adduser 3.112+nmu2 - en to pl translation catalogue (112 entries)

note: everyone can issue "--help" and "--version", but only root can go on
en: Only root may add a user or group to the system.
pl: Tylko administrator może dodawać użytkownika lub grupę do systemu.

en: Only one or two names allowed.
pl: Dozwolone podanie tylko jednej lub dwóch nazw.

note: must be addusertogroup
en: Specify only one name in this mode.
pl: W tym trybie można podać tylko jedną nazwę.

en: The --group, --ingroup, and --gid options are mutually exclusive.
pl: Opcje --group, --ingroup oraz --gid są wzajemnie wykluczające się.

en: The home dir must be an absolute path.
pl: Katalog domowy musi być podany jako ścieżka bezwzględna.

en: Warning: The home dir %s you specified already exists.
pl: Ostrzeżenie: Podany katalog domowy %s już istnieje.

en: Warning: The home dir %s you specified can't be accessed: %s
pl: Ostrzeżenie: Brak dostępu do podanego katalogu domowego %s: %s

en: The group `%s' already exists as a system group. Exiting.
pl: Grupa "%s" już istnieje jako grupa systemowa. Kończenie.

en: The group `%s' already exists and is not a system group. Exiting.
pl: Grupa "%s" już istnieje i nie jest grupą systemową. Kończenie.

en: The group `%s' already exists, but has a different GID. Exiting.
pl: Grupa "%s" już istnieje, ale ma inny GID. Kończenie.

en: The GID `%s' is already in use.
pl: GID "%s" jest już używany.

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).
pl: Brak dostępnego numeru GID w zakresie %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).

en: The group `%s' was not created.
pl: Nie utworzono grupy "%s".

en: Adding group `%s' (GID %d) ...
pl: Dodawanie grupy "%s" (GID %d)...

en: Done.
pl: Gotowe.

en: The group `%s' already exists.
pl: Grupa "%s" już istnieje.

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).
pl: Brak dostępnego numeru GID w zakresie %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).

en: The user `%s' does not exist.
pl: Użytkownik "%s" nie istnieje.

en: The group `%s' does not exist.
pl: Grupa "%s" nie istnieje.

en: The user `%s' is already a member of `%s'.
pl: Użytkownik "%s" jest już członkiem grupy "%s".

en: Adding user `%s' to group `%s' ...
pl: Dodawanie użytkownika "%s" do grupy "%s"...

en: The system user `%s' already exists. Exiting.
pl: Użytkownik systemowy "%s" już istnieje. Kończenie.

en: The user `%s' already exists. Exiting.
pl: Użytkownik "%s" już istnieje. Kończenie.

en: The user `%s' already exists with a different UID. Exiting.
pl: Użytkownik "%s" już istnieje, ale ma inny UID. Kończenie.

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
pl: Brak dostępnego UID/GID w zakresie %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: The user `%s' was not created.
pl: Nie utworzono użytkownika "%s".

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
pl: Brak dostępnego UID w zakresie %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: Internal error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Adding system user `%s' (UID %d) ...
pl: Dodawanie użytkownika systemowego "%s" (UID %d)...

en: Adding new group `%s' (GID %d) ...
pl: Dodawanie nowej grupy "%s" (GID %d)...

en: Adding new user `%s' (UID %d) with group `%s' ...
pl: Dodawanie nowego użytkownika "%s" (UID %d) w grupie "%s"...

en: `%s' returned error code %d. Exiting.
pl: "%s" zwrócił kod błędu %d. Kończenie.

en: `%s' exited from signal %d. Exiting.
pl: "%d" zakończony z powodu sygnału %d. Kończenie.

en: %s failed with return code 15, shadow not enabled, password aging cannot be set. Continuing.
pl: Niepowodzenie %s - kod wyjścia 15, maskowane hasła nie są włączone, nie można ustawić wieku hasła. Kontynuowanie.

en: Adding user `%s' ...
pl: Dodawanie użytkownika "%s"...

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
pl: Brak dostępnego UID/GID w zakresie %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
pl: Brak dostępnego UID w zakresie %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: Adding new group `%s' (%d) ...
pl: Dodawanie nowej grupy "%s" (%d)...

en: Adding new user `%s' (%d) with group `%s' ...
pl: Dodawanie nowego użytkownika "%s" (%d) w grupie "%s"...

note: hm, error, should we break now?
en: Permission denied
pl: Dostęp zabroniony

en: invalid combination of options
pl: niepoprawna kombinacja opcji

en: unexpected failure, nothing done
pl: niespodziewany błąd, nic nie zrobiono

en: unexpected failure, passwd file missing
pl: niespodziewany błąd, brak pliku passwd

en: passwd file busy, try again
pl: plik passwd zajęty, proszę spróbować ponownie

en: invalid argument to option
pl: niepoprawny argument opcji

note: Translators: [y/N] has to be replaced by values defined in your locale.  You can see by running "locale noexpr" which regular expression will be checked to find positive answer.
en: Try again? [y/N]
pl: Spróbować ponownie? [t/N]

note: Translators: [y/N] has to be replaced by values defined in your locale.  You can see by running "locale yesexpr" which regular expression will be checked to find positive answer.
en: Is the information correct? [Y/n]
pl: Czy informacja jest poprawna? [T/n]

en: Adding new user `%s' to extra groups ...
pl: Dodawanie nowego użytkownika "%s" do grup dodatkowych...

en: Setting quota for user `%s' to values of user `%s' ...
pl: Ustawianie kwot dyskowych dla użytkownika "%s" na wartości takie, jak ma użytkownik "%s"...

en: Not creating home directory `%s'.
pl: Nie utworzono katalogu domowego "%s".

en: The home directory `%s' already exists.  Not copying from `%s'.
pl: Katalog domowy "%s" już istnieje. Nie zostanie skopiowany z "%s".

en: Warning: The home directory `%s' does not belong to the user you are currently creating.
pl: Ostrzeżenie: katalog domowy "%s" nie należy do właśnie tworzonego użytkownika

en: Creating home directory `%s' ...
pl: Tworzenie katalogu domowego "%s"...

en: Couldn't create home directory `%s': %s.
pl: Nie utworzono katalogu domowego "%s": %s

en: Copying files from `%s' ...
pl: Kopiowanie plików z "%s" ...

en: fork for `find' failed: %s
pl: niepowodzenie fork dla polecenia "find": %s

en: The user `%s' already exists, and is not a system user.
pl: Użytkownik "%s" już istnieje i nie jest użytkownikiem systemowym.

en: The user `%s' already exists.
pl: Użytkownik "%s" już istnieje.

en: The UID %d is already in use.
pl: UID %d jest już używany.

en: The GID %d is already in use.
pl: GID %d jest już używany.

en: The GID %d does not exist.
pl: GID %d nie istnieje.

en: Cannot deal with %s.
    It is not a dir, file, or symlink.
pl: Nie można przetworzyć %s.
    Nie jest to ani katalog, ani plik, ani dowiązanie symboliczne.

en: %s: To avoid problems, the username should consist only of
    letters, digits, underscores, periods, at signs and dashes, and not start with
    a dash (as defined by IEEE Std 1003.1-2001). For compatibility with Samba
    machine accounts $ is also supported at the end of the username
pl: %s: Aby uniknąć problemów, nazwa użytkownika powinna składać się tylko
    z liter, cyfr, podkreśleń, kropek, znaków @ i myślników oraz nie powinna zaczynać
    się od myślnika (patrz IEEE Std 1003.1-2001). W celu zachowania zgodności
    z kontami Samby, znak $ jest także wspierany na końcu nazwy użytkownika

en: Allowing use of questionable username.
pl: Pozwolenie na użycie kiepskiej jakości nazwy użytkownika.

en: %s: Please enter a username matching the regular expression configured
    via the NAME_REGEX configuration variable.  Use the `--force-badname'
    option to relax this check or reconfigure NAME_REGEX.
pl: %s: Proszę wprowadzić nazwę użytkownika pasującą do wyrażenia regularnego
    ustawionego w zmiennej konfiguracji NAME_REGEX. Proszę użyć opcji
    "--force-badname", aby rozluźnić to sprawdzanie, lub zmienić NAME_REGEX.

en: Selecting UID from range %d to %d ...
pl: Wybieranie UID z zakresu od %d do %d...

en: Selecting GID from range %d to %d ...
pl: Wybieranie GID z zakresu od %d do %d...

en: Stopped: %s
pl: Zatrzymano: %s

en: Removing directory `%s' ...
pl: Usuwanie katalogu "%s" ...

en: Removing user `%s' ...
pl: Usuwanie użytkownika "%s" ...

en: Removing group `%s' ...
pl: Usuwanie grupy "%s" ...

note: Translators: the variable %s is INT, QUIT, or HUP. Please do not insert a space character between SIG and %s.
en: Caught a SIG%s.
pl: Otrzymano sygnał SIG%s.

en: adduser version %s
pl: adduser w wersji %s

en: Adds a user or group to the system.
      
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Copyright (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
pl: Dodaje użytkownika lub grupę do systemu.
      
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Copyright (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at
    your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU
    General Public License, /usr/share/common-licenses/GPL, for more details.
pl: Ten program jest darmowy; możesz go redystrybuować i/lub modyfikować
    zgodnie z warunkami Ogólnej Licencji Publicznej GNU opublikowanej przez
    Fundację Wolnego Oprogramowania; na zasadach albo wersji 2 tej licencji,
    albo (wg Twojego uznania) jakiejkolwiek późniejszej wersji.
    
    Ten program jest dystrybuowany w nadziei, że będzie użyteczny, ale
    autorzy NIE DAJĄ ŻADNYCH GWARANCJI; w tym gwarancji PRZYDATNOŚCI
    DO SPRZEDAŻY ani DO KONKRETNYCH CELÓW. Szczegóły można znaleźć w Ogólnej
    Licencji Publicznej GNU w pliku /usr/share/common-licenses/GPL.

en: adduser [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--firstuid ID] [--lastuid ID] [--gecos GECOS] [--ingroup GROUP | --gid ID]
    [--disabled-password] [--disabled-login] USER
       Add a normal user
    
    adduser --system [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--gecos GECOS] [--group | --ingroup GROUP | --gid ID] [--disabled-password]
    [--disabled-login] USER
       Add a system user
    
    adduser --group [--gid ID] GROUP
    addgroup [--gid ID] GROUP
       Add a user group
    
    addgroup --system [--gid ID] GROUP
       Add a system group
    
    adduser USER GROUP
       Add an existing user to an existing group
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --force-badname   allow usernames which do not match the
                        NAME_REGEX configuration variable
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
pl: adduser [--home KATALOG] [--shell POWŁOKA] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--firstuid ID] [--lastuid ID] [--gecos GECOS] [--ingroup GRUPA | --gid ID]
    [--disabled-password] [--disabled-login] użytkownik
       Dodaje zwykłego użytkownika
    
    adduser --system [--home KATALOG] [--shell POWŁOKA] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--gecos GECOS] [--group | --ingroup GRUPA | --gid ID] [--disabled-password]
    [--disabled-login] UŻYTKOWNIK
       Dodaje użytkownika systemowego
    
    adduser --group [--gid ID] GRUPA
    addgroup [--gid ID] grupa
       Dodaje zwykłą grupę
    
    addgroup --system [--gid ID] GRUPA
      Dodaje grupę systemową
    
    adduser UŻYTKOWNIK GRUPA
       Dodaje istniejącego użytkownika do istniejącej grupy
    
    Opcje ogólne:
      --quiet | -q      nie wypisuje informacji na stdout
      --force-badname   dopuszcza nazwy użytkowników, które
                        nie pasują do wyrażenia regularnego
                        podanego w zmiennej konf. NAME_REGEX
      --help | -h       informacje o użyciu programu
      --version | -v    numer wersji i prawa autorskie
      --conf | -c PLIK  używa PLIKU jako pliku konfiguracji

note: everyone can issue "--help" and "--version", but only root can go on
en: Only root may remove a user or group from the system.
pl: Tylko administrator może usunąć użytkownika lub grupę z systemu.

en: No options allowed after names.
pl: Po nazwie nie można dodawać żadnych opcji.

en: Enter a group name to remove:
pl: Wprowadź nazwę grupy do usunięcia:

en: Enter a user name to remove:
pl: Wprowadź nazwę użytkownika do usunięcia:

en: In order to use the --remove-home, --remove-all-files, and --backup features,
    you need to install the `perl-modules' package. To accomplish that, run
    apt-get install perl-modules.
pl: Aby użyć opcji --remove-home, --remove-all-files oraz --backup,
    należy zainstalować pakiet "perl-modules". W tym celu uruchom
    apt-get install perl-modules

en: The user `%s' is not a system user. Exiting.
pl: Użytkownik "%s" nie użytkownikiem systemowym. Kończenie.

en: The user `%s' does not exist, but --system was given. Exiting.
pl: Użytkownik "%s" nie istnieje, a podano opcję --system. Kończenie.

en: WARNING: You are just about to delete the root account (uid 0)
pl: OSTRZEŻENIE: Zamierzasz usunąć konto administratora (root, uid 0).

en: Usually this is never required as it may render the whole system unusable
pl: Zazwyczaj nigdy nie jest to potrzebne i może popsuć cały system.

en: If you really want this, call deluser with parameter --force
pl: Aby naprawdę to zrobić, prosimy uruchomić deluser z opcją --force.

en: Stopping now without having performed any action
pl: Kończenie bez wykonywania żadnej akcji.

en: Looking for files to backup/remove ...
pl: Szukanie plików do kopii bezpieczeństwa/usunięcia ...

en: fork for `mount' to parse mount points failed: %s
pl: niepowodzenie fork dla polecenia "mount" parsującego punkty montowania: %s

en: pipe of command `mount' could not be closed: %s
pl: nie można zamknąć potoku polecenia "mount": %s

en: Not backing up/removing `%s', it is a mount point.
pl: "%s" nie będzie archiwizowany/usuwany, gdyż jest punktem montowania.

en: Not backing up/removing `%s', it matches %s.
pl: "%s" nie będzie archiwizowany/usuwany, gdyż pasuje do %s.

en: Cannot handle special file %s
pl: Nie można obsłużyć pliku specjalnego %s

en: Backing up files to be removed to %s ...
pl: Tworzenie kopii bezpieczeństwa usuwanych plików %s ...

en: Removing files ...
pl: Usuwanie plików ...

en: Removing crontab ...
pl: Usuwanie pliku crontab ...

en: Warning: group `%s' has no more members.
pl: Ostrzeżenie: grupa "%s" nie ma już żadnych członków.

en: getgrnam `%s' failed. This shouldn't happen.
pl: niepowodzenie getgrnam "%s". Nie powinno się to było zdarzyć.

en: The group `%s' is not a system group. Exiting.
pl: Grupa "%s" nie jest grupą systemową. Kończenie.

en: The group `%s' is not empty!
pl: Grupa "%s" nie jest pusta!

en: `%s' still has `%s' as their primary group!
pl: "%s" wciąż ma "%s" jako grupę podstawową!

en: You may not remove the user from their primary group.
pl: Nie można usunąć użytkownika z jego/jej podstawowej grupy.

en: The user `%s' is not a member of group `%s'.
pl: Użytkownik "%s" nie jest członkiem grupy "%s".

en: Removing user `%s' from group `%s' ...
pl: Usuwanie użytkownika "%s" z grupy "%s" ...

en: deluser version %s
pl: deluser w wersji %s

en: Removes users and groups from the system.
pl: Usuwa użytkowników i grup z systemu.

en: deluser is based on adduser by Guy Maor <maor@debian.org>, Ian Murdock
    <imurdock@gnu.ai.mit.edu> and Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
pl: deluser jest oparty na adduser Guya Maora <maor@debian.org>, Iana Murdocka
    <imurdock@gnu.ai.mit.edu> i Teda Hajeka <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: deluser USER
      remove a normal user from the system
      example: deluser mike
    
      --remove-home             remove the users home directory and mail spool
      --remove-all-files        remove all files owned by user
      --backup                  backup files before removing.
      --backup-to <DIR>         target directory for the backups.
                                Default is the current directory.
      --system                  only remove if system user
    
    delgroup GROUP
    deluser --group GROUP
      remove a group from the system
      example: deluser --group students
    
      --system                  only remove if system group
      --only-if-empty           only remove if no members left
    
    deluser USER GROUP
      remove the user from a group
      example: deluser mike students
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
pl: deluser użytkownik
      usunięcie zwykłego użytkownika z systemu
      na przykład: deluser mike
    
      --remove-home             usuwa katalog domowy użytkownika i jego pocztę
      --remove-all-files        usuwa wszystkie pliki należące do użytkownika
      --backup                  tworzy kopie zapasowe plików przed usunięciem
      --backup-to <KATALOG>     docelowy katalog kopii zapasowych
                                Domyślnie jest to katalog bieżący.
      --system                  usuwa tylko, jeżeli jest to użytkownik systemowy
    
    delgroup GRUPA
    deluser --group GRUPA
      usuwa grupę z systemu
      na przykład: deluser --group students
    
      --system                  usuwa tylko, jeżeli jest to grupa systemowa
      --only-if-empty           usuwa tylko, jeżeli grupa nie ma członków
    
    deluser UŻYTKOWNIK GRUPA
      usuwa użytkownika z grupy
      na przykład: deluser mike students
    
    opcje ogólne:
      --quiet | -q      nie wypisuje komunikatów na stdout
      --help | -h       informacje o użyciu
      --version | -v    wersja i prawa autorskie
      --conf | -c PLIK  używa PLIKU jako pliku konfiguracyjnego

en: `%s' does not exist. Using defaults.
pl: "%s" nie istnieje. Używanie wartości domyślnych.

en: Couldn't parse `%s', line %d.
pl: Nie można parsować "%s", linia %d.

en: Unknown variable `%s' at `%s', line %d.
pl: Nieznana zmienna "%s" w "%s", linia %d.

en: Could not find program named `%s' in $PATH.
pl: W zmiennej $PATH nie znaleziono programu "%s".
