ltsp - en to cs translation catalogue (7 entries)

note: Type: boolean Description
en: Set up an LTSP chroot environment?
cs: Nastavit chroot prostředí pro LTSP?

note: Type: boolean Description
en: This will set up an LTSP chroot environment on the machine, to act as a thin client server.
cs: Tímto vytvoříte na počítači, který bude sloužit jako server pro tenké xklienty, chrootované prostředí pro LTSP.

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package
en: Build LTSP chroot
cs: Vytvořit chroot pro LTSP

note: Type: text Description
en: Building LTSP chroot...
cs: Vytváří se chroot pro LTSP...

note: Type: note Description
en: Installation aborted
cs: Instalace přerušena

note: Type: note Description
en: ltsp-client cannot be installed in a regular machine. This package provides  the basic structure for a LTSP terminal.
cs: ltsp-client nemůže být nainstalován na běžný počítač. Tento balík poskytuje základní strukturu pro LTSP terminál.

note: Type: note Description
en: Please read the package description to understand what it means.
cs: Přečtěte si prosím popis balíku, abyste porozuměli, co to znamená.
