: próba wywołania skryptu z nowego pakietu ...

en: there is no script in the new version of the package - giving up
pl: brak skryptu w nowej wersji pakietu - zaniechanie wywołania skryptu

en: ... it looks like that went OK
pl: ... najprawdopodobniej wywołanie skryptu powiodło się

en: unexpected end of file in package name at line %d
pl: niespodziewany koniec pliku w nazwie pakietu w linii %d

en: unexpected end of line in package name at line %d
pl: niespodziewany koniec linii w nazwie pakietu w linii %d

en: unexpected end of file after package name at line %d
pl: niespodziewany koniec pliku po nazwie pakietu w linii %d

en: unexpected end of line after package name at line %d
pl: niespodziewany koniec linii po nazwie pakietu w linii %d

en: unexpected data after package and selection at line %d
pl: niespodziewane dane po nazwie pakietu i wyborze w linii %d

en: illegal package name at line %d: %.250s
pl: nieprawidłowa nazwa pakietu w linii %d: %.250s

en: package not in status nor available database at line %d: %.250s
pl: pakietu nie znajduje się w statusie ani dostępnej bazie danych, w wierszu %d: %.250s

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
pl: nieznany stan żądania pakietu w linii %d: %.250s

en: read error on standard input
pl: nie można odczytać standardowego wejścia

en: found unknown packages; this might mean the available database
    is outdated, and needs to be updated through a frontend method;
    please see the FAQ <https://wiki.debian.org/Teams/Dpkg/FAQ>
pl: znaleziony nieznany pakiet - może to znaczyć, że dostępna baza danych
    jest przestarzała i musi być zaktualizowana przy pomocy metody fasadowej -
    proszę zobaczyć FAQ <https://wiki.debian.org/Teams/Dpkg/FAQ>

en: cannot open security status notification channel
pl: nie mozna otworzyć kanału powiadomień statusu bezpieczeństwa

en: cannot get security labeling handle
pl: nie można uzyskać uchwytu etykietowania bezpieczeństwa

en: cannot set security context for file object '%s'
pl: nie można ustawić kontekstu zabezpieczeń dla obiektu plikowego "%s"

en: Use --help for help about overriding file stat information.
pl: Proszę użyć --help, aby otrzymać pomoc na temat nadpisywania informacji o stanie pliku.

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
pl: Użycie: %s [<opcja> ...] <polecenie>

en: Commands:
      --add <owner> <group> <mode> <path>
                               add a new <path> entry into the database.
      --remove <path>          remove <path> from the database.
      --list [<glob-pattern>]  list current overrides in the database.
pl: Polecenia:
      --add <właściciel> <grupa> <tryb> <ścieżka>
                                   dodaje nowy wpis do bazy danych.
      --remove <ścieżka>           usuwa plik z bazy danych.
      --list [<wzorzec-globalny>]  wyświetla aktualne nadpisania z bazy danych.

en: Options:
      --admindir <directory>   set the directory with the statoverride file.
      --instdir <directory>    set the root directory, but not the admin dir.
      --root <directory>       set the directory of the root filesystem.
      --update                 immediately update <path> permissions.
      --force                  deprecated alias for --force-all.
      --force-<thing>[,...]    override problems (see --force-help).
      --no-force-<thing>[,...] stop when problems encountered.
      --refuse-<thing>[,...]   ditto.
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
pl: Opcje:
      --admindir <katalog>     ustawia katalog zawierający plik statoverride.
      --instdir <katalog>      ustawia katalog główny, ale nie admindir.
      --root <katalog>         ustawia katalog głównego systemu plików.
      --update                 natychmiast aktualizuje prawa do <ścieżka>.
      --force                  przestarzały alias dla --force-all.
      --force-<opcja>[,...]    pomijanie problemów - zobacz --force-help.
      --no-force-<opcja>[,...]|--refuse-<opcja>[,...]
                               zatrzymanie, jeśli wystąpią problemy.
      --quiet                  tryb cichy, komunikaty ograniczone do minimum.
      --help                   wyświetla ten komunikat pomocy.
      --version                wyświetla informacje o wersji.

en: stripping trailing /
pl: usuwanie końcowych znaków /

en: user '%s' does not exist
pl: użytkownik "%s" nie istnieje

en: group '%s' does not exist
pl: grupa"%s" nie istnieje

en: --%s needs four arguments
pl: --%s wymaga podania czterech argumentów

en: path may not contain newlines
pl: ścieżka nie może zawierać znaków nowej linii

en: an override for '%s' already exists, but --force specified so will be ignored
pl: nadpisanie dla "%s" już istnieje, ale podano --force, więc zostanie zignorowane

en: an override for '%s' already exists; aborting
pl: nadpisanie dla "%s" już istnieje - przerywanie

en: --update given but %s does not exist
pl: podano --update, ale %s nie istnieje

en: no override present
pl: brak nadpisania

en: --update is useless for --remove
pl: --update jest bezużyteczne w połączeniu z --remove

en: deprecated --%s option; use --%s instead
pl: niewykorzystywana już opcja "--%s", zamiast niej proszę używać "--%s"

en: Type dpkg-trigger --help for help about this utility.
pl: Proszę wpisać dpkg-trigger --help, aby otrzymać pomoc.

en: Debian %s package trigger utility version %s.
pl: Wersja %2$s narzędzia do wyzwalaczy, pakietu Debiana %1$s.

en: Usage: %s [<option>...] <trigger-name>
           %s [<option>...] <command>
pl: Użycie: %s [<opcje>...] <nazwa_wyzwalacza>
            %s [<opcje>...] <polecenie>

en: Commands:
      --check-supported                Check if the running dpkg supports triggers.
pl: Polecenia:
      --check-supported              Sprawdza, czy uruchomione dpkg obsługuje wyzwalacze.

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      --by-package=<package>           Override trigger awaiter (normally set
                                         by dpkg).
      --await                          Package needs to await the processing.
      --no-await                       No package needs to await the processing.
      --no-act                         Just test - don't actually change anything.
pl: Opcje:
      --admindir=<katalog>           Użycie <katalogu> zamiast %s.
      --by-package=<pakiet>          Wymuszenie pakietu oczekującego na wyzwalacz
                                       (normalnie ustawiane przez dpkg).
      --await                        Pakiet będzie czekać na przetwarzanie.
      --no-await                     Pakiety nie będą czekać na przetwarzanie.
      --no-act                       Tylko test - bez wykonywania żadnych zmian.

en: must be called from a maintainer script (or with a --by-package option)
pl: musi być uruchamiany ze skryptów opiekunów pakietów (lub z opcją --by-package)

en: triggers data directory not yet created
pl: nie utworzono jeszcze katalogu zawierającego dane wyzwalaczy

en: trigger records not yet in existence
pl: informacje o wyzwalaczach jeszcze nie istnieją

en: takes one argument, the trigger name
pl: wymaga podania jednego argumentu - nazwy wyzwalacza

en: illegal awaited package name '%.250s': %.250s
pl: nieprawidłowa nazwa pakietu do oczekiwania "%.250s": %.250s

en: invalid trigger name '%.250s': %.250s
pl: niewłaściwa nazwa wyzwalacza "%.250s": %.250s

en: cycle found while processing triggers:
     chain of packages whose triggers are or may be responsible:
pl: wykryto cykl podczas przetwarzania wyzwalaczy:
     lista pakietów, których wyzwalacze mogły to spowodować:

en: 
     packages' pending triggers which are or may be unresolvable:
pl: 
     zaplanowanych wyzwalaczy, które są lub mogą być nierozwiązywalne:

en: triggers looping, abandoned
pl: zapętlenie wyzwalaczy, przerywanie

en: dependency problems prevent processing triggers for %s:
    %s
pl: problemy z zależnościami uniemożliwiają przetworzenie wyzwalaczy dla pakietu %s:
    %s

en: dependency problems - leaving triggers unprocessed
pl: problemy z zależnościami - pozostawianie nieprzetworzonych wyzwalaczy

en: %s: dependency problems, but processing triggers anyway as you requested:
    %s
pl: %s: problemy z zależnościami, przetwarzanie wyzwalaczy według żądania:
    %s

en: Processing triggers for %s (%s) ...
pl: Przetwarzanie wyzwalaczy pakietu %s (%s)...

en: error ensuring '%.250s' doesn't exist
pl: nie można usunąć "%.250s"

en: split package reassembly
pl: dzielenie przebudowanego pakietu

en: reassembled package file
pl: przebudowanie pliku pakietu

en: subprocess %s returned error exit status %d
pl: podproces %s zwrócił kod błędu %d

en: Authenticating %s ...
pl: Sprawdzanie %s ...

en: package signature verification
pl: sprawdzanie podpisu pakietu

en: verification on package %s failed!
pl: sprawdzenie pakietu %s nie powiodło się!

en: verification on package %s failed; but installing anyway as you requested
pl: nie udało się sprawdzić pakietu %s, ale zostanie zainstalowany według żądania

en: passed
pl: powiodło się

en: unable to create temporary directory
pl: nie można utworzyć katalogu tymczasowego

en: regarding %s containing %s, pre-dependency problem:
    %s
pl: problem ze wstępnymi wymaganiami %s zawierającego %s:
    %s

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
pl: problem ze wstępnymi wymaganiami - pakiet %.250s nie będzie instalowany

en: ignoring pre-dependency problem!
pl: ignorowanie problemu ze wstępnymi wymaganiami!

en: De-configuring %s (%s), to allow removal of %s (%s) ...
pl: Dekonfigurowanie pakietu %s (%s), tak żeby można było usunąć %s (%s) ...

en: De-configuring %s (%s) ...
pl: Dekonfigurowanie pakietu %s (%s) ...

en: conffile file contains an empty line
pl: plik conffile zawiera pustą linię

en: conffile name '%s' is too long, or missing final newline
pl: nazwa pliku konfiguracyjnego "%s" jest za długa lub brak w niej znaku końca linii

en: conffile name '%s' is not an absolute pathname
pl: nazwa pliku konfiguracyjnego "%s" nie jest ścieżką bezwzględną

en: conffile name missing after flag '%s'
pl: brak nazwy pliku konfiguracyjnego po fladze "%s"

en: line with conffile filename '%s' has leading white spaces
pl: linijka z nazwą pliku konfiguracyjnego "%s" zaczyna się spacjami

en: unknown flag '%s' for conffile '%s'
pl: nieznana flaga "%s" dla pliku konfiguracyjnego "%s"

en: read error in %.250s
pl: nie można odczytać %.250s

en: error closing %.250s
pl: nie można zamknąć %.250s

en: old version of package has overly-long info file name starting '%.250s'
pl: stara wersja pakietu ma plik informacyjny o zbyt długiej nazwie rozpoczynającej się od "%.250s"

en: unable to remove obsolete info file '%.250s'
pl: nie można usunąć nieaktualnego pliku informacyjnego "%.250s"

en: unable to install (supposed) new info file '%.250s'
pl: nie można zainstalować nowego pliku informacyjnego "%.250s"

en: unable to open temp control directory
pl: nie można otworzyć tymczasowego katalogu kontrolnego

en: package contains overly-long control info file name (starting '%.50s')
pl: pakiet zawiera plik kontrolny o zbyt długiej nazwie (rozpoczynającej się od "%.50s")

en: package control info contained directory '%.250s'
pl: archiwum kontrolne pakietu zawiera katalog "%.250s"

en: package control info rmdir of '%.250s' didn't say not a dir
pl: próba usunięcia katalogu "%.250s" nie wykazała, że to nie jest katalog

en: package %s contained list as info file
pl: pakiet %s zawierał listę plików jako plik informacyjny

en: unable to install new info file '%.250s' as '%.250s'
pl: nie można zainstalować nowego pliku informacyjnego "%.250s" jako "%.250s"

en: could not stat old file '%.250s' so not deleting it: %s
pl: nie można ustalić stanu starego pliku "%.250s", plik nie będzie usuwany: %s

en: unable to delete old directory '%.250s': %s
pl: nie można usunąć starego katalogu "%.250s": %s

en: old conffile '%.250s' was an empty directory (and has now been deleted)
pl: stary plik konfiguracyjny "%.250s" był pustym katalogiem (i właśnie został usunięty)

en: unable to stat other new file '%.250s'
pl: nie można ustalić stanu nowego pliku "%.250s"

en: old file '%.250s' is the same as several new files! (both '%.250s' and '%.250s')
pl: stary plik "%.250s" jest taki sam, jak kilka nowych plików! (zarówno "%.250s", jak i "%.250s")

en: unable to securely remove old file '%.250s': %s
pl: nie można usunąć bezpiecznie starego pliku "%.250s": %s

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
pl: (Stwierdzono zniknięcie %s, który został zupełnie zastąpiony.)

en: package control information extraction
pl: rozpakowywanie informacji kontrolnej pakietu

en: Recorded info about %s from %s.
pl: Zapisane informacje o %s z %s.

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
pl: architektura pakietu (%s) nie zgadza się z architekturą systemu (%s)

en: Preparing to unpack %s ...
pl: Przygotowywanie do rozpakowania pakietu %s ...

en: Unpacking %s (%s) ...
pl: Rozpakowywanie pakietu %s (%s) ...

en: Unpacking %s (%s) over (%s) ...
pl: Rozpakowywanie pakietu %s (%s) nad (%s) ...

en: package filesystem archive extraction
pl: wyodrębnianie archiwum systemu plików pakietu

en: corrupted filesystem tarfile in package archive
pl: uszkodzone archiwum tar w archiwum pakietu

en: cannot zap possible trailing zeros from dpkg-deb: %s
pl: nie można usunąć prawdopodobnych zer na końcu z dpkg-deb: %s

en: --%s takes at most one Packages-file argument
pl: --%s wymaga podania najwyżej jednej nazwy pliku pakietu

en: unable to access dpkg database directory '%s' for bulk available update
pl: brak dostępu do katalogu bazy danych dpkg "%s" dla całej aktualizacji

en: required write access to dpkg database directory '%s' for bulk available update
pl: wymagane prawo do zapisu do katalogu bazy danych dpkg "%s" dla całej aktualizacji

en: Replacing available packages info, using %s.
pl: Zastąpienie informacji o dostępnych pakietach, przy użyciu %s.

en: Updating available packages info, using %s.
pl: Zaktualizowanie informacji o dostępnych pakietach, przy użyciu %s.

en: Information about %d package was updated.
     | Information about %d packages was updated.
pl[0]: Informacje o %d pakiecie zostały zaktualizowane.
pl[1]: Informacje o %d pakietach zostały zaktualizowane.
pl[2]: Informacje o %d pakietach zostały zaktualizowane.

en: obsolete '--%s' option; unavailable packages are automatically cleaned up
pl: niewykorzystywana już opcja "--%s" - niedostępne pakiety będą automatycznie czyszczone

en: failed to write filename to tar pipe (%s)
pl: nie można wpisać nazwy pliku do potoku do programu tar (%s)

en: control member
pl: człon kontrolny

en: newline not allowed in pathname '%s'
pl: koniec linii nie dozwolony w nazwie ścieżki "%s"

en: data member
pl: człon danych

en: unable to stat control directory
pl: nie można ustalić stanu katalogu kontrolnego

en: control directory is not a directory
pl: katalog kontrolny nie jest katalogiem

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
pl: katalog kontrolny ma złe prawa %03lo (muszą być >=0755 oraz <=0775)

en: maintainer script '%.50s' is not a plain file or symlink
pl: skrypt instalacyjny "%.50s" nie jest plikiem ani dowiązaniem symbolicznym

en: maintainer script '%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
pl: skrypt instalacyjny "%.50s" ma złe prawa %03lo (muszą być >=0555 oraz <=0775)

en: maintainer script '%.50s' is not stattable
pl: nie można sprawdzić stanu skryptu instalacyjnego "%.50s"

en: error opening conffiles file
pl: nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego

en: empty string from fgets reading conffiles
pl: funkcja "fgets" zwróciła pusty ciąg znaków podczas odczytu pliku konfiguracyjnego

en: empty and whitespace-only lines are not allowed in conffiles
pl: puste i zawierające wyącznie spacje linie nie są dozwolone w pliku konfiguracyjnym

en: conffile filename '%s' contains trailing white spaces
pl: nazwa pliku konfiguracyjnego "%s" kończy się spacjami

en: conffile '%.250s' does not appear in package
pl: plik konfiguracyjny "%.250s" nie został odnaleziony w pakiecie

en: conffile '%.250s' is not stattable
pl: nie można sprawdzić stanu pliku konfiguracyjnego "%.250s"

en: conffile '%s' is present but is requested to be removed
pl: plik konfiguracyjny "%s" jest obecny, ale poproszono o jego usunięcie

en: conffile '%s' is not a plain file
pl: plik konfiguracyjny "%s" nie jest zwykłym plikiem

en: conffile name '%s' is duplicated
pl: powielona nazwa pliku konfiguracyjnego "%s"

en: error reading conffiles file
pl: nie można odczytać pliku konfiguracyjnego

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or '-+.'
pl: nazwa pakietu zawiera znaki nie będące małymi literami, cyframi lub "-+."

en: package architecture is missing or empty
pl: brak lub pusta architektura pakietu

en: '%s' contains user-defined Priority value '%s'
pl: "%s" zawiera zdefiniowany przez użytkownika Priorytet "%s"

en: ignoring %d warning about the control file(s) | ignoring %d warnings about the control file(s)
pl[0]: zignorowanie %d ostrzeżenia na temat pliku/plików kontrolnych
pl[1]: zignorowanie %d ostrzeżeń na temat pliku/plików kontrolnych
pl[2]: zignorowanie %d ostrzeżeń na temat pliku/plików kontrolnych

en: unable to check for existence of archive '%.250s'
pl: nie można sprawdzić istnienia archiwum "%.250s"

en: compressing tar member
pl: człon kompresji tar

en: <compress> from tar -cf
pl: <kompresja> z tar -cf

en: unable to parse timestamp '%.255s'
pl: nie można odczytać czasu modyfikacji "%.255s"

en: --%s needs a <directory> argument
pl: --%s wymaga <katalogu> jako argumentu

en: target is directory - cannot skip control file check
pl: cel jest katalogiem - nie można pominąć sprawdzenia pliku kontrolnego

en: not checking contents of control area
pl: pominięcie sprawdzenia zawartości obszaru kontrolnego

en: building an unknown package in '%s'.
pl: budowanie nieznanego pakietu w "%s".

en: building package '%s' in '%s'.
pl: budowanie pakietu "%s" w "%s".

en: failed to make temporary file (%s)
pl: nie można utworzyć pliku tymczasowego (%s)

en: failed to unlink temporary file (%s), %s
pl: nie można wykonać "unlink" na pliku tymczasowym (%s), %s

en: failed to rewind temporary file (%s)
pl: nie można wykonać "rewind" na pliku tymczasowym (%s)

en: failed to stat temporary file (%s)
pl: nie można wykonać "stat" na pliku tymczasowym (%s)

en: error writing '%s'
pl: błąd zapisu "%s"

en: cannot copy '%s' into archive '%s': %s
pl: nie można skopiować "%s" do archiwum "%s": %s

en: shell command to move files
pl: polecenie powłoki do przenoszenia plików

en: unexpected end of file in %s in %.255s
pl: niespodziewany koniec linii w %s w %.255s

en: error reading %s from file %.255s
pl: nie można odczytać %s z pliku %.255s

en: archive magic version number
pl: liczba magiczna wersji archiwum

en: archive member header
pl: nagłówek członu archiwum

en: file '%.250s' is corrupt - bad archive header magic
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - zła liczba magiczna nagłówka archiwum

en: file '%.250s' is not a Debian binary archive (try dpkg-split?)
pl: plik "%.250s" nie jest archiwum binarnym Debiana (spróbuj dpkg-split?)

en: archive information header member
pl: człon informacyjny nagłówka archiwum

en: archive has no newlines in header
pl: archiwum nie zawiera znaków nowej linii w nagłówku

en: archive has invalid format version: %s
pl: archiwum ma nieprawidłową wersję formatu: %s

en: archive is format version %d.%d; get a newer dpkg-deb
pl: archiwum jest w wersji formatu %d.%d - potrzebny jest nowy dpkg-deb

en: cannot skip archive member from '%s': %s
pl: nie można pominąć członu archiwum z "%s": %s

en: archive '%s' uses unknown compression for member '%.*s', giving up
pl: archiwum "%s" używa nieznanej kompresji dla członu z danymi "%.*s", przerywanie

en: archive '%s' has premature member '%.*s' before '%s', giving up
pl: archiwum "%s" zawiera przedwczesny człon "%.*s" przed "%s", przerywanie

en: archive '%.250s' contains two control members, giving up
pl: archiwum "%.250s" zawiera dwa archiwa kontrolne, przerywanie

en:  new Debian package, version %d.%d.
     size %jd bytes: control archive=%jd bytes.
pl:  nowy pakiet Debiana, wersja %d.%d.
     rozmiar %jd bajtów: archiwum kontrolne=%jd bajtów.

en: archive control member size
pl: rozmiar członu kontrolnego archiwum

en: archive has malformed control member size '%s'
pl: archiwum ma zły rozmiar członu kontrolnego "%s"

en: cannot skip archive control member from '%s': %s
pl: nie można pominąć członu kontrolnego archiwum z "%s": %s

en:  old Debian package, version %d.%d.
     size %jd bytes: control archive=%jd, main archive=%jd.
pl:  stary pakiet Debiana, wersja %d.%d.
     rozmiar %jd bajtów: archiwum kontrolne=%jd, archiwum z danymi=%jd.

en: file looks like it might be an archive which has been
     corrupted by being downloaded in ASCII mode
pl: plik wygląda na archiwum, które zostało uszkodzone podczas
     transferu FTP dokonanego w trybie ASCII

en: '%.255s' is not a Debian format archive
pl: "%.255s" nie jest plikiem archiwum Debiana

en: cannot copy archive member from '%s' to decompressor pipe: %s
pl: nie można skopiować członu archiwum z "%s" do potoku dekompresyjnego: %s

en: cannot close decompressor pipe
pl: nie można zamknąć potoku dekompresyjnego

en: decompressing archive '%s' (size=%jd) member '%s'
pl: dekompresowanie archiwum "%s" (rozmiar=%jd) - człon "%s"

en: failed to create directory
pl: nie można utworzyć katalogu

en: unexpected pre-existing pathname %s
pl: niespodziewana już istniejąca ścieżka %s

en: failed to chdir to directory
pl: nie można zmienić katalogu bieżącego

en: <decompress>
pl: <dekompresja>

en: paste
pl: wklej

en: --%s needs a .deb filename argument
pl: --%s wymaga podania nazwy pliku .deb

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
pl: --%s wymaga podania jednego argumentu (nazwy pliku .deb)

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
pl: --%s wymaga podania co najwyżej dwóch argumentów (.deb oraz katalogu)

en: --%s needs .deb filename and directory arguments
pl: --%s wymaga podania argumentów nazwy pliku .deb i katalogu

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
pl: --%s wymaga podania katalogu docelowego.
    Być może należy użyć "dpkg --install"?

en: --%s does not support (yet) reading the .deb from standard input
pl: --%s nie obsługuje (jeszcze) czytania .deb ze standardowego wejścia

en: cannot extract control file '%s' from '%s': %s
pl: nie można wypakować pliku kontrolnego "%s" z "%s": %s

en: '%.255s' contains no control component '%.255s'
pl: "%.255s" nie zawiera pliku kontrolnego "%.255s"

en: open component '%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
pl: nie można otworzyć pliku informacyjnego "%.255s" (w %.255s) z nieokreślonego powodu

en: %d requested control component is missing | %d requested control components are missing
pl[0]: Brak %d pliku kontrolnego
pl[1]: Brak %d plików kontrolnych
pl[2]: Brak %d plików kontrolnych

en: cannot scan directory '%.255s'
pl: nie można przeszukać katalogu "%.255s"

en: cannot stat '%.255s' (in '%.255s')
pl: nie można ustalić stanu "%.255s" (w "%.255s")

en: cannot open '%.255s' (in '%.255s')
pl: nie można otworzyć "%.255s" (w "%.255s")

en: failed to read '%.255s' (in '%.255s')
pl: nie można odczytać "%.255s" (w "%.255s")

en:  %7jd bytes, %5d lines   %c  %-20.127s %.127s
pl:  %7jd bajtów, %5d linii   %c  %-20.127s %.127s

en:      not a plain file          %.255s
pl:      nie jest plikiem          %.255s

en: no 'control' file in control archive!
pl: brak pliku "control" w archiwum kontrolnym!

en: Debian '%s' package archive backend version %s.
pl: Debian "%s", program do zarządzania pakietami, wersja %s.

en: Commands:
      -b|--build <directory> [<deb>]   Build an archive.
      -c|--contents <deb>              List contents.
      -I|--info <deb> [<cfile>...]     Show info to stdout.
      -W|--show <deb>                  Show information on package(s)
      -f|--field <deb> [<cfield>...]   Show field(s) to stdout.
      -e|--control <deb> [<directory>] Extract control info.
      -x|--extract <deb> <directory>   Extract files.
      -X|--vextract <deb> <directory>  Extract & list files.
      -R|--raw-extract <deb> <directory>
                                       Extract control info and files.
      --ctrl-tarfile <deb>             Output control tarfile.
      --fsys-tarfile <deb>             Output filesystem tarfile.
pl: Polecenia:
      -b|--build <katalog> [<deb>]       Budowanie archiwum.
      -c|--contents <deb>                Wypisanie zawartości.
      -I|--info <deb> [<plikkontr>...]   Podanie informacji na stdout.
      -W|--show <deb>                    Podanie informacji o pakiecie(-ach).
      -f|--field <deb> [<polekontr>...]  Podanie pól kontr. na stdout.
      -e|--control <deb> [<katalog>]     Rozpakowanie plików kontrolnych.
      -x|--extract <deb> <katalog>       Rozpakowanie plików archiw.
      -X|--vextract <deb> <katalog>      Rozpak. i wypisanie plików.
      -R|--raw-extract <deb> <katalog>   Rozpak. informacji i plików kontrolnych.
      --ctrl-tarfile <deb>               Podanie kontrolnego archiwum tar.
      --fsys-tarfile <deb>               Podanie systemowego archiwum tar.

en: <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main 'control' file.
pl: <deb> jest nazwą pliku w formacie archiwum Debiana.
    <plikkontr> jest nazwą pliku kontrolnego.
    <polekontr> jest nazwą pola głównego pliku "control".

en: Options:
      -v, --verbose                    Enable verbose output.
      -D, --debug                      Enable debugging output.
          --showformat=<format>        Use alternative format for --show.
          --deb-format=<format>        Select archive format.
                                         Allowed values: 0.939000, 2.0 (default).
          --nocheck                    Suppress control file check (build bad
                                         packages).
          --root-owner-group           Forces the owner and groups to root.
          --[no-]uniform-compression   Use the compression params on all members.
      -z#                              Set the compression level when building.
      -Z<type>                         Set the compression type used when building.
                                         Allowed types: gzip, xz, none.
      -S<strategy>                     Set the compression strategy when building.
                                         Allowed values: none; extreme (xz);
                                         filtered, huffman, rle, fixed (gzip).
pl: Opcje:
      -v, --verbose              Włączenie wyjścia szczegółowego.
      -D, --debug                Włączenie debuggera.
          --showformat=<format>  Użycie podanego formatu dla --show.
          --deb-format=<format>  Wybór formatu archiwum.
                                   Dozwolone wartości: 0.939000, 2.0 (domyślna).
      --nocheck                  Pominięcie sprawdzania pliku kontrolnego (tworzenie
                                   niepoprawnych pakietów).
          --root-owner-group           Wymusza użytkownika i grupę root.
          --[no-]uniform-compression   Użyj parametrów kompresji dla wszystkich członów.
      -z#                        Ustawienie stopnia kompresji dla budowanego pakietu.
      -Z<typ>                    Ustawienie rodzaju kompresji podczas budowania.
                                   Dozwolone wartości: gzip, xz, none.
      -S<strategia>              Ustawienie strategii kompresji w czasie budowania.
                                   Dozwolone wartości: none; extreme (xz);
                                   filtered, huffman, rle, fixed (gzip).

en: 
    Use 'dpkg' to install and remove packages from your system, or
    'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management. Packages
    unpacked using 'dpkg-deb --extract' will be incorrectly installed !
pl: 
    Proszę użyć "dpkg", aby zainstalować lub usunąć pakiety z systemu lub
    "apt" lub "aptitude", aby wygodnie zarządzać pakietami. Pakiety
    rozpakowane poleceniem "dpkg-deb --extract" nie będą poprawnie zainstalowane!

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
pl: Proszę wpisać: dpkg-deb --help, aby dowiedzieć się jak operować plikami *.deb;
    dpkg --help, aby dowiedzieć się jak (od)instalować pakiety.

en: invalid deb format version: %s
pl: nieprawidłowa wersja formatu deb: %s

en: unknown deb format version: %s
pl: nieznana wersja formatu deb: %s

en: invalid compression level for -%c: %ld
pl: błędny poziom kompresji dla -%c: %ld

en: unknown compression strategy '%s'!
pl: nieznana strategia kompresji "%s"!

en: unknown compression type '%s'!
pl: nieznany typ kompresji "%s"!

en: obsolete compression type '%s'; use xz instead
pl: niewykorzystywany już typ kompresji "%s" - w zamian proszę użyć xz

en: obsolete compression type '%s'; use xz or gzip instead
pl: niewykorzystywany już typ kompresji "%s" - w zamian proszę użyć xz lub gzip

en: invalid compressor parameters: %s
pl: błędne parametry kompresji: %s

en: unsupported compression type '%s' with uniform compression
pl: nieobsługiwany typ kompresji "%s" z jednorodną kompresją

en: file '%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - zła cyfra (kod %d) w %s

en: file '%s' is corrupt; out of range integer in %s
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - liczba całkowita poza zakresem w %s

en: file '%.250s' is corrupt - %.250s missing
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - brakuje %.250s

en: file '%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - brakuje znaku nowej linii po %.250s

en: error reading %.250s
pl: błąd odczytu %.250s

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - zła liczba magiczna na końcu pierwszego nagłówka

en: file '%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - zły znak (kod %d)

en: file '%.250s' is corrupt - nulls in info section
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - puste znaki w sekcji informacyjnej

en: format version number
pl: numer wersji formatu

en: file '%.250s' has invalid format version: %s
pl: plik "%.250s" ma nieprawidłową wersję formatu: %s

en: file '%.250s' is format version %d.%d; get a newer dpkg-split
pl: plik "%.250s" jest w wersji formatu "%d.%d" - potrzebny jest nowszy dpkg-split

en: package name
pl: nazwa pakietu

en: package version number
pl: numer wersji pakietu

en: package file MD5 checksum
pl: suma kontrolna MD5 pliku pakietu

en: file '%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum '%.250s'
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - zły skrót MD5 "%.250s"

en: archive total size
pl: całkowity rozmiar archiwum

en: archive part offset
pl: offset części archiwum

en: archive part numbers
pl: numery części archiwum

en: file '%.250s' is corrupt - no slash between archive part numbers
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - brak ukośnika między numerami części archiwum

en: number of archive parts
pl: liczba części archiwum

en: file '%.250s' is corrupt - bad number of archive parts
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - zła liczba części archiwum

en: archive parts number
pl: liczba części archiwum

en: file '%.250s' is corrupt - bad archive part number
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - zły numer części archiwum

en: package architecture
pl: architektura pakietu

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - zła liczba magiczna na końcu drugiego nagłówka

en: file '%.250s' is corrupt - second member is not data member
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - drugi człon nie jest członem z danymi

en: file '%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - zła liczba części dla wybranego rozmiaru

en: file '%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - zły rozmiar dla wybranej ilości części

en: file '%.250s' is corrupt - too short
pl: plik "%.250s" jest uszkodzony - zbyt krótki

en: cannot open archive part file '%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku części "%.250s"

en: file '%.250s' is not an archive part
pl: plik "%.250s" nie jest częścią archiwum

en: %s:
        Part format version:            %d.%d
        Part of package:                %s
            ... version:                %s
            ... architecture:           %s
            ... MD5 checksum:           %s
            ... length:                 %jd bytes
            ... split every:            %jd bytes
        Part number:                    %d/%d
        Part length:                    %jd bytes
        Part offset:                    %jd bytes
        Part file size (used portion):  %jd bytes
pl: %s:
        Wersja formatu części:          %d.%d
        Część pakietu:                  %s
            ... wersja:                 %s
            ... architektura            %s
            ... skrót MD5:              %s
            ... długość:                %jd bajtów
            ... podzielony co:          %jd bajtów
        Numer części:                   %d/%d
        Długość części:                 %jd bajtów
        Offset części:                  %jd bajtów
        Rozmiar pliku części (użyta):   %jd bajtów

[ctx: architecture]
en: <unknown>
pl: <nieznany>

en: --%s requires one or more part file arguments
pl: --%s wymaga podania co najmniej jednego argumentu będącego plikiem części

en: file '%s' is not an archive part
pl: plik "%s" nie jest częścią archiwum

en: Putting package %s together from %d part:  | Putting package %s together from %d parts:
pl[0]: Składanie pakietu %s z %d części:
pl[1]: Składanie pakietu %s z %d części:
pl[2]: Składanie pakietu %s z %d części:

en: unable to open output file '%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku wyjściowego "%.250s"

en: unable to (re)open input part file '%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku wejściowego części archiwum "%.250s"

en: cannot skip split package header for '%s': %s
pl: nie można pominąć dzielenia nagłówka pakietu "%s": %s

en: cannot append split package part '%s' to '%s': %s
pl: nie można dodać podzielonej części pakietu "%s" do "%s": %s

en: done
pl: gotowe

en: files '%.250s' and '%.250s' are not parts of the same file
pl: plik "%.250s" oraz "%.250s" nie są częściami tego samego archiwum

en: there are several versions of part %d - at least '%.250s' and '%.250s'
pl: jest kilka różnych wersji części %d - przynajmniej "%.250s" oraz "%.250s"

en: part %d is missing
pl: brakuje części %d

en: Debian '%s' package split/join tool; version %s.
pl: Debian "%s", program do dzielenia/łączenia pakietów, wersja %s.

en: Commands:
      -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
      -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
      -I|--info <part> ...             Display info about a part.
      -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
      -l|--listq                       List unmatched pieces.
      -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
pl: Polecenia:
      -s|--split <plik> [<prefiks>]  Podzielenie archiwum.
      -j|--join <część> <część> ...  Połączenie części archiwum.
      -I|--info <część> ...          Podanie informacji o części.
      -a|--auto -o <komplet> <część> Automatyczne łączenie części.
      -l|--listq                     Lista niepasujących części.
      -d|--discard [<plik> ...]      Usunięcie niepasujących części.

en: Options:
      --depotdir <directory>           Use <directory> instead of %s/%s.
      -S|--partsize <size>             In KiB, for -s (default is 450).
      -o|--output <file>               Filename, for -j (default is
                                         <package>_<version>_<arch>.deb).
      -Q|--npquiet                     Be quiet when -a is not a part.
      --msdos                          Generate 8.3 filenames.
pl: Opcje:
      --depotdir <katalog>           Użycie <katalogu> zamiast %s/%s.
      -S|--partsize <rozmiar>        Rozmiar w KiB, dla -s (domyślnie jest 450)
      -o|--output <plik>             Nazwa pliku, do -j (domyślnie:
                                       <pakiet>_<wersja>_<architektura>.deb).
      -Q|--npquiet                   Brak komunikatu, gdy -a nie jest częścią.
      --msdos                        Tworzenie nazw plików w formacie 8.3.

en: Exit status:
      0 = ok
      1 = with --auto, file is not a part
      2 = trouble
pl: Status zakończenia:
      0 = OK
      1 = z --auto, plik nie jest częścią
      2 = problemy

en: Type dpkg-split --help for help.
pl: Proszę wpisać dpkg-split --help, aby otrzymać pomoc.

en: part size is far too large or is not positive
pl: rozmiar części jest za duży lub jest liczbą ujemną

en: part size must be at least %d KiB (to allow for header)
pl: rozmiar części musi mieć co najmniej %dk KiB (aby zmieścić nagłówek)

en: unable to read depot directory '%.250s'
pl: nie można odczytać katalogu części "%.250s"

en: --auto requires the use of the --output option
pl: --auto wymaga użycia opcji --output

en: --auto requires exactly one part file argument
pl: --auto wymaga podania dokładnie jednego pliku części

en: unable to read part file '%.250s'
pl: nie można odczytać pliku części "%.250s"

en: File '%.250s' is not part of a multipart archive.
pl: Plik "%.250s" nie jest częścią archiwum wieloczęściowego.

en: cannot create directory %s
pl: nie można utworzyć katalogu %s

en: unable to reopen part file '%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku części "%.250s"

en: unable to open new depot file '%.250s'
pl: nie można otworzyć nowego pliku części "%.250s"

en: cannot extract split package part '%s': %s
pl: nie można rozpakować podzielonej części pakietu "%s": %s

en: unable to rename new depot file '%.250s' to '%.250s'
pl: nie można zmienić nazwy nowego pliku części z "%.250s" na "%.250s"

en: Part %d of package %s filed (still want
pl: Część %d pakietu %s odnaleziona (wciąż potrzeba

en:  and
pl:  oraz

en: unable to delete used-up depot file '%.250s'
pl: nie można usunąć użytego pliku części "%.250s"

en: Junk files left around in the depot directory:
pl: W katalogu części znajdują się pliki zawierające śmieci:

en: unable to stat '%.250s'
pl: nie można ustalić stanu "%.250s"

en:  %s (%jd bytes)
pl:  %s (%jd bajtów)

en:  %s (not a plain file)
pl:  %s (nie jest pustym plikiem)

en: Packages not yet reassembled:
pl: Pakiety jeszcze nie przebudowane:

en:  Package %s: part(s)
pl:  Pakiet %s: część(i)

en: part file '%.250s' is not a plain file
pl: plik części "%.250s" nie jest zwykłym plikiem

en: (total %jd bytes)
pl: (w sumie %jd bajtów)

en: unable to discard '%.250s'
pl: nie można usunąć "%.250s"

en: Deleted %s.
pl: Usunięto %s.

en: package field value extraction
pl: wyodrębnianie pola wartości pakietu

en: <dpkg-deb --info pipe>
pl: <dpkg-deb --info potok>

en: unable to open source file '%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku źródłowego "%.255s"

en: unable to fstat source file
pl: nie można ustalić stanu pliku źródłowego

en: source file '%.250s' not a plain file
pl: plik źródłowy "%.255s" nie jest zwykłym plikiem

en: Splitting package %s into %d part:  | Splitting package %s into %d parts:
pl[0]: Dzielenie pakietu %s na %d część:
pl[1]: Dzielenie pakietu %s na %d części:
pl[2]: Dzielenie pakietu %s na %d części:

en: header is too long, making part too long; the package name or version
    numbers must be extraordinarily long, or something; giving up
pl: nagłówek jest zbyt długi, co daje zbyt długą część - nazwa pakietu lub numer
    wersji musi być nadzwyczaj długi lub wystąpił podobny błąd - przerywanie

en: --split needs a source filename argument
pl: --split wymaga podania nazwy pliku źródłowego

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
pl: --split wymaga podania co najwyżej nazwy pliku źródłowego i prefiksu dla plików docelowych

en: Commands:
      --install <link> <name> <path> <priority>
        [--slave <link> <name> <path>] ...
                               add a group of alternatives to the system.
      --remove <name> <path>   remove <path> from the <name> group alternative.
      --remove-all <name>      remove <name> group from the alternatives system.
      --auto <name>            switch the master link <name> to automatic mode.
      --display <name>         display information about the <name> group.
      --query <name>           machine parseable version of --display <name>.
      --list <name>            display all targets of the <name> group.
      --get-selections         list master alternative names and their status.
      --set-selections         read alternative status from standard input.
      --config <name>          show alternatives for the <name> group and ask the
                               user to select which one to use.
      --set <name> <path>      set <path> as alternative for <name>.
      --all                    call --config on all alternatives.
pl: Polecenia:
      --install <dowiązanie> <nazwa> <ścieżka> <priorytet>
        [--slave <dowiązanie> <nazwa> <ścieżka>] ...
                                 dodaje grupę alternatyw do systemu.
      --remove <nazwa> <ścieżka> usuwa <ścieżkę> z grupy alternatyw <nazwa>.
      --remove-all <nazwa>       usuwa grupę <nazwa> z systemu alternatyw.
      --auto <nazwa>             zmienia główne dowiązanie <nazwa> na tryb automat.
      --display <nazwa>          wyświetla informację o grupie <nazwa>.
      --query <nazwa>            parsowalna wersja --display <nazwa>.
      --list <nazwa>             wyświetla wszystkie cele grupy <nazwa>.
      --get-selections           wyświetla główne nazwy alternatyw i ich stan.
      --set-selections           wyświetla stan alternatyw ze standardowego wejścia.
      --config <nazwa>           pokazuje alternatywy grupy <nazwa> i pyta
                                 użytkownika, która ma być używana.
      --set <nazwa> <ścieżka>    ustawia <ścieżkę> jako alternatywę dla <nazwy>.
      --all                      wywołuje --config dla wszystkich alternatyw.

en: <link> is the symlink pointing to %s/<name>.
      (e.g. /usr/bin/pager)
    <name> is the master name for this link group.
      (e.g. pager)
    <path> is the location of one of the alternative target files.
      (e.g. /usr/bin/less)
    <priority> is an integer; options with higher numbers have higher priority in
      automatic mode.
pl: <dowiązanie> wskazuje na %s/<nazwa>.
      (np. /usr/bin/pager)
    <nazwa> jest główną nazwą danej grupy dowiązań.
      (np. pager)
    <ścieżka> jest położeniem jednego z docelowych plików alternatyw.
      (np. /usr/bin/less)
    <priorytet> jest liczbą całkowitą, opcja z większym numerem ma wyższy priorytet
      w trybie automatycznym.

en: Options:
      --altdir <directory>     change the alternatives directory.
      --admindir <directory>   change the administrative directory.
      --instdir <directory>    change the installation directory.
      --root <directory>       change the filesystem root directory.
      --log <file>             change the log file.
      --force                  allow replacing files with alternative links.
      --skip-auto              skip prompt for alternatives correctly configured
                               in automatic mode (relevant for --config only)
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --verbose                verbose operation, more output.
      --debug                  debug output, way more output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
pl: Opcje:
      --altdir <katalog>       zmienia katalog alternatywny.
      --admindir <katalog>     ustawia katalog administracyjny.
      --instdir <directory>    ustawia katalog instalacyjny.
      --root <directory>       zmienia katalog główny systemu plików.
      --log <plik>             zmienia plik dziennika.
      --force                  pozwala na zastępowanie plików dowiązaniami alternatyw.
      --skip-auto              pomija pytanie o poprawnie skonfigurowane
                               alternatywy w trybie automatycznym (odpowiednie
                               tylko z --config).
      --quiet                  tryb cichy, komunikaty ograniczone do minimum.
      --verbose                tryb szczegółowego wyjścia, więcej informacji.
      --debug                  tryb debugowania, o wiele więcej informacji.
      --help                   wyświetla ten komunikat pomocy.
      --version                wyświetla informacje o wersji.

en: Use '%s --help' for program usage information.
pl: Proszę użyć "%s --help", aby otrzymać informacje o użyciu programu.

en: malloc failed (%zu bytes)
pl: nie można wykonać funkcji "malloc" (%zu bajtów)

en: wait for subprocess %s failed
pl: oczekiwanie na podproces %s nie powiodło się

en: unable to remove '%s'
pl: nie można usunąć "%s"

en: cannot create log directory '%s'
pl: nie można utworzyć katalogu logów "%s"

en: cannot append to '%s'
pl: nie można dopisać do "%s"

en: unable to read link '%s%.255s'
pl: nie można odczytać dowiązania "%s%.255s"

en: auto mode
pl: tryb auto

en: manual mode
pl: tryb ręczny

en: unexpected end of file while trying to read %s
pl: niespodziewany koniec pliku podczas próby odczytu %s

en: while reading %s: %s
pl: podczas odczytu %s: %s

en: line not terminated while trying to read %s
pl: wiersz niezakończony, podczas próby odczytu %s

en: %s corrupt: %s
pl: %s uszkodzone: %s

en: newlines prohibited in update-alternatives files (%s)
pl: znaki nowej linii są zabronione w plikach update-alternatives (%s)

en: slave name
pl: nazwa podrzędna

en: duplicate slave name %s
pl: powielona nazwa podrzędna %s

en: slave link
pl: dowiązanie podrzędne

en: slave link same as main link %s
pl: dowiązanie podrzędne takie samo jak dowiązanie główne %s

en: duplicate slave link %s
pl: powielone dowiązanie podrzędne %s

en: master file
pl: plik nadrzędny

en: duplicate path %s
pl: powielona ścieżka %s

en: alternative %s (part of link group %s) doesn't exist; removing from list of alternatives
pl: alternatywa %s (zawarta w grupie dowiązań %s) nie istnieje - usuwanie jej z listy alternatyw

en: priority
pl: priorytet

en: slave file
pl: plik podrzędny

en: priority of %s: %s
pl: priorytet %s: %s

en: priority of %s is out of range: %s
pl: priorytet %s jest poza zakresem: %s

en: invalid status
pl: niepoprawny status

en: master link
pl: dowiązanie nadrzędne

en: discarding obsolete slave link %s (%s)
pl: odrzucanie przestarzałego dowiązania podrzędnego %s (%s)

en: cannot create administrative directory '%s'
pl: nie można utworzyć katalogu administracyjnego "%s"

en: unable to flush file '%s'
pl: nie można opróżnić pliku "%s"

en: cannot stat file '%s%s'
pl: nie można ustalić stanu pliku "%s%s"

en:   link best version is %s
pl: najlepszą wersją dowiązania jest "%s".

en:   link best version not available
pl:   najlepsza wersja dowiązania niedostępna

en:   link currently points to %s
pl:   dowiązanie obecnie wskazuje na %s

en:   link currently absent
pl:   obecnie brak dowiązania

en:   link %s is %s
pl:   dowiązanie %s jest %s

en:   slave %s is %s
pl:  podrzędne %s jest %s

en: %s - priority %d
pl: %s - priorytet %d

en:   slave %s: %s
pl:  podrzędne %s: %s

en: There is %d choice for the alternative %s (providing %s). | There are %d choices for the alternative %s (providing %s).
pl[0]: Jest %d dostępna alternatywa dla %s (dostarczającego %s).
pl[1]: Są %d dostępne alternatywy dla %s (dostarczającego %s).
pl[2]: Jest %d dostępnych alternatyw dla %s (dostarczającego %s).

en: Selection
pl: Wybór

en: Path
pl: Ścieżka

en: Priority
pl: Priorytet

en: Press <enter> to keep the current choice[*], or type selection number:
pl: Proszę wcisnąć <enter>, aby pozostawić bieżący wybór[*]; albo wpisać wybrany numer:

en: There is no program which provides %s.
pl: Nie znaleziono programu, który dostarcza %s.

en: Nothing to configure.
pl: Nie ma nic do skonfigurowania.

en: There is only one alternative in link group %s (providing %s): %s
pl: Jest tylko jedna alternatywa w grupie dowiązań %s (udostępniających %s): %s

en: not replacing %s with a link
pl: pomijanie zastąpienia %s dowiązaniem

en: cannot create alternatives directory '%s'
pl: nie można utworzyć katalogu alternatyw "%s"

en: can't install unknown choice %s
pl: nie można zainstalować nieznanego wyboru %s

en: skip creation of %s because associated file %s (of link group %s) doesn't exist
pl: pomijanie tworzenia %s ponieważ powiązany plik %s (lub grupa dowiązań %s) nie istnieje

en: not removing %s since it's not a symlink
pl: nieusuwanie %s, ponieważ nie jest dowiązaniem

en: alternative %s for %s not registered; not removing
pl: alternatywa %s dla %s nie jest zarejestrowana - nie będzie usunięta

en: removing manually selected alternative - switching %s to auto mode
pl: usuwanie alternatywy wybranej ręcznie - przełączanie %s do trybu auto

en: alternative %s for %s not registered; not setting
pl: alternatywa %s dla %s nie jest zarejestrowana - nie będzie ustawiona

en: %s%s/%s is dangling; it will be updated with best choice
pl: %s%s/%s nie jest poprawnym dowiązaniem - zostanie zaktualizowane najlepszym wyborem

en: %s%s/%s has been changed (manually or by a script); switching to manual updates only
pl: %s%s/%s został zmieniony (ręcznie lub przez skrypt) - przełączanie do trybu ręcznych aktualizacji

en: setting up automatic selection of %s
pl: ustawianie automatycznego wybierania %s

en: renaming %s slave link from %s%s to %s%s
pl: zmiana nazwy dowiązania podrzędnego %s z %s%s na %s%s

en: renaming %s link from %s%s to %s%s
pl: zmiana nazwy dowiązania %s z %s%s na %s%s

en: using %s to provide %s (%s) in auto mode
pl: użycie %s jako dostarczającego %s (%s) w trybie automatycznym

en: using %s to provide %s (%s) in manual mode
pl: użycie %s jako dostarczającego %s (%s) w trybie ręcznym

en: updating alternative %s because link group %s has changed slave links
pl: aktualizacja alternatywy %s, ponieważ grupa dowiązań %s zmieniła dowiązania podrzędne

en: forcing reinstallation of alternative %s because link group %s is broken
pl: wymuszenie ponownej instalacji alternatywy %s, ponieważ grupa dowiązań %s jest nieprawidłowa

en: current alternative %s is unknown, switching to %s for link group %s
pl: aktualna alternatywa %s jest nieznana, zmienianie na %s dla grupy dowiązań %s

en: Alternative %s unchanged because choice %s is not available.
pl: Niezmieniona alternatywa %s, ponieważ wybór %s jest niedostępny.

en: Skip unknown alternative %s.
pl: Pominięcie nieznanej alternatywy %s.

en: line too long or not terminated while trying to read %s
pl: wiersz jest zbyt długi lub niezakończony podczas próby odczytu %s

en: Skip invalid line: %s
pl: Pomijanie nieprawidłowego wiersza: %s

en: alternative name (%s) must not contain '/' and spaces
pl: nazwa alternatywy (%s) nie może zawierać "/" i spacji

en: alternative link is not absolute as it should be: %s
pl: dowiązanie alternatywy nie jest bezwzględne jak jest to wymagane: %s

en: alternative path is not absolute as it should be: %s
pl: ścieżka alternatywy nie jest bezwzględna jak jest to wymagane: %s

en: alternative %s can't be master: it is a slave of %s
pl: alternatywa %s nie może być nadrzędna: jest podrzędna względem %s

en: alternative link %s is already managed by %s
pl: dowiązanie alternatywy %s jest już zarządzane przez %s

en: alternative path %s%s doesn't exist
pl: ścieżka alternatywy %s%s nie istnieje

en: alternative %s can't be slave of %s: it is a master alternative
pl: alternatywa %s nie może być podrzędna względem %s: jest alternatywą nadrzędną

en: alternative %s can't be slave of %s: it is a slave of %s
pl: alternatywa %s nie może być podrzędna względem %s: jest podrzędna względem %s

en: alternative link %s is already managed by %s (slave of %s)
pl: dowiązanie alternatywy %s jest już zarządzane przez %s (podrzędne względem %s)

en: two commands specified: --%s and --%s
pl: podano dwa polecenia: --%s i --%s

en: unknown argument '%s'
pl: nieznany argument "%s"

en: --%s needs <link> <name> <path> <priority>
pl: --%s wymaga podania <dowiązania> <nazwy> <ścieżki> <priorytetu>

en: <link> and <path> can't be the same
pl: <dowiązanie> i <ścieżka> nie mogą być takie same

en: priority must be an integer
pl: priorytet musi być liczbą

en: priority is out of range
pl: priorytet jest poza zakresem

en: --%s needs <name> <path>
pl: --%s wymaga argumentów <nazwa> <ścieżka>

en: --%s needs <name>
pl: --%s wymaga <nazwy>

en: --%s only allowed with --%s
pl: opcja --%s dopuszczalna tylko z --%s

en: --%s needs <link> <name> <path>
pl: --%s wymaga <dowiązania> <nazwy> <ścieżki>

en: name %s is both primary and slave
pl: nazwa %s jest zarówno główna, jak i podrzędna

en: link %s is both primary and slave
pl: dowiązanie %s jest zarówno główne, jak i podrzędne

en: --%s needs a <file> argument
pl: --%s wymaga podania argumentu <plik>

en: need --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s or --%s
pl: wymaga --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s lub --%s

en: no alternatives for %s
pl: brak alternatyw dla %s

en: <standard input>
pl: <standardowe wejście>

en: automatic updates of %s/%s are disabled; leaving it alone
pl: automatyczne aktualizacje %s/%s są wyłączone - pozostawianie go bez zmian

en: to return to automatic updates use '%s --auto %s'
pl: aby powrócić do aktualizacji automatycznych, proszę użyć "%s --auto %s"

en: Run update-alternatives to modify system alternative selections
pl: Uruchom update-alternatives, aby zmienić wybór alternatyw w systemie

en: Authentication is required to run update-alternatives
pl: Uruchomienie update-alternatives wymaga uwierzytelnienia
