debconf - en to tr translation catalogue (75 entries)

en: You are using the editor-based debconf frontend to configure your system. See the end of this document for detailed instructions.
tr: Sisteminizi yapılandırmak için hâlihazırda metin düzenleyicisi tabanlı bir debconf önyüzü kullanıyorsunuz.  Ayrıntılı talimatlar için lütfen bu belgenin son kısmına bakın.

en: The editor-based debconf frontend presents you with one or more text files to edit. This is one such text file. If you are familiar with standard unix configuration files, this file will look familiar to you -- it contains comments interspersed with configuration items. Edit the file, changing any items as necessary, and then save it and exit. At that point, debconf will read the edited file, and use the values you entered to configure the system.
tr: Metin düzenleyicisi tabanlı debconf önyüzü, düzenlenmeniz için size bir veya daha fazla sayıda metin dosyası sunar.  Bu da böyle bir metin dosyası.  Standart unix yapılandırma dosyalarına aşina iseniz bu dosya size tanıdık gelecektir.  Dosya, açıklama satırlarıyla karıştırılmış yapılandırma öğeleri içermektedir.  Gerekli öğeleri değiştirerek dosyayı düzenleyin ve daha sonra dosyayı kaydederek çıkın.  Bu yapıldığında, debconf düzenlenmiş dosyayı okuyacak ve sistemi yapılandırmak için girdiğiniz değerleri kullanacaktır.

en: Debconf on %s
tr: Debconf %s

en: More
tr: Daha

en: Note: Debconf is running in web mode. Go to http://localhost:%i/
tr: Not: Debconf şu an web kipinde çalışıyor.  http://localhost:%i/ bağına girin.

en: Back
tr: Geri

en: Next
tr: Sonraki

en: TERM is not set, so the dialog frontend is not usable.
tr: TERM ayarlanmadığından 'dialog' önyüzü kullanılamaz.

en: Dialog frontend is incompatible with emacs shell buffers
tr: Dialog önyüzü emacs kabuk tamponlarıyla uyumsuzdur

en: Dialog frontend will not work on a dumb terminal, an emacs shell buffer, or without a controlling terminal.
tr: Dialog önyüzü bir akılsız (dumb) terminalde, emacs kabuk tamponunda veya ayarlanmış bir terminal mevcut olmadığında çalışmayacaktır.

en: No usable dialog-like program is installed, so the dialog based frontend cannot be used.
tr: Kullanılabilir nitelikte dialog benzeri bir program kurulu olmadığından dialog tabanlı önyüz kullanılamaz.

en: Dialog frontend requires a screen at least 13 lines tall and 31 columns wide.
tr: Dialog önyüzü en az 13 satır boyunda ve 31 sütun genişliğinde bir ekran gerektirir.

en: Debian Configuration
tr: Debian Yapılandırması

en: This frontend requires a controlling tty.
tr: Bu önyüz, denetleyici bir tty gerektirir.

en: Term::ReadLine::GNU is incompatable with emacs shell buffers.
tr: Term::ReadLine::GNU emacs kabuk tamponlarıyla uyumsuzdur.

en: Save (mail) Note
tr: Notu (eposta) Kaydet

en: Debconf was asked to save this note, so it mailed it to you.
tr: Debconf'un kaydetmesi istendiğinden bu not size postalandı.

en: Information
tr: Bilgi

en: The note has been mailed.
tr: Not postalandı.

en: Error
tr: Hata

en: Unable to save note.
tr: Not kaydedilemedi.

en: Choices
tr: Seçimler

en: (Enter zero or more items separated by a comma followed by a space (', ').)
tr: (Sıfır, bir veya daha fazla sayıda öğeyi virgül ve boşluk (', ') ile ayırarak girin.)

en: yes
tr: evet

en: no
tr: hayır

en: Debconf was not configured to display this note, so it mailed it to you.
tr: Debconf bu notu gösterecek şekilde yapılandırılmadığından, not size postalandı.

en: Debconf, running at %s
tr: Debconf %s ile çalışıyor

en: none of the above
tr: yukarıdakilerden hiçbiri

en: Enter the items you want to select, separated by spaces.
tr: Seçmek istediğiniz öğeleri boşluklarla ayırarak girin.

en: Input value, "%s" not found in C choices! This should never happen. Perhaps the templates were incorrectly localized.
tr: Giriş değeri "%s", C seçenekleri arasında bulunamadı!  Böyle bir hata asla olmamalıydı.  Şablonların yerelleştirilmesinde hata yapılmış olabilir.

en: _Help
tr: _Yardım

en: Help
tr: Yardım

en: falling back to frontend: %s
tr: varsayılan önyüz: %s

en: unable to initialize frontend: %s
tr: ilklendirilemeyen önyüz: %s

en: Unable to start a frontend: %s
tr: başlatılamayan önyüz: %s

en: Config database not specified in config file.
tr: Yapılandırma veritabanı yapılandırma dosyasında belirtilmemiş.

en: Template database not specified in config file.
tr: Şablon veritabanı yapılandırma dosyasında belirtilmemiş.

en: The Sigils and Smileys options in the config file are no longer used. Please remove them.
tr: Yapılandırma dosyasında İşaretler ve Gülen yüzler (smiley) seçenekleri artık kullanılmıyor.  Lütfen bunları kaldırın.

en: Problem setting up the database defined by stanza %s of %s.
tr: %2$s %1$s tarafından tanımlanmış veritabanı ayarında sorun.

en:   -f,  --frontend		Specify debconf frontend to use.
      -p,  --priority		Specify minimum priority question to show.
           --terse			Enable terse mode.
tr:   -f,  --frontend		Kullanılacak debconf önyüzünü belirt.
      -p,  --priority		Gösterilecek soruların asgari önceliklerini belirt.
           --terse			Özet kipi etkinleştir.

en: Ignoring invalid priority "%s"
tr: Geçersiz "%s" önceliği göz ardı ediliyor

en: Valid priorities are: %s
tr: Geçerli öncelikler şunlardır: %s

en: warning: possible database corruption. Will attempt to repair by adding back missing question %s.
tr: uyarı: muhtemel veritabanı hasarı.  Eksik %s sorusu geriye eklenerek hasar giderilmeye çalışılacak.

en: Template #%s in %s has a duplicate field "%s" with new value "%s". Probably two templates are not properly seperated by a lone newline.
tr: %2$s içindeki #%1$s şablonu, yeni değeri "%4$s" olan mükerrer bir "%3$s" alanı içeriyor.  Muhtemelen iki şablon boş bir satırla uygun şekilde ayrılmamış.

en: Unknown template field '%s', in stanza #%s of %s
tr: Bilinmeyen şablon alanı '%1$s' (%3$s #%2$s)

en: Template parse error near `%s', in stanza #%s of %s
tr: Şablon ayrıştırma hatası; '%1$s' civarında (%3$s #%2$s)

en: Template #%s in %s does not contain a 'Template:' line
tr: %2$s #%1$s şablonu 'Template:' satırı içermiyor

en: Unable to load Debconf::Element::%s. Failed because: %s
tr: Debconf::Element:%s yüklenemedi.  Hatanın nedeni: %s

en: Configuring %s
tr: %s yapılandırılıyor

en: unable to re-open stdin: %s
tr: stdin tekrar açılamıyor: %s

en: must specify some debs to preconfigure
tr: ön yapılandırma için bazı deb'ler verilmeli

en: delaying package configuration, since apt-utils is not installed
tr: apt-utils kurulu olmadığından paket yapılandırması erteleniyor

en: apt-extracttemplates failed: %s
tr: apt-extracttemplates başarısız: %s

en: Preconfiguring packages ...
tr: Paketler önyapılandırılıyor ...

en: template parse error: %s
tr: şablon ayrıştırma hatası: %s

en: debconf: can't chmod: %s
tr: debconf: chmod başarısız: %s

en: %s failed to preconfigure, with exit status %s
tr: %s ön yapılandırması başarısız, çıkış kodu %s

en: Usage: dpkg-reconfigure [options] packages
      -a,  --all			Reconfigure all packages.
      -u,  --unseen-only		Show only not yet seen questions.
           --default-priority	Use default priority instead of low.
           --force			Force reconfiguration of broken packages.
tr: Kullanım: dpkg-reconfigure [seçenekler] paketler
      -a,  --all			Bütün paketleri tekrar yapılandır.
      -u,  --unseen-only		Sadece henüz gösterilmemiş soruları göster.
           --default-priority	Düşük öncelik yerine öntanımlı önceliği kullan.
           --force			Bozuk durumdaki paketleri tekrar yapılandırmaya zorla.

en: %s must be run as root
tr: %s root olarak çalıştırılmalı

en: please specify a package to reconfigure
tr: lütfen tekrar yapılandırılacak bir paket belirtin

en: %s is not installed
tr: %s kurulu değil

en: %s is broken or not fully installed
tr: %s bozuk veya tam olarak kurulu değil

en: Cannot read status file: %s
tr: Durum dosyası okunamıyor: %s

en: Usage: debconf-communicate [options] [package]
tr: Kullanım: debconf-communicate [seçenekler] [paket]

en: debconf-mergetemplate: This utility is deprecated. You should switch to using po-debconf's po2debconf program.
tr: debconf-mergetemplate: Bu araç tavsiye edilmez. Bunun yerine po2debconf'a ait po-debconf programını kullanmalısınız.

en: Usage: debconf-mergetemplate [options] [templates.ll ...] templates
tr: Kullanım: debconf-mergetemplate [seçenekler] [templates.ll ...] şablonlar

en: 
            --outdated		Merge in even outdated translations.
    	--drop-old-templates	Drop entire outdated templates.
tr: 
            --outdated		Çeviriler güncelliğini yitirmiş olsa bile birleştir.
    	--drop-old-templates	Güncelliğini yitirmiş şablonların hepsini kaldır.

en: %s is missing
tr: %s eksik

en: %s is missing; dropping %s
tr: %s eksik; %s kullanılmayacak

en: %s is fuzzy at byte %s: %s
tr: %s, %s bayt'ında bulanık: %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s; dropping it
tr: %s, %s bayt'ında bulanık: %s, kullanılmayacak

en: %s is outdated
tr: %s güncelliğini yitirmiş

en: %s is outdated; dropping whole template!
tr: %s güncelliğini yitirmiş; şablon kullanılmayacak!

en: Usage: debconf [options] command [args]
tr: Kullanım: debconf [seçenekler] komut [değişkenler]

en: 
      -o,  --owner=package		Set the package that owns the command.
tr: 
      -o,  --owner=paket		Komutun sahibi olan paketi belirt.
