win32-loader 0.6.6 - en to pl translation catalogue (65 entries)

note: translate: This must be a valid string recognised by Nsis.  If your language is not yet supported by Nsis, please translate the missing Nsis part first.
en: LANG_ENGLISH
pl: LANG_POLISH

note: translate: This must be the string used by GNU iconv to represent the charset used by Windows for your language.  If you don't know, check [wine]/tools/wmc/lang.c, or http://www.microsoft.com/globaldev/reference/WinCP.mspx IMPORTANT: In the rest of this file, only the subset of UTF-8 that can be con
en: windows-1252
pl: windows-1250

note: translate: Charset used by NTLDR in your localised version of Windows XP.  If you don't know, maybe http://en.wikipedia.org/wiki/Code_page helps.
en: cp437
pl: cp852

note: translate: The name of your language _in English_ (must be restricted to ascii)
en: English
pl: Polish

note: translate: IMPORTANT: only the subset of UTF-8 that can be converted to NTLDR charset (e.g. cp437) should be used in this string.  If you don't know which charset applies, limit yourself to ascii. $target_distro; will be "Debian" and $kernel_name; will be either "GNU/Linux", "GNU/kFreeBSD" or "GNU/H
en: $target_distro $kernel_name - Continue with install process
pl: $target_distro $kernel_name - Kontynuacja procesu instalacji

note: translate: IMPORTANT: only the subset of UTF-8 that can be converted to NTLDR charset (e.g. cp437) should be used in this string.  If you don't know which charset applies, limit yourself to ascii.
en: PXE - Network boot
pl: PXE - rozruch z sieci

note: translate: The nlf file for your language should be found in /usr/share/nsis/Contrib/Language files/
en: English.nlf
pl: Polish.nlf

note: translate: This is the program name, that appears in the installer windows captions and in the Windows Uninstaller dialog. Ampersands (&) are _forbidden_ in that string.
en: Debian-Installer loader
pl: Program ładujący instalator Debiana

en: Cannot find win32-loader.ini.
pl: Nie można znaleźć win32-loader.ini

en: win32-loader.ini is incomplete.  Contact the provider of this medium.
pl: win32-loader.ini jest niekompletny. Proszę skontaktować się osobą, która dostarczyła ten nośnik.

en: This program has detected that your keyboard type is "$0".  Is this correct?
pl: Program wykrył, że typem używanej klawiatury jest "$0". Czy jest to prawidłowe ustawienie?

en: Please send a bug report with the following information:
    
     - Version of Windows.
     - Country settings.
     - Real keyboard type.
     - Detected keyboard type.
    
    Thank you.
pl: Proszę wysłać zgłoszenie błędu z następującymi informacjami:
    
     - Wersja systemu Windows.
     - Ustawienia regionalne.
     - Rzeczywisty typ klawiatury.
     - Wykryty typ klawiatury.
    
    Dziękujemy.

en: There doesn't seem to be enough free disk space in drive $c.  For a complete desktop install, it is recommended to have at least 3 GB.  If there is already a separate disk or partition for this install, or if you plan to replace Windows completely, you can safely ignore this warning.
pl: Wygląda na to, że nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca na dysku $c. Aby przeprowadzić pełną instalację systemu zaleca się posiadanie przynajmniej 3 GB wolnego miejsca. Jeśli na instalację przeznaczony jest oddzielny dysk lub partycja, lub jeśli planowane jest całkowite zastąpienie systemu Windows, można zignorować to ostrzeżenie.

en: Error: not enough free disk space.  Aborting install.
pl: Błąd: brak wystarczającej ilości wolnego miejsca. Instalacja przerwana.

en: This program doesn't support Windows $windows_version yet.
pl: Ten program nie obsługuje jeszcze systemu Windows $windows_version.

en: The system version you're trying to install is designed to run on modern, 64-bit computers.  However, your computer is incapable of running 64-bit programs.
    
    Use the 32-bit ("i386") version, or the Multi-arch version which is able to install either of them.
    
    This installer will abort now.
pl: Wersja systemu, którego próbę instalacji podjęto, jest zaprojektowana do pracy na współczesnych, 64-bitowych komputerach. Jednakże ten komputer nie jest w stanie wykonywać 64-bitowych programów.
    
    Proszę użyć wersji 32-bitowej ("i386") lub wersji z obsługą wielu architektur (Multi-arch), która jest w stanie zainstalować dowolną, wybraną odmianę systemu.
    
    Program instalacyjny zakończy teraz działanie.

en: Your computer is capable of running modern, 64-bit operating systems.  However, the system version you're trying to install is designed to run on older, 32-bit hardware.
    
    You may still proceed with this install, but in order to take the most advantage of your computer, we recommend that you use the 64-bit ("amd64") version instead, or the Multi-arch version which is able to install either of them.
    
    Would you like to abort now?
pl: Ten komputer jest w stanie działać pod kontrolą współczesnych, 64-bitowych systemów. Jednakże wersja systemu, którego próbę instalacji podjęto, jest zaprojektowana do pracy na starszym, 32-bitowym sprzęcie.
    
    Można kontynuować instalację, ale w celu pełnego wykorzystania możliwości komputera zalecane jest użycie wersji 64-bitowej ("amd64") lub wersji z obsługą wielu architektur (Multi-arch), która jest w stanie zainstalować dowolną, wybraną odmianę systemu.
    
    Przerwać teraz działanie programu instalacyjnego?

note: translate: "system partition" and "boot partition" are defined by Microsoft to mean the opposite of what a normal person would expect they mean, so please keep the quotes, and translate them as literally as possible.  Also, I suggest you use the same term used in http://support.microsoft.com/kb/3144
en: Unable to find "system partition", assuming it is the same as the "boot partition" ($c).
pl: Nie udało się znaleźć "partycji systemowej", przyjęto, że jest taka sama jak "partycja rozruchowa" ($c).

en: Select install mode:
pl: Wybór trybu instalacji:

en: Normal mode.  Recommended for most users.
pl: Tryb normalny. Zalecane dla większości użytkowników.

en: Expert mode.  Recommended for expert users who want full control of the install process.
pl: Tryb eksperta. Zalecane dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad procesem instalacji.

en: PXE mode: install a PXE loader to allow remote kernel loading.
pl: Tryb PXE: instalowanie programu ładującego PXE, pozwalającego na zdalne ładowanie jądra.

en: Select action:
pl: Wybór akcji:

en: Begin install on this computer.
pl: Rozpoczęcie instalacji systemu na tym komputerze.

en: Repair an installed system (rescue mode).
pl: Naprawa istniejącego systemu (tryb awaryjny).

en: Select the kernel:
pl: Wybór jądra:

en: Graphical install
pl: Instalacja w trybie graficznym

en: Text install
pl: Instalacja w trybie tekstowym

en: Downloading %s
pl: Pobieranie %s

en: Connecting ...
pl: Łączenie ...

en: second
pl: sekund

en: minute
pl: minut

en: hour
pl: godzin

note: translate: This string is appended to "second", "minute" or "hour" to make plurals. I know it's quite unfortunate.  An alternate method for translating NSISdl has been proposed [1] but in the meantime we'll have to cope with this. [1] http://sourceforge.net/tracker/index.php?func=detail&aid=1656076&
en: s
pl: (y)

en: %dkB (%d%%) of %dkB at %d.%01dkB/s
pl: %dkB (%d%%) z %dkB przy %d.%01dkB/s

en:  (%d %s%s remaining)
pl:  (pozostało: %d %s%s)

en: Select which version of Debian-Installer to use:
pl: Wybór używanej wersji instalatora Debiana:

en: Stable release.  This will install Debian "stable".
pl: Edycja stabilna. Ta opcja zainstaluje wydanie "stabilne" Debiana.

en: Daily build.  This is the development version of Debian-Installer.  It will install Debian "testing" by default, and may be capable of installing "stable" or "unstable" as well.
pl: Codzienny obraz. Jest to wersja rozwojowa, która zawiera najnowsze dostępne wersje komponentów instalatora Debiana. Ta opcja domyślnie zainstaluje wydanie "testowe" Debiana, ale może również zainstalować wydanie "stabilne" lub "niestabilne".

note: translate: You might want to mention that so-called "known issues" page is only available in English.
en: It is recommended that you check for known issues before using a daily build.  Would you like to do that now?
pl: Zalecane jest sprawdzenie znanych problemów przed użyciem codziennego obrazu (strona jest dostępna tylko w języku angielskim). Czy zrobić to teraz?

en: Desktop environment:
pl: Środowisko graficzne:

en: None
pl: Brak

en: The following parameters will be used.  Do NOT change any of these unless you know what you're doing.
pl: Zostaną użyte następujące parametry. NIE należy ich zmieniać, chyba że dokładnie wiadomo co się robi!

en: Proxy settings (host:port):
pl: Ustawienia serwera pośredniczącego (adres:port):

en: Location of boot.ini:
pl: Położenie boot.ini:

en: Base URL for netboot images (linux and initrd.gz):
pl: Bazowy URL obrazów netboot (pliki "linux" i "initrd.gz"):

en: Error
pl: Błąd

en: Error: failed to copy $0 to $1.
pl: Błąd: nie udało się skopiować $0 do $1.

note: translate: $0 will be "Release" (it is a filename).
en: Checking GPG signature on $0.
pl: Sprawdzanie podpisu GPG wydania $0.

note: translate: $0 will be "Release" (it is a filename).
en: The downloaded $0 file cannot be trusted! Aborting.
pl: Pobrany plik $0 nie jest zaufany! Przerywanie.

note: translate: This appears in a MessageBox when the md5 checksum verification failed. $0 is a url; $2 is the filename $1 is the computed checksum and $4 is the expected one.
en: Checksum mismatch for $0/$2. Got $1 when expecting $4. Aborting.
pl: Suma kontrolna $0/$2 nie zgadza się. Wyliczono $1, podczas gdy prawidłowa to $4. Przerywanie.

note: translate: $2 is a filename
en: Computing checksum for $2
pl: Obliczanie sumy kontrolnej pliku $2

en: Generating $0
pl: Generowanie $0

en: Appending preseeding information to $0
pl: Dodawanie informacji o ustawieniach (preseed) do $0

en: Error: unable to run $0.
pl: Błąd: nie udało się uruchomić $0.

en: Disabling NTFS compression in bootstrap files
pl: Wyłączenie kompresji NTFS w plikach uruchomieniowych

en: Registering in NTLDR
pl: Rejestrowanie w NTLDR

en: Registering in BootMgr
pl: Rejestrowanie w BootMgr

en: Error: failed to parse bcdedit.exe output.
pl: Błąd: nie udało się przetworzyć wyjścia programu bcdedit.exe.

en: Error: $0 not found.  Is this really Windows $windows_version?
pl: Błąd: nie znaleziono $0. Czy to na pewno jest Windows $windows_version?

en: VERY IMPORTANT NOTICE:\n\n
pl: BARDZO WAŻNA UWAGA:\n\n

note: translate: The following two strings are mutualy exclusive.  win32-loader will display one or the other depending on version of Windows. Take into account that either option has to make sense in our current context (i.e. be careful when using pronouns, etc).
en: The second stage of this install process will now be started.  After your confirmation, this program will restart Windows in DOS mode, and automatically load the next part of the install process.\n\n
pl: Zostanie teraz uruchomiony drugi etap procesu instalacji. Po potwierdzeniu, program instalacyjny zrestartuje Windows w tryb MS-DOS, po czym automatycznie rozpocznie się następna część procesu instalacji.\n\n

en: You need to reboot in order to proceed with the install process.  During your next boot, you will be asked whether you want to start Windows or continue with the install process.\n\n
pl: Należy ponownie uruchomić komputer aby kontynuować proces instalacji. Podczas następnego startu komputera będzie można wybrać pomiędzy uruchomieniem Windows, a kontynuowaniem procesu instalacji.\n\n

en: During the install process, you will be offered the possibility of either reducing your Windows partition or completely replacing it.  In both cases, it is STRONGLY RECOMMENDED that you have previously made a backup of your data.  The authors of this software will NOT take ANY RESPONSIBILITY in the event of data loss.\n\nOnce your install is complete (and if you have chosen to keep Windows in your disk), you can uninstall this loader through the Windows Add/Remove Programs dialog in Control Panel.
pl: Podczas procesu instalacji będzie możliwe zmniejszenie istniejącej partycji Windows lub jej całkowite zastąpienie. W obu przypadkach USILNIE ZALECA SIĘ uprzednie zrobienie kopii zapasowej swoich danych. Autorzy tego programu NIE BIORĄ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI za ewentualną utratę danych.\n\nPo ukończeniu instalacji (i gdy Windows pozostał na dysku), można odinstalować ten program ładujący, z użyciem okna "Dodaj/usuń programy" w Panelu sterowania.

en: Do you want to reboot now?
pl: Czy uruchomić teraz komputer ponownie?
