tex-common - en to pt translation catalogue (7 entries)

note: Type: error Description
en: Essential entry missing in ${filename}
pt: Falta entrada essencial em ${filename}

note: Type: error Description
en: An essential entry is missing in ${filename}:
pt: Uma entrada essencial falta em ${filename}:

note: Type: error Description
en: No setting of ${variable}.
pt: Nenhuma definição da ${variable}.

note: Type: error Description
en: TeX will not work without it, you need to fix your configuration files.  The version of ${filename} that is provided by the package should be available as ${filename}.ucf-dist.
pt: O Tex não irá funcionar sem ela, precisa de corrigir os seus ficheiros de configuração.  A versão do ${filename} fornecida por este pacote deverá estar disponível como ${filename}.ucf-dist.

note: Type: error Description
en: Exiting.
pt: A sair.

note: Type: error Description
en: Essential entry wrong in ${filename}
pt: Entrada essencial errada em ${filename}

note: Type: error Description
en: An essential entry is wrong in ${filename}: ${variable} does not contain
pt: Uma entrada essencial está errada em ${filename}: a ${variable} não contém
