pppconfig - en to sk translation catalogue (137 entries)

en: "GNU/Linux PPP Configuration Utility"
sk: „Program pre GNU/Linux na nastavenie PPP“

en: No UI
sk: Žiadne UI

en: You must be root to run this program.
sk: Na spustenie tohto programu musíte byť root.

en: %s does not exist.
sk: %s neexistuje.

en: Can't close WTR in parent:
sk: Nedá sa zavrieť WTR predchodcu:

en: Can't close RDR in parent:
sk: Nedá sa zavrieť RDR predchodcu:

en: cannot fork:
sk: nedá sa rozvetviť:

en: Can't close RDR in child:
sk: Nedá sa zavrieť RDR potomka:

en: Can't redirect stderr:
sk: Nedá sa presmerovať stderr:

en: Exec failed:
sk: Zlyhalo spustenie:

en: Internal error:
sk: Vnútorná chyba:

en: Create a connection
sk: Vytvoriť spojenie

en: Change the connection named %s
sk: Zmeniť spojenie nazvané %s

en: Create a connection named %s
sk: Vytvoriť spojenie nazvané %s

en: This is the PPP configuration utility.  It does not connect to your isp: just configures ppp so that you can do so with a utility such as pon.  It will ask for the username, password, and phone number that your ISP gave you.  If your ISP uses PAP or CHAP, that is all you need.  If you must use a chat script, you will need to know how your ISP prompts for your username and password.  If you do not know what your ISP uses, try PAP.  Use the up and down arrow keys to move around the menus.  Hit ENTER to select an item.  Use the TAB key to move from the menu to <OK> to <CANCEL> and back.  To move on to the next menu go to <OK> and hit ENTER. To go back to the previous menu go to <CANCEL> and hit enter.
sk: Toto je nástroj na nastavenie PPP pripojenia. Nerobí však pripojenie k vášmu poskytovateľovi, ale iba nastaví systém tak, aby ste sa mohli pripojiť, napr. pomocou programu. Bude požadovať zadanie používateľského mena, hesla a telefónneho čísla. Ak váš poskytovateľ používa PAP alebo CHAP overovanie, tak je to všetko, čo je potrebné. Pri nutnosti použitia chat skriptu musíte vedieť, aké výzvy používa váš poskytovateľ na zadanie používateľského mena a hesla. Ak neviete, aký typ overovania váš poskytovateľ používa, skúste PAP. Pre pohyb v menu používajte šípky hore a dole, klávesom ENTER potvrdíte výber. Klávesom TAB môžete preskakovať medzi menu a tlačidlami <OK> a <CANCEL>, ktoré vás v sprievodcovi posúvajú ďalej alebo späť.

en: Main Menu
sk: Hlavné menu

en: Change a connection
sk: Zmena pripojenia

en: Delete a connection
sk: Zmazanie pripojenia

en: Finish and save files
sk: Ukončenie a uloženie súborov

en: Please select the authentication method for this connection.  PAP is the method most often used in Windows 95, so if your ISP supports the NT or Win95 dial up client, try PAP.  The method is now set to %s.
sk: Zvoľte spôsob overovania pre toto pripojenie. Vo Windows 95 sa najčastejšie používa PAP spôsob, takže je pravdepodobné, že ju váš poskytovateľ podporuje. Momentálne je zvolený %s spôsob.

en:  Authentication Method for %s
sk:  Spôsob overovania pre %s

en: Peer Authentication Protocol
sk: PAP (Peer Authentication Protocol)

en: Use "chat" for login:/password: authentication
sk: Na overenie pomocou login:/heslo: použijte "chat" spôsob

en: Crypto Handshake Auth Protocol
sk: CHAP (Crypto Handshake Auth Protocol)

en: Please select the property you wish to modify, select "Cancel" to go back to start over, or select "Finished" to write out the changed files.
sk: Zvoľte si vlastnosť, ktorú chcete upraviť, „Cancel“ pre návrat späť, alebo „Hotovo“ pre uloženie vykonaných zmien.

en: "Properties of %s"
sk: „Vlastnosti pripojenia %s“

en: %s Telephone number
sk: %s Telefónne číslo

en: %s Login prompt
sk: %s Výzva na prihlásenie

en: %s ISP user name
sk: %s Používateľské meno

en: %s Password prompt
sk: %s Výzva na zadanie hesla

en: %s ISP password
sk: %s Heslo na pripojenie

en: %s Port speed
sk: %s Rýchlosť portu

en: %s Modem com port
sk: %s Port pre modem

en: %s Authentication method
sk: %s Spôsob overovania

en: Advanced Options
sk: Rozšírené možnosti

en: Write files and return to main menu.
sk: Zapísať súbory a vrátiť sa späť do hlavného menu.

en: This menu allows you to change some of the more obscure settings.  Select the setting you wish to change, and select "Previous" when you are done. Use the arrow keys to scroll the list.
sk: Toto menu vám umožňuje zmeniť niektoré z menej obvyklých nastavení. Keď ukončíte nastavovanie, zvoľte „Predchádzajúci“.

en: "Advanced Settings for %s"
sk: „Rozšírené možnosti pre %s“

en: %s Modem init string
sk: %s Inicializačný reťazec modemu

en: %s Connect response
sk: %s Odpoveď na pripojenie

en: %s Pre-login chat
sk: %s Konverzácia pred pripojením

en: %s Default route state
sk: %s Stav predvoleného smerovania

en: %s Set ip addresses
sk: %s Nastavenie ip adries

en: %s Turn debugging on or off
sk: %s Zapnutie/vypnutie ladenia

en: %s Turn demand dialing on or off
sk: %s Zapnutie/vypnutie vytáčania na žiadosť

en: %s Turn persist on or off
sk: %s Zapnutie/vypnutie trvalého pripojenia

en: %s Change DNS
sk: %s Zmena DNS

en:                      Add a ppp user
sk:                      Pridanie ppp používateľa

en: %s Post-login chat
sk: %s Konverzácia po pripojení

en: %s Change remotename
sk: %s Zmena vzdialeného mena

en: %s Idle timeout
sk: %s Doba nečinnosti

en: Return to previous menu
sk: Návrat do predchádzajúceho menu

en: Exit this utility
sk: Ukončenie tohoto programu

en: Internal error: no such thing as %s,
sk: Vnútorná chyba: %s neexistuje,

en: Enter the text of connect acknowledgement, if any.  This string will be sent when the CONNECT string is received from the modem.  Unless you know for sure that your ISP requires such an acknowledgement you should leave this as a null string: that is, ''.
sk: Zadajte text povrdzujúci pripojenie, ak ho používate. Tento reťazec bude odoslaný po obdržaní reťazca CONNECT od modemu. Ak si nie ste istí či váš poskytovateľ toto potvrdenie vyžaduje, mali by ste tu nechať prázdny reťazec, t.j. „“.

en: Ack String
sk: Potvrdzovací reťazec

en: Enter the text of the login prompt.  Chat will send your username in response.  The most common prompts are login: and username:.  Sometimes the first letter is capitalized and so we leave it off and match the rest of the word.  Sometimes the colon is omitted.  If you aren't sure, try ogin:.
sk: Zadajte text výzvy na prihlásenie. Chat odošle ako odpoveď vaše používateľské meno. Najčastejšími výzvami sú login: a username:. Niekedy je prvé písmeno veľké, takže sa vynecháva a porovnáva sa iba zvyšok slova. Poskytovateľ niekedy vynecháva aj záverečnú dvojbodku. Skúste najprv ogin:.

en: Login Prompt
sk: Výzva na prihlásenie

en: Enter the text of the password prompt.  Chat will send your password in response. The most common prompt is password:.  Sometimes the first letter is capitalized and so we leave it off and match the last part of the word.
sk: Zadajte text výzvy na zadánie hesla. Chat odošle ako odpoveď vaše heslo. Najčastejšou výzvou je password:. Niekedy je prvé písmeno veľké, takže sa vynecháva a porovnáva sa iba zvyšok slova.

en: Password Prompt
sk: Výzva na zadánie hesla

en: You probably do not need to put anything here.  Enter any additional input your isp requires before you log in.  If you need to make an entry, make the first entry the prompt you expect and the second the required response.  Example: your isp sends 'Server:' and expect you to respond with 'trilobite'.  You would put 'erver trilobite' (without the quotes) here.  All entries must be separated by white space.  You can have more than one expect-send pair.
sk: Tu nemusíte pravdepodobne nič zadávať. Ak váš poskytovateľ vyžaduje túto položku, zadajte najprv očakávanú výzvu a potom odpoveď. Napríklad: Poskytovateľ pošle výzvu „Server:“ a očakáva, že odpoviete „trilobit“. V takom prípade tu zadajte „erver trilobit“ (bez úvodzoviek). Všetky položky musia byť oddelené medzerou. Môžete použiť viac dvojíc výzva-odpoveď.

en: Pre-Login
sk: Pred prihlásením

en: You probably do not need to change this.  It is initially '' \d\c which tells chat to expect nothing, wait one second, and send nothing.  This gives your isp time to get ppp started.  If your isp requires any additional input after you have logged in you should put it here.  This may be a program name like ppp as a response to a menu prompt.  If you need to make an entry, make the first entry the prompt you expect and the second the required response.  Example: your isp sends 'Protocol' and expect you to respond with 'ppp'.  You would put 'otocol ppp' (without the quotes) here.  Fields must be separated by white space.  You can have more than one expect-send pair.
sk: Pravdepodobne tu nemusíte nič meniť. Implicitne je tu „“ \d\c, čo znamená, že chat nemá nič očakávať, má počkať jednu sekundu a potom sa už nemá nič odosielať. To dá vášmu poskytovateľovi dostatok času na spustenie ppp. Ak váš poskytovateľ vyžaduje nejaké ďalšie odozvy, môžete ich tu zadať. Napríklad: Poskytovateľ pošle výzvu „Protokol:“ a očakáva, že odpoviete „ppp“. V takom prípade tu zadajte „otocol ppp“ (bez úvodzoviek). Všetky položky musia byť oddelené medzerou. Môžete použiť viac dvojíc výzva-odpoveď.

en: Post-Login
sk: Po prihlásení

en: Enter the username given to you by your ISP.
sk: Zadajte používateľské meno, ktoré vám pridelil poskytovateľ.

en: User Name
sk: Používateľské meno

en: Answer 'yes' to have the port your modem is on identified automatically.  It will take several seconds to test each serial port.  Answer 'no' if you would rather enter the serial port yourself
sk: Ak chcete, aby pppconfig automaticky rozpoznal port, na ktorom je pripojený modem, odpovedzte „yes“. (Skúšanie každého portu môže trvať niekoľko sekúnd). Ak chcete zadať port manuálne, odpovedzte „no“.

en: Choose Modem Config Method
sk: Vyberte spôsob nastavenia modemu

en: Can't probe while pppd is running.
sk: Nie je možné skúšať, pokým pppd beží.

en: Probing %s
sk: Skúša sa %s

en: Below is a list of all the serial ports that appear to have hardware that can be used for ppp.  One that seems to have a modem on it has been preselected.  If no modem was found 'Manual' was preselected.  To accept the preselection just hit TAB and then ENTER.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
sk: Nižšie je uvedený zoznam všetkých sériových portov, na ktorých by mohol byť pripojený modem. Je zvolený port, ku ktorému je pripojený modem. Na pohyb medzi voľbami použijte šípky hore a dole, výber vykonáte klávesom medzera. Po skončení výberu sa presuňte na tlačidlo <OK> pomocou klávesu TAB a potvrďte klávesom ENTER.

en: Select Modem Port
sk: Výber modemového portu

en: Enter the port by hand.
sk: Manuálne zadanie portu.

en: Enter the port your modem is on. /dev/ttyS0 is COM1 in DOS. /dev/ttyS1 is COM2 in DOS. /dev/ttyS2 is COM3 in DOS. /dev/ttyS3 is COM4 in DOS. /dev/ttyS1 is the most common.  Note that this must be typed exactly as shown.  Capitalization is important: ttyS1 is not the same as ttys1.
sk: Zadajte port, na ktorom sa nachádza modem. /dev/ttyS0 je v DOSe COM1. /dev/ttyS1 je v DOSe COM2. /dev/ttyS2 je v DOSe COM3. /dev/ttyS3 je v DOSe COM4. Najčastejšie je to /dev/ttyS1. Pri zadávaní si dajte pozor na veľké a malé písmená: ttyS1 nie je to isté ako ako ttys1.

en: Manually Select Modem Port
sk: Manuálny výber modemového portu

en: Enabling default routing tells your system that the way to reach hosts to which it is not directly connected is via your ISP.  This is almost certainly what you want.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press  the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
sk: Povolením implicitného smerovania vravíte systému, že cesta k neznámym počítačom vedie cez vášho poskytovateľa, čo je zvyčajne to, čo očakávate. Na pohyb medzi voľbami použijte šípky hore a dole, výber vykonáte medzerníkom. Po skončení výberu sa presuňte na tlačidlo <OK> pomocou klávesu TAB a potvrďte klávesom ENTER.

en: Default Route
sk: Implicitné smerovanie

en: Enable default route
sk: Povoliť implicitné smerovanie

en: Disable default route
sk: Zakázať implicitné smerovanie

en: You almost certainly do not want to change this from the default value of noipdefault.  This not the place for your nameserver ip numbers.  It is the place for your ip number if and only if your ISP has assigned you a static one.  If you have been given only a local static ip, enter it with a colon at the end, like this: 192.168.1.2:  If you have been given both a local and a remote ip, enter the local ip, a colon, and the remote ip, like this: 192.168.1.2:10.203.1.2
sk: Takmer určite tu chcete ponechať štandartnú hodnotu „noipdefault“. Konkrétnu IP adresu tu zadajte iba v prípade, že vám poskytovateľ pridelil pevnú adresu. Ak máte iba lokálnu statickú ip adresu, zadajte ju s dvojbodkou na konci - napr. 192.168.1.2:  Ak poznáte lokálnu aj vzdialenú pevnú ip adresu, zadajte lokálnu ip adresu, dvojbodku a vzdialenú ip adresu - napr. 192.168.1.2:10.203.1.2

en: IP Numbers
sk: IP adresy

en: Enter your modem port speed (e.g. 9600, 19200, 38400, 57600, 115200).  I suggest that you leave it at 115200.
sk: Zadajte rýchlosť modemu (napr. 9600, 19200, 38400, 57600, 115200). Odporúča sa ponechať 115200.

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Enter modem initialization string.  The default value is ATZ, which tells the modem to use it's default settings.  As most modems are shipped from the factory with default settings that are appropriate for ppp, I suggest you not change this.
sk: Zadajte inicializačný reťazec pre modem. Implicitná hodnota je ATZ, čo znamená, že sa majú použiť predvolené nastavenia modemu. Pretože väčšina modemov je správne nastavená už od výrobcu, odporúča sa nemeniť túto hodnotu.

en: Modem Initialization
sk: Inicializácia modemu

en: Select method of dialing.  Since almost everyone has touch-tone, you should leave the dialing method set to tone unless you are sure you need pulse.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
sk: Zadajte spôsob vytáčania. Keďže skoro každý už používa tónovú voľbu, mali by ste ponechať tónovú voľbu, kým si nie ste ozaj istí, že potrebujete pulznú voľbu. Pre pohyb medzi voľbami použijte šípky hore a dole, výber vykonáte klávesom medzera. Po skončení výberu sa presuňte na tlačidlo <OK> pomocou klávesu TAB a potvrďte klávesom ENTER.

en: Pulse or Tone
sk: pulzná alebo tónová

en: Enter the number to dial.  Don't include any dashes.  See your modem manual if you need to do anything unusual like dialing through a PBX.
sk: Zadajte telefónne číslo, ktoré sa bude vytáčať. Vynechajte medzery a pomlčky. Ak máte nezvyčajné požiadavky, napr. vytáčanie cez PBX, pozrite sa do návodu k svojmu modemu.

en: Phone Number
sk: Telefónne číslo

note: ;
en: Enter the password your ISP gave you.
sk: Zadajte heslo, ktoré vám pridelil poskytovateľ.

en: Password
sk: Heslo

en: Enter the name you wish to use to refer to this isp.  You will probably want to give the default name of 'provider' to your primary isp.  That way, you can dial it by just giving the command 'pon'.  Give each additional isp a unique name.  For example, you might call your employer 'theoffice' and your university 'theschool'.  Then you can connect to your isp with 'pon', your office with 'pon theoffice', and your university with 'pon theschool'.  Note: the name must contain no spaces.
sk: Zadajte názov, pomocou ktorého sa chcete odkazovať na tohoto poskytovateľa. Hlavnému poskytovateľovi môžete ponechať implicitný názov „provider“, pretože tak sa neskôr môžete pripojiť príkazom „pon“ bez ďalších parametrov. Ďalším poskytovateľom potom prideľte vhodné jedinečné názvy ako napr. „skola“ alebo „kancelaria“. K týmto poskytovateľom sa potom môžete pripojiť pomocou príkazu „pon skola“ alebo „pon kancelaria“. Poznámka: názvy nesmú obsahovať medzery.

en: Provider Name
sk: Názov poskytovateľa

en: This connection exists.  Do you want to overwrite it?
sk: Takéto pripojenie už existuje. Chcete ho prepísať?

en: Connection Exists
sk: Pripojenie existuje

en: Finished configuring connection and writing changed files.  The chat strings for connecting to the ISP are in /etc/chatscripts/%s, while the options for pppd are in /etc/ppp/peers/%s.  You may edit these files by hand if you wish.  You will now have an opportunity to exit the program, configure another connection, or revise this or another one.
sk: Pripojenie je nastavené a zmeny sú uložené. Reťazce pre chat sú uložené v /etc/chatscripts/%s, parametre pre pppd sú v /etc/ppp/peers/%s. Tieto súbory môžete upraviť aj manuálne. Teraz môžete program ukončiť, vytvoriť nové pripojenie, alebo upraviť niektoré jestvujúce.

en: Finished
sk: Hotovo

en: Create Connection
sk: Vytvorenie pripojenia

en: No connections to change.
sk: Žiadne pripojenia na úpravu.

en: Select a Connection
sk: Výber pripojenia

en: Select connection to change.
sk: Vyberte pripojenie, ktoré chcete zmeniť.

en: No connections to delete.
sk: Žádne pripojenia na zmazanie.

en: Delete a Connection
sk: Zmazanie pripojenia

en: Select connection to delete.
sk: Zvoľte pripojenie, ktoré chcete zmazať.

en: Return to Previous Menu
sk: Návrat do predošlého menu

en: Do you wish to quit without saving your changes?
sk: Chcete skončiť bez uloženia vykonaných zmien?

en: Quit
sk: Koniec

en: Debugging is presently enabled.
sk: Ladenie je moemntálne zapnuté.

en: Debugging is presently disabled.
sk: Ladenie je moemntálne vypnuté.

en: Selecting YES will enable debugging.  Selecting NO will disable it. %s
sk: Zvolením ÁNO povolíte ladenie, zvolením NIE ladenie zakážete. %s.

en: Debug Command
sk: Ladenie

en: Selecting YES will enable demand dialing for this provider.  Selecting NO will disable it.  Note that you will still need to start pppd with pon: pppconfig will not do that for you.  When you do so, pppd will go into the background and wait for you to attempt access something on the Net, and then dial up the ISP.  If you do enable demand dialing you will also want to set an idle-timeout so that the link will go down when it is idle.  Demand dialing is presently %s.
sk: Zvolením ÁNO/NIE povolíte/zakážete pre tohoto poskytovateľa vytáčanie na žiadosť. Nezabudnite, že pppd budete musieť stále spúštať manuálne príkazom pon. pppd sa tak spustí na pozadí, kde bude čakať na zachyteni pokusu o prístup k internetu a potom sa automaticky pripojí k poskytovateľovi. Pri zapnutí tejto voľby budete takisto chcieť nastaviť dobu nečinnosti, po ktorej sa má linka odpojiť. Vytáčanie na žiadosť je momentálne %s.

en: Demand Command
sk: Vytáčanie na žiadosť

en: Selecting YES will enable persist mode.  Selecting NO will disable it.  This will cause pppd to keep trying until it connects and to try to reconnect if the connection goes down.  Persist is incompatible with demand dialing: enabling demand will disable persist.  Persist is presently %s.
sk: Zvolením ÁNO/NIE povolíte/zakážete trvalý režim. Týmto zabezpečíte, že pppd sa bude snažiť pripájať dovtedy, kým sa mu to nepodarí. Ak sa spojenie preruší, pppd sa ho bude snažiť obnoviť. Trvalý režim sa vylučuje s vytáčaním na žiadosť (ak jedno zapnete, druhé sa vypne). Trvalý režim je teraz %s.

en: Persist Command
sk: Trvalý režim

en: Choose a method.  'Static' means that the same nameservers will be used every time this provider is used.  You will be asked for the nameserver numbers in the next screen.  'Dynamic' means that pppd will automatically get the nameserver numbers each time you connect to this provider.  'None' means that DNS will be handled by other means, such as BIND (named) or manual editing of /etc/resolv.conf.  Select 'None' if you do not want /etc/resolv.conf to be changed when you connect to this provider.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
sk: Zvoľte spôsob práce s DNS. „Statické DNS“ znamená, ža sa stále použijú tie isté DNS servery, ktorých ip adresy budete musieť zadať na ďalšej obrazovke. „Dynamické DNS“ znamená, že pppd získa ip adresy DNS serverov pri každom pripojení sa k poskytovateľovi. „Iný spôsob“ znamená, že budete DNS spravovať iným spôsobom, napr. pomocou programu BIND (named) alebo manuálnou úpravou /etc/resolv.conf. Na pohyb medzi voľbami použijte šípky hore a dole, výber urobíte medzerníkom. Po skončení výberu sa presuňte na tlačidlo <OK> pomocou klávesu TAB a potvrďte klávesom ENTER.

en: Configure Nameservers (DNS)
sk: Nastaviť DNS servery

en: Use static DNS
sk: Použiť statické DNS

en: Use dynamic DNS
sk: Použiť dynamické DNS

en: DNS will be handled by other means
sk: DNS bude spravované iným spôsobom

en: Enter the IP number for your primary nameserver.
sk: Zadajte IP adresu primárneho DNS servera.

en: IP number
sk: IP adresa

en: Enter the IP number for your secondary nameserver (if any).
sk: Zadajte IP adresu sekundárneho DNS servera (ak existuje).

en: Enter the username of a user who you want to be able to start and stop ppp.  She will be able to start any connection.  To remove a user run the program vigr and remove the user from the dip group.
sk: Zadajte používateľa, ktorý má mať právo spustiť a zastaviť ppp. (Môže tak spustiť ľubovoľné spojenie.) Ak chcete používateľovi odobrať práva na spustenie ppp, spustením programu vigr môžete používateľa odobrať zo skupiny dip.

en: Add User
sk: Pridať používateľa

en: No such user as %s.
sk: Používateľ %s neexistuje.

en: You probably don't want to change this.  Pppd uses the remotename as well as the username to find the right password in the secrets file.  The default remotename is the provider name.  This allows you to use the same username with different providers.  To disable the remotename option give a blank remotename.  The remotename option will be omitted from the provider file and a line with a * instead of a remotename will be put in the secrets file.
sk: Túto položku pravdepodobne nepotrebujete meniť. PPPD používa vzdialené meno zároveň s používateľským menom na nájdenie správneho hesla v súbore secrets. Predvoleným vzdialeným menom je názov poskytovateľa, čo vám umožňuje použiť rovnaké prihlasovacie meno pre rôznych poskytovateľov. Na zakázanie tejto vlastnosti zadajte prazdné meno - táto voľba tak bude vynechaná v súbore o poskytovateľovi a do súboru secrets sa namiesto vzdialeného mena vloží hviezdička.

en: Remotename
sk: Vzdialené meno

en: If you want this PPP link to shut down automatically when it has been idle for a certain number of seconds, put that number here.  Leave this blank if you want no idle shutdown at all.
sk: Ak chcete, aby sa po určitej dobe nečinnosti toto PPP pripojenie automaticky ukončilo, zadajte tu požadovaný počet sekúnd. Ak nechcete spojenie ukončovať nechajte pole prázdne.

en: Idle Timeout
sk: Doba nečinnosti

en: Couldn't open %s.
sk: %s sa nedá otvoriť.

en: Can't open %s.
sk: %s sa nedá otvoriť.

en: Can't lock %s.
sk: %s sa nedá zamknúť.

en: Couldn't print to %s.
sk: Do %s sa nedá zapisovať.

en: Couldn't rename %s.
sk: %s sa nedá premenovať.

en: pppconfig is an interactive, menu driven utility to help automate setting up a dial up ppp connection.  It currently supports PAP, CHAP, and chat authentication.  It uses the standard pppd configuration files.  It does not make a connection to your isp, it just configures your system so that you can do so with a utility such as pon.  It can detect your modem, and it can configure ppp for dynamic dns, multiple ISP's and demand dialing. Before running pppconfig you should know what sort of authentication your isp requires, the username and password that they want you to use, and the phone number.  If they require you to use chat authentication, you will also need to know the login and password prompts and any other prompts and responses required for login.  If you can't get this information from your isp you could try dialing in with minicom and working through the procedure until you get the garbage that indicates that ppp has started on the other end. Since pppconfig makes changes in system configuration files, you must be logged in as root or use sudo to run it.
sk: pppconfig je interaktívny nástroj na vytvoranie a správu vytáčaného ppp pripojenia. Momentálne podporuje overovanie PAP, CHAP a chat. pppconfig samotný nevykonáva pripojenie k poskytovateľovi, ale iba nastaví systém tak, aby ste sa mohli pripojiť, napr. pomocou programu „pon“. Používa štandardné konfiguračné súbory programu pppd, vie rozpoznať pripojený modem a zvládne aj pokročilejšie funkcie ako je napr. vytáčanie na žiadosť. Pred spustením pppconfig by ste si mali zistiť používateľské meno, heslo, telefónne číslo a typ overovania, ktoré váš poskytovateľ vyžaduje. Pri použití overovania chat musíte poznať aj všetky výzvy a odpovede vyžadované na prihlásenie. Ak nemôžete získať tieto údaje od vášho poskytovateľa, skúste sa prihlásiť manuálne pomocou programu minicom a prejsť prihlasovacou procedúrou dovtedy, kým ndostanete nezmyselné znaky indikujúce, že ppp bolo na druhom konci spustené. Pretože pppconfig mení niektoré systémové súbory, musíte sa prihlásiť ako root, alebo použiť program sudo.

en: Usage: pppconfig [--version] | [--help] | [[--dialog] | [--whiptail] | [--gdialog] [--noname] | [providername]]'--version' prints the version. '--help' prints a help message.'--dialog' uses dialog instead of gdialog. '--whiptail' uses whiptail.
sk: Použitie: pppconfig [--version] | [--help] | [[--dialog] | [--whiptail] |  [--gdialog] [--noname] | [názov_poskytovateľa]] „--version“ zobrazí verziu. „--help“ zobrazí text Pomocníka. „--dialog“ použije dialog namiesto gdialog. '--whiptail' použije whiptail.
