dotclear - en to PT translation catalogue (10 entries)

note: Type: multiselect Description
en: Web server to reconfigure automatically:
PT: Servidor web para reconfigurar automaticamente:

note: Type: multiselect Description
en: Please choose the web server that should be automatically configured to run Dotclear.
PT: Por favor, escolha o servidor web que deve ser configurado automaticamente para correr o Dotclear.

note: Type: string Description
en: Administrative user's login:
PT: Login de administrador:

note: Type: string Description
en: Please enter the login of the administrative user. This login is needed to enter the administrative panel.
PT: Por favor, introduza o login de administrador. Este login é necessário para entrar no painel administrativo.

note: Type: password Description
en: Administrative user's password:
PT: Password de administrador:

note: Type: password Description
en: Please enter the password of the administrative user. This password is needed to enter the administrative panel.
PT: Por favor, introduza a password de administrador. Esta password é necessária para entrar no painel administrativo.

note: Type: string Description
en: Administrative user's mail:
PT: Mail de administrador:

note: Type: string Description
en: Please enter the mail address of the administrative user.
PT: Por favor, introduza o mail do administrador.

note: Type: boolean Description
en: Configure Dotclear automatically?
PT: Configurar o Dotclear automaticamente?

note: Type: boolean Description
en: The configuration program for the package can configure automatically Dotclear.
PT: O programa de configuração do pacote pode configurar automaticamente o Dotclear.
