adduser 3.95 - en to no translation catalogue (105 entries)

note: everyone can issue "--help" and "--version", but only root can go on
en: Only root may add a user or group to the system.
no: Kun root får opprette en bruker eller gruppe på systemet.

en: Only one or two names allowed.
no: Bare ett eller to navn er tillatt.

note: must be addusertogroup
en: Specify only one name in this mode.
no: Angi kun ett navn i dette modus.

en: The --group, --ingroup, and --gid options are mutually exclusive.
no: --group, --ingroup, og --gid opsjonene er gjensidig ekskluderende.

en: The home dir must be an absolute path.
no: Hjemmekatalogen må være en absolutt sti.

en: Warning: The home dir you specified already exists.
no: Advarsel: Hjemmekatalogen du spesifiserte eksisterer allerede.

en: Warning: The home dir you specified does not exist.
no: Advarsel: Hjemmekatalogen du spesifiserte eksisterer ikke.

en: The group `%s' already exists as a system group. Exiting.
no: Gruppen «%s» eksisterer allerede som en systemgruppe. Avslutter.

en: The group `%s' already exists, but has a different GID. Exiting.
no: Gruppen «%s» eksisterer allerede, men har forskjellig gruppe-ID (GID). Avslutter.

en: The group `%s' already exists and is not a system group.
no: Gruppen «%s» eksisterer allerede, og er ikke en system gruppe.

en: The GID `%s' is already in use.
no: Gruppe-ID-en (GID) «%s» er allerede i bruk.

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).
no: Ingen gruppe-ID (GID) er ledig i intervallet %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).

en: The group `%s' was not created.
no: Gruppe «%s» ikke opprettet.

en: Adding group `%s' (GID %d) ...
no: Oppretter gruppe «%s» (GID %d)...

en: Done.
no: Ferdig.

en: The group `%s' already exists.
no: Gruppen «%s» eksisterer allerede.

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).
no: Ingen gruppe-ID (GID) er ledig i intervallet %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).

en: The user `%s' does not exist.
no: Brukeren «%s» eksisterer ikke.

en: The group `%s' does not exist.
no: Gruppen «%s» eksisterer ikke.

en: The user `%s' is already a member of `%s'.
no: Brukeren «%s» er allerede et medlem av «%s».

en: Adding user `%s' to group `%s' ...
no: Oppretter bruker «%s» i gruppe «%s»...

en: The user `%s' already exists as a system user. Exiting.
no: Brukeren «%s» eksisterer allerede som en systembruker. Avslutter.

en: The user `%s' already exists with a different UID. Exiting.
no: Brukeren «%s» eksisterer allerede med en annen UID. Avslutter.

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
no: Intet UID/GID par er ledig i intervallet %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: The user `%s' was not created.
no: Bruker «%s» ikke opprettet.

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
no: Intet UID ledig i intervallet %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: Internal error
no: Intern feil

en: Adding system user `%s' (UID %d) ...
no: Oppretterl systembruker  «%s» (UID %d) ...

en: Adding new group `%s' (GID %d) ...
no: Oppretter ny gruppe «%s» (GID %d) ...

en: Adding new user `%s' (UID %d) with group `%s' ...
no: Oppretter ny bruker «%s» (UID %d) med gruppe «%s».

en: `%s' returned error code %d. Exiting.
no: «%s» gir feilkode %d. Avslutter.

en: `%s' exited from signal %d. Exiting.
no: «%s» avsluttet med signal %d. Avslutter.

en: %s failed with return code 15, shadow not enabled, password aging cannot be set. Continuing.
no: %s gav feilkode 15, shadow ikke aktivet, passordaldring kan ikke settes. Fortsetter.

en: Adding user `%s' ...
no: Oppretter bruker  «%s» ...

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
no: Intet UID/GID par er ledig i intervallet %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
no: Intet UID ledig i intervallet %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: Adding new group `%s' (%d) ...
no: Oppretter ny gruppe «%s» (%d) ...

en: Adding new user `%s' (%d) with group `%s' ...
no: Oppretter ny bruker «%s» (%d) med gruppe «%s» ...

note: hm, error, should we break now?
en: Permission denied
no: Tilgang nektet

en: invalid combination of options
no: ugyldig kombinasjon av valg

en: unexpected failure, nothing done
no: uventet feil, ingenting utrettet

en: unexpected failure, passwd file missing
no: uventet feil, passwd-fil mangler

en: passwd file busy, try again
no: passwd-fil opptatt, prøv igjen

en: invalid argument to option
no: ugyldig argument til valg

note: Translators: [Y/n] has to be replaced by values defined in your locale.  You can see by running "locale noexpr" which regular expression will be checked to find positive answer.
en: Try again? [Y/n]
no: Prøv igjen? [J/n]

note: Translators: [y/N] has to be replaced by values defined in your locale.  You can see by running "locale yesexpr" which regular expression will be checked to find positive answer.
en: Is the information correct? [y/N]
no: Er informationen korrekt? [j/N]

en: Adding new user `%s' to extra groups ...
no: Legger til ny bruker «%s» til ekstra grupper ...

en: Setting quota for user `%s' to values of user `%s' ...
no: Setter quota for bruker «%s» til verdien for bruker «%s»...

en: Not creating home directory `%s'.
no: Oppretter ikke hjemmemappe «%s».

en: The home directory `%s' already exists.  Not copying from `%s'.
no: Hjemmemappen «%s» eksisterer allerede. Kopierer ikke fra «%s».

en: Warning: that home directory does not belong to the user you are currently creating.
no: Advarsel: Den hjemmemappen tilhører ikke den brukeren du for øyeblikket opprette.

en: Creating home directory `%s' ...
no: Oppretter hjemmemappe «%s» ...

en: Couldn't create home directory `%s': %s.
no: Klarte ikke opprette hjemmemappe «%s»: %s.

en: Copying files from `%s' ...
no: Kopierer filer fra «%s» ...

en: fork for `find' failed: %s
no: forgrening for «find» feilet: %s

en: The user `%s' already exists, and is not a system user.
no: Brukeren «%s» eksisterer allerede, og er ikke en systembruker.

en: The user `%s' already exists.
no: Brukeren «%s» eksisterer allerede.

en: The UID %d is already in use.
no: Bruker-ID-en (UID) %d er allerede i bruk.

en: The GID %d is already in use.
no: Gruppe-ID-en (GID) %d er allerede i bruk.

en: The GID %d does not exist.
no: Gruppe-ID-en (GID) %d eksisterer ikke.

en: Cannot deal with %s.
    It is not a dir, file, or symlink.
no: Kan ikke jobbe med %s.
    Det er ikke en mappe, fil eller symbolsk lenke.

en: %s: To avoid problems, the username should consist only of
    letters, digits, underscores, periods and dashes, and not start with a
    dash (as defined by IEEE Std 1003.1-2001). For compatibility with Samba
    machine accounts $ is also supported at the end of the username
no: %s: For å unngå problemer må brukernavnet bestå av bokstaver,
    tall, understreker, punktum og bindestreker, og ikke starte med en bindestrek
    (som definert av IEEE Std 1003.1-2001). For samspill med
    Samba-kontoer er også $ støttet som siste tegn i brukernavnet.

en: Allowing use of questionable username.
no: Tillat bruk av tvilsomme brukernavn.

en: %s: Please enter a username matching the regular expression configured
    via the NAME_REGEX configuration variable.  Use the `--force-badname'
    option to relax this check or reconfigure NAME_REGEX.
no: %s: Skriv inn et brukernavn som samsvarer med det regulære uttrykket satt
    via NAME_REGEX-konfigurasjonsvariablen. Bruk «--force-badname»-valget
    for å overstyre denne kontrollen eller rekonfigurer NAME_REGEX.

en: Selecting UID from range %d to %d ...
no: Velger UID fra intervall %d til %d ...

en: Selecting GID from range %d to %d ...
no: Velger GID fra intervall %d til %d ...

en: Stopped: %s
no: Stoppet: %s

en: Removing directory `%s' ...
no: Fjerner katalog «%s» ...

en: Removing user `%s' ...
no: Fjerner bruker «%s» ...

en: Removing group `%s' ...
no: Fjerner gruppe «%s» ...

note: Translators: the variable %s is INT, QUIT, or HUP. Please do not insert a space character between SIG and %s.
en: Caught a SIG%s.
no: Fikk signalet SIG%s.

en: adduser version %s
no: adduser versjon %s

en: Adds a user or group to the system.
      
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Copyright (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
no: Legger til en bruker eller gruppe til systemet.
      
    Opphavsrett (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Opphavsrett (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: adduser [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--firstuid ID] [--lastuid ID] [--gecos GECOS] [--ingroup GROUP | --gid ID]
    [--disabled-password] [--disabled-login] USER
       Add a normal user
    
    adduser --system [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--gecos GECOS] [--group | --ingroup GROUP | --gid ID] [--disabled-password]
    [--disabled-login] USER
       Add a system user
    
    adduser --group [--gid ID] GROUP
    addgroup [--gid ID] GROUP
       Add a user group
    
    addgroup --system [--gid ID] GROUP
       Add a system group
    
    adduser USER GROUP
       Add an existing user to an existing group
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --force-badname   allow usernames which do not match the
                        NAME_REGEX configuration variable
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
no: adduser [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--firstuid ID] [--lastuid ID] [--gecos GECOS] [--ingroup GROUP | --gid ID]
    [--disabled-password] [--disabled-login] bruker
       Legg til en vanlig bruker
    
    adduser --system [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--gecos GECOS] [--group | --ingroup GROUP | --gid ID] [--disabled-password]
    [--disabled-login] bruker
       Legg til en systembruker
    
    adduser --group [--gid ID] gruppe
    addgroup [--gid ID] gruppe
       Legg til en brukergruppe
    
    addgroup --system [--gid ID] gruppe
       Legg til en systemgruppe
    
    adduser bruker gruppe
       Legg til en eksisterende bruker til en eksisterende gruppe
    
    generelle opsjoner:
      --quiet | -q      ingen prosessinformasjon til standard utkanal
      --force-badname   tillatter brukernavn som ikke samsvarer med
                        NAME_REGEX konfigurasjonsvariablen
      --help | -h       bruksmelding
      --version | -v    versjonsnummer og opphavsrett
      --conf | -c FIL   bruk FIL som konfigurasjonsfil

note: everyone can issue "--help" and "--version", but only root can go on
en: Only root may remove a user or group from the system.
no: Kun root får fjerne en bruker eller gruppe fra systemet.

en: No options allowed after names.
no: Ingen opsjoner tillatt etter navn.

en: Enter a group name to remove:
no: Skriv inn et gruppenavn som skal fjernes:

en: Enter a user name to remove:
no: Skriv inn ett brukernavn som skal fjernes:

en: In order to use the --remove-home, --remove-all-files, and --backup features,
    you need to install the `perl-modules' package. To accomplish that, run
    apt-get install perl-modules.
no: For å kunne bruke --remove-home, --remove-all-files, og --backup opsjonene,
    må du installere «perl-modules»-pakken. For å gjøre det, kjør
    «apt-get install perl-modules».

en: The user `%s' is not a system user. Exiting.
no: Brukeren «%s» er ikke en systembruker. Avslutter.

en: The user `%s' does not exist, but --system was given. Exiting.
no: Brukeren «%s» eksisterer ikke, men --system ble oppgitt. Avslutter.

en: Looking for files to backup/remove ...
no: Leter etter filer som skal sikkerhetskopieres/fjernes ...

en: fork for `mount' to parse mount points failed: %s
no: forgrening for «mount» for å finne monteringspunkt feilet: %s

en: pipe of command `mount' could not be closed: %s
no: klarte ikke lukke rør for kommandoen «mount»: %s

en: Not backing up/removing `%s', it is a mount point.
no: Ingen sikkerhetskopiering eller sletting av «%s» siden det er et monteringspunkt.

en: Not backing up/removing `%s', it matches %s.
no: Ingen sikkerhetskopiering eller sletting av «%s» siden det samsvarer med %s.

en: Backing up files to be removed to %s ...
no: Sikkerhetskopierer filer som skal fjernes til %s ...

en: Removing files ...
no: Fjerner filer ...

en: Removing crontab ...
no: Fjerner crontab ...

en: getgrnam `%s' failed. This shouldn't happen.
no: getgrnam «%s» feilet. Dette skal ikke skje.

en: The group `%s' is not a system group. Exiting.
no: Gruppen «%s» er ikke en systemgruppe. Avslutter.

en: The group `%s' is not empty!
no: Gruppen «%s» er ikke tom!

en: `%s' still has `%s' as their primary group!
no: «%s» har fortsatt «%s» som primær gruppe!

en: You may not remove the user from their primary group.
no: Du får ikke fjernet brukeren fra han/hennes primære gruppe.

en: The user `%s' is not a member of group `%s'.
no: Brukeren «%s» er ikke medlem av gruppen «%s».

en: Removing user `%s' from group `%s' ...
no: Fjerner bruker «%s» fra gruppe «%s» ...

en: deluser version %s
no: deluser versjon %s

en: Removes users and groups from the system.
no: Fjerner brukere og grupper fra systemet.

en: Copyright (C) 2000 Roland Bauerschmidt <roland@copyleft.de>
no: Opphavsrett (C) 2000 Roland Bauerschmidt <roland@copyleft.de>

en: deluser is based on adduser by Guy Maor <maor@debian.org>, Ian Murdock
    <imurdock@gnu.ai.mit.edu> and Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
no: deluser er basert på adduser av Guy Maor <maor@debian.org>, Ian Murdock
    <imurdock@gnu.ai.mit.edu> og Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: deluser USER
      remove a normal user from the system
      example: deluser mike
    
      --remove-home             remove the users home directory and mail spool
      --remove-all-files        remove all files owned by user
      --backup                  backup files before removing.
      --backup-to <DIR>         target directory for the backups.
                                Default is the current directory.
      --system                  only remove if system user
    
    delgroup GROUP
    deluser --group GROUP
      remove a group from the system
      example: deluser --group students
    
      --system                  only remove if system group
      --only-if-empty           only remove if no members left
    
    deluser USER GROUP
      remove the user from a group
      example: deluser mike students
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
no: deluser bruker
      fjerner en vanlig bruker fra systemet
      eksempel: deluser hans
    
      --remove-home             fjerner brukerens hjemmekatalog og mail spool
      --remove-all-files        fjerner alle filer som brukeren eier
      --backup		    sikkerhetskopier filer før fjerning.
      --backup-to <dir>         målkatalog for sikkerhetskopier.
                                Standard er gjeldende katalog.
      --system                  fjern bare hvis systembruker
    
    delgroup gruppe
    deluser --group gruppe
      fjerner en gruppe fra systemet
      eksempel: deluser --group studenter
    
      --system                  fjern bare hvis systembruker
      --only-if-empty           fjern bare hvis gruppen er tom
    
    deluser bruker gruppe
      fjern brukeren fra en gruppe
      example: deluser hans studenter
    
    generelle opsjoner:
      --quiet | -q      ingen prosessinformasjon til standard utkanal
      --help | -h       bruksmelding
      --version | -v    versjonsnummer og opphavsrett
      --conf | -c FIL   bruk FIL som konfigurasjonsfil

en: `%s' does not exist. Using defaults.
no: «%s» eksisterer ikke. Bruker standard.

en: Couldn't parse `%s', line %d.
no: Klarte ikke tolke «%s», linje %d.

en: Unknown variable `%s' at `%s', line %d.
no: Ukjent variabel «%s» på «%s», linje %d.

en: Could not find program named `%s' in $PATH.
no: Klarte ikke finne programmet med navn «%s» i $PATH.
