adduser - en to cs translation catalogue (105 entries)

note: everyone can issue "--help" and "--version", but only root can go on
en: Only root may add a user or group to the system.
cs: Pouze root může do systému přidávat uživatele a skupiny.

en: Only one or two names allowed.
cs: Povolena jsou pouze jedno nebo dvě jména.

note: must be addusertogroup
en: Specify only one name in this mode.
cs: V tomto režimu můžete zadat pouze jedno jméno.

en: The --group, --ingroup, and --gid options are mutually exclusive.
cs: Volby --group, --ingroup a --gid se navzájem vylučují.

en: The home dir must be an absolute path.
cs: Domovský adresář musí být absolutní cesta.

en: Warning: The home dir you specified already exists.
cs: Varování: Zadaný domovský adresář již existuje.

en: Warning: The home dir you specified does not exist.
cs: Varování: Zadaný domovský adresář neexistuje.

en: The group `%s' already exists as a system group. Exiting.
cs: Skupina '%s' již existuje jako systémová skupina. Končím.

en: The group `%s' already exists, but has a different GID. Exiting.
cs: Skupina '%s' již existuje, ale má odlišné GID. Končím.

en: The group `%s' already exists and is not a system group.
cs: Skupina '%s' již existuje a není systémovou skupinou.

en: The GID `%s' is already in use.
cs: GID '%s' je již používáno.

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).
cs: Již není volné žádné GID z rozsahu %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).

en: The group `%s' was not created.
cs: Skupina '%s' nebyla vytvořena.

en: Adding group `%s' (GID %d) ...
cs: Přidávám skupinu '%s' (GID %d)...

en: Done.
cs: Hotovo.

en: The group `%s' already exists.
cs: Skupina '%s' již existuje.

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).
cs: Již není volné žádné GID z rozsahu %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).

en: The user `%s' does not exist.
cs: Uživatel '%s' neexistuje.

en: The group `%s' does not exist.
cs: Skupina '%s' neexistuje.

en: The user `%s' is already a member of `%s'.
cs: Uživatel '%s' je již členem '%s'.

en: Adding user `%s' to group `%s' ...
cs: Přidávám uživatele '%s' do skupiny '%s' ...

en: The user `%s' already exists as a system user. Exiting.
cs: Uživatel '%s' již existuje jako systémový uživatel. Končím.

en: The user `%s' already exists with a different UID. Exiting.
cs: Uživatel '%s' již existuje s odlišným UID. Končím.

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
cs: Již není volný pár UID/GID z rozsahu %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: The user `%s' was not created.
cs: Uživatel '%s' nebyl vytvořen.

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
cs: Již není volné žádné UID z rozsahu %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: Internal error
cs: Vnitřní chyba

en: Adding system user `%s' (UID %d) ...
cs: Přidávám systémového uživatele '%s' (UID %d) ...

en: Adding new group `%s' (GID %d) ...
cs: Přidávám novou skupinu '%s' (GID %d) ...

en: Adding new user `%s' (UID %d) with group `%s' ...
cs: Přidávám nového uživatele '%s' (UID %d) se skupinou '%s' ...

en: `%s' returned error code %d. Exiting.
cs: `%s' vrátil chybový kód %d. Končím.

en: `%s' exited from signal %d. Exiting.
cs: '%s' byl ukončen signálem %d. Končím.

en: %s failed with return code 15, shadow not enabled, password aging cannot be set. Continuing.
cs: %s selhal s návratovým kódem 15, stínová hesla nejsou povolena, stárnutí hesel nebude nastaveno. Pokračuji.

en: Adding user `%s' ...
cs: Přidávám uživatele '%s' ...

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
cs: Již není volný pár UID/GID z rozsahu %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
cs: Již není volné žádné UID z rozsahu %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: Adding new group `%s' (%d) ...
cs: Přidávám novou skupinu '%s' (%d) ...

en: Adding new user `%s' (%d) with group `%s' ...
cs: Přidávám nového uživatele '%s' (%d) se skupinou '%s' ...

note: hm, error, should we break now?
en: Permission denied
cs: Přístup odmítnut

en: invalid combination of options
cs: neplatná kombinace voleb

en: unexpected failure, nothing done
cs: neočekávaná chyba, nic nedělám

en: unexpected failure, passwd file missing
cs: neočekávaná chyba, soubor passwd chybí

en: passwd file busy, try again
cs: souboru passwd je zaneprázdněn, zkuste to znovu

en: invalid argument to option
cs: neplatný argument pro volbu

note: Translators: [Y/n] has to be replaced by values defined in your locale.  You can see by running "locale noexpr" which regular expression will be checked to find positive answer.
en: Try again? [Y/n]
cs: Zkusit znovu? [A/n]

note: Translators: [y/N] has to be replaced by values defined in your locale.  You can see by running "locale yesexpr" which regular expression will be checked to find positive answer.
en: Is the information correct? [y/N]
cs: Jsou informace správné? [a/N]

en: Adding new user `%s' to extra groups ...
cs: Přidávám nového uživatele '%s' do dalších skupin ...

en: Setting quota for user `%s' to values of user `%s' ...
cs: Nastavuji kvótu uživatele '%s' stejnou, jako má uživatel '%s' ...

en: Not creating home directory `%s'.
cs: Nevytvářím domovský adresář '%s'.

en: The home directory `%s' already exists.  Not copying from `%s'.
cs: Domovský adresář '%s' již existuje. Nekopíruji z '%s'.

en: Warning: that home directory does not belong to the user you are currently creating.
cs: Varování: zadaný domovský adresář nepatří uživateli, kterého právě vytváříte.

en: Creating home directory `%s' ...
cs: Vytvářím domovský adresář '%s' ...

en: Couldn't create home directory `%s': %s.
cs: Nelze vytvořit domovský adresář '%s': %s.

en: Copying files from `%s' ...
cs: Kopíruji soubory z '%s' ...

en: fork for `find' failed: %s
cs: fork programu 'find' selhal: %s

en: The user `%s' already exists, and is not a system user.
cs: Uživatel '%s' již existuje a není to systémový uživatel.

en: The user `%s' already exists.
cs: Uživatel '%s' již existuje.

en: The UID %d is already in use.
cs: UID %d je již používáno.

en: The GID %d is already in use.
cs: GID %d je již používáno.

en: The GID %d does not exist.
cs: GID %d neexistuje.

en: Cannot deal with %s.
    It is not a dir, file, or symlink.
cs: Nemohu pracovat s %s.
    Nejedná se o adresář, soubor ani symbolický odkaz.

en: %s warning: To avoid problems, the username should consist only of
    letters, digits, underscores, periods and dashes, and not start with a
    dash (as defined by IEEE Std 1003.1-2001). For compatibility with Samba
    machine accounts $ is also supported at the end of the username
cs: %s varování: Abyste předešli problémům, mělo by se uživatelské jméno
    skládat z písmen, číslic, podtržítek, teček a pomlček a nemělo by
    začínat pomlčkou (definováno v IEEE standardu 1003.1-2001). Kvůli
    kompatibilitě se Sambou je na konci jména podporován také znak $.

en: Allowing use of questionable username.
cs: Povoluji použití sporného uživatelského jména.

en: %s: Please enter a username matching the regular expression configured
    via the NAME_REGEX configuration variable.  Use the `--force-badname'
    option to relax this check or reconfigure NAME_REGEX.
cs: %s: Zadejte prosím uživatelské jméno odpovídající regulárnímu výrazu
    nastavenému v konfigurační proměnné NAME_REGEX. Pro obejití této
    kontroly použijte volbu '--force-badname', nebo změňte proměnnou
    NAME_REGEX.

en: Selecting UID from range %d to %d ...
cs: Vybírám UID z rozsahu %d - %d ...

en: Selecting GID from range %d to %d ...
cs: Vybírám GID z rozsahu %d - %d ...

en: Stopped: %s
cs: Zastaven: %s

en: Removing directory `%s' ...
cs: Odstraňuji adresář '%s' ...

en: Removing user `%s' ...
cs: Odstraňuji uživatele '%s' ...

en: Removing group `%s' ...
cs: Odstraňuji skupinu '%s' ...

note: Translators: the variable %s is INT, QUIT, or HUP. Please do not insert a space character between SIG and %s.
en: Caught a SIG%s.
cs: Zachycen SIG%s.

en: adduser version %s
cs: adduser verze %s

en: Adds a user or group to the system.
      
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Copyright (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
cs: Přidává do systému uživatele a skupiny.
      
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Copyright (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at
    your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU
    General Public License, /usr/share/common-licenses/GPL, for more details.
cs: Tento program je svobodný software; můžete jej šířit a/nebo upravovat
    podle podmínek GNU General Public License verze 2 nebo (dle vašeho
    uvážení) novější tak, jak ji zveřejňuje Free Software Foundation.
    
    Tento program je distribuovaný v naději, že bude užitečný, ale BEZ
    JAKÉKOLIV ZÁRUKY. Pro více podrobností si přečtěte GNU General
    Public License v /usr/share/common-licenses/GPL.

en: adduser [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--firstuid ID] [--lastuid ID] [--gecos GECOS] [--ingroup GROUP | --gid ID]
    [--disabled-password] [--disabled-login] USER
       Add a normal user
    
    adduser --system [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--gecos GECOS] [--group | --ingroup GROUP | --gid ID] [--disabled-password]
    [--disabled-login] USER
       Add a system user
    
    adduser --group [--gid ID] GROUP
    addgroup [--gid ID] GROUP
       Add a user group
    
    addgroup --system [--gid ID] GROUP
       Add a system group
    
    adduser USER GROUP
       Add an existing user to an existing group
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --force-badname   allow usernames which do not match the
                        NAME_REGEX configuration variable
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
cs: adduser [--home ADRESÁŘ] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--firstuid ID] [--lastuid ID] [--gecos GECOS] [--ingroup SKUPINA | --gid ID]
    [--disabled-password] [--disabled-login] UŽIVATEL
       Přidá běžného uživatele
    
    adduser --system [--home ADRESÁŘ] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--gecos GECOS] [--group | --ingroup SKUPINA | --gid ID] [--disabled-password]
    [--disabled-login] UŽIVATEL
       Přidá systémového uživatele
    
    adduser --group [--gid ID] SKUPINA
    addgroup [--gid ID] SKUPINA
       Přidá uživatelskou skupinu
    
    addgroup --system [--gid ID] SKUPINA
       Přidá systémovou skupinu
    
    adduser UŽIVATEL SKUPINA
       Přidá existujícího uživatele do existující skupiny
    
    obecné volby:
      --quiet | -q        nebude vypisovat informace o průběhu
      --force-badname     povolí uživatelská jména, která neodpovídají
                          konfigurační proměnné NAME_REGEX
      --help | -h         tato nápověda
      --version | -v      číslo verze a copyright
      --conf | -c SOUBOR  jako konfigurační soubor použije SOUBOR

note: everyone can issue "--help" and "--version", but only root can go on
en: Only root may remove a user or group from the system.
cs: Pouze root může ze systému odstraňovat uživatele a skupiny.

en: No options allowed after names.
cs: Po jménech nesmí následovat žádné volby.

en: Enter a group name to remove:
cs: Zadejte jméno odstraňované skupiny:

en: Enter a user name to remove:
cs: Zadejte jméno odstraňovaného uživatele:

en: In order to use the --remove-home, --remove-all-files, and --backup features,
    you need to install the `perl-modules' package. To accomplish that, run
    apt-get install perl-modules.
cs: Abyste mohli využívat volby --remove-home, --remove-all-files a --backup,
    musíte nainstalovat balík 'perl-modules'. Toho dosáhnete třeba příkazem
    apt-get install perl-modules.

en: The user `%s' is not a system user. Exiting.
cs: Uživatel '%s' není systémovým účtem. Končím.

en: The user `%s' does not exist, but --system was given. Exiting.
cs: Uživatel '%s' neexistuje, ale bylo zadáno --system. Končím.

en: Looking for files to backup/remove ...
cs: Hledám soubory pro zálohu/odstranění ...

en: fork for `mount' to parse mount points failed: %s
cs: fork programu 'mount' pro zpracování přípojných bodů selhal: %s

en: pipe of command `mount' could not be closed: %s
cs: roura příkazu 'mount' nemohla být zavřena: %s

en: Not backing up/removing `%s', it is a mount point.
cs: Nezálohuji/neodstraňuji '%s', je to přípojný bod.

en: Not backing up/removing `%s', it matches %s.
cs: Nezálohuji/neodstraňuji '%s', shoduje se s %s.

en: Backing up files to be removed to %s ...
cs: Zálohuji soubory k odstranění do %s ...

en: Removing files ...
cs: Odstraňuji soubory ...

en: Removing crontab ...
cs: Odstraňuji crontab ...

en: getgrnam `%s' failed. This shouldn't happen.
cs: getgrnam '%s' selhal. To se nemělo stát.

en: The group `%s' is not a system group. Exiting.
cs: Skupina '%s' není systémovou skupinou. Končím.

en: The group `%s' is not empty!
cs: Skupina '%s' není prázdná!.

en: `%s' still has `%s' as their primary group!
cs: Účet '%s' stále používá '%s' jako svou primární skupinu!

en: You may not remove the user from their primary group.
cs: Nemůžete odstranit účet z jeho primární skupiny.

en: The user `%s' is not a member of group `%s'.
cs: Uživatel '%s' není členem skupiny '%s'.

en: Removing user `%s' from group `%s' ...
cs: Odstraňuji uživatele '%s' ze skupiny '%s' ...

en: deluser version %s
cs: deluser verze %s

en: Removes users and groups from the system.
cs: Odstraňuje ze systému uživatele a skupiny.

en: deluser is based on adduser by Guy Maor <maor@debian.org>, Ian Murdock
    <imurdock@gnu.ai.mit.edu> and Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
cs: deluser je založen na nástroji adduser, který vytvořili
    Guy Maor <maor@debian.org>, Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>
    a Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: deluser USER
      remove a normal user from the system
      example: deluser mike
    
      --remove-home             remove the users home directory and mail spool
      --remove-all-files        remove all files owned by user
      --backup                  backup files before removing.
      --backup-to <DIR>         target directory for the backups.
                                Default is the current directory.
      --system                  only remove if system user
    
    delgroup GROUP
    deluser --group GROUP
      remove a group from the system
      example: deluser --group students
    
      --system                  only remove if system group
      --only-if-empty           only remove if no members left
    
    deluser USER GROUP
      remove the user from a group
      example: deluser mike students
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
cs: deluser UŽIVATEL
      odstraní ze systému běžného uživatele
      příklad: deluser karel
    
      --remove-home             odstraní domovský adresář uživatele a poštu
      --remove-all-files        odstraní všechny soubory vlastněné uživatelem
      --backup                  před odstraněním soubory zálohuje
      --backup-to <ADR>         adresář pro uchovávání záloh;
                                výchozí je aktuální adresář
      --system                  odstraní pouze pokud jde o systémového uživatele
    
    delgroup SKUPINA
    deluser --group SKUPINA
      odstraní ze systému skupinu
      příklad: deluser --group studenti
    
      --system                  odstraní pouze pokud jde o systémovou skupinu
      --only-if-empty           odstraní pouze pokud nezůstali žádní členové
    
    deluser uživatel SKUPINA
      odstraní uživatele ze skupiny
      příklad: deluser karel studenti
    
    obecné volby:
      --quiet | -q      nebude vypisovat informace o průběhu
      --help | -h       tato nápověda
      --version | -v    číslo verze a copyright
      --conf | -c SOUB  jako konfigurační soubor použije SOUB

en: `%s' does not exist. Using defaults.
cs: '%s' neexistuje. Používám výchozí hodnoty.

en: Couldn't parse `%s', line %d.
cs: Nemohu zpracovat '%s', řádek %d.

en: Unknown variable `%s' at `%s', line %d.
cs: Neznámá proměnná '%s' v '%s', řádek %d.

en: Could not find program named `%s' in $PATH.
cs: V $PATH neexistuje program jménem '%s'.
