apt 2.0.2 - en to oc translation catalogue (478 entries)

en: Updating from such a repository can't be done securely, and is therefore disabled by default.
oc: Metre a jorn d’un repertòri coma aqueste se pòt pas far d’un biais segur, e per aquò qu’es desactivat per defaut.

en: Data from such a repository can't be authenticated and is therefore potentially dangerous to use.
oc: Las donadas d’un repertòri coma aqueste pòdon pas èsser autentificadas e es per aquò qu’es potencialament perilhós de las utilizar.

en: The repository '%s' is no longer signed.
oc: Lo repertòri « %s » es pas mai signat.

en: The repository '%s' no longer has a Release file.
oc: Lo repertòri « %s »  a pas mai de fichièr de version.

en: The repository '%s' is not signed.
oc: Lo repertòri « %s » es pas signat.

en: The repository '%s' does not have a Release file.
oc: Lo repertòri « %s » a pas de fichièr de version.

en: The repository '%s' provides only weak security information.
oc: Lo repertòri « %s » provesís pas que d‘informacions de seguretat febla.

en: Failed to readlink %s
oc: Impossible de legir lo ligam %s

en: Failed to stat %s
oc: Impossible d'estatuar %s

en: Size mismatch
oc: Incoeréncia de talha

en: Invalid file format
oc: Format de fichièr invalid

en: Signature error
oc: Error de signatura

note: Invalid signature file, reject (LP: #346386) (Closes: #627642)
en: GPG error: %s: %s
oc: Error GPG : %s : %s

en: Failed to fetch %s  %s
oc: Fracàs de la recuperacion %s %s

en: If you meant to use Tor remember to use %s instead of %s.
oc: Se voliatz utilizar Tor, volgatz utilizar alara « %s » puslèu que « %s ».

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
oc: Impossible de legir %s

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
oc: Impossible de dobrir o d'analisar lo fichièr que conten la lista dels estats o lo dels paquets disponibles.

en: The list of sources could not be read.
oc: Impossible de legir la lista de las fonts.

en: Regex compilation error - %s
oc: Error de compilacion de l'expression racionala - %s

en: Release '%s' for '%s' was not found
oc: Impossible de trobar la version '%s' de '%s'

en: Version '%s' for '%s' was not found
oc: Impossible de trobar la version %s de %s

en: Unable to locate package %s
oc: Impossible de trobar lo paquet %s

en: Waiting for disc...
oc: En espèra d'un disc...

en: Mounting CD-ROM...
oc: Montatge del CD-ROM...

en: Identifying...
oc: Identificacion...

en: Copying package lists...
oc: Còpia de las listas dels paquets...

en: Unable to stat %s.
oc: Impossible de localizar %s.

en: Invalid archive signature
oc: Signatura d'archiu invalida

en: Error reading archive member header
oc: Error de lectura de l'entèsta del membre d'archiu

en: Invalid archive member header %s
oc: Entèsta del membre d'archiu %s pas valabla

en: Invalid archive member header
oc: Entèsta del membre d'archiu pas valable

en: Archive is too short
oc: L'archiu es tròp pichon

en: Failed to read the archive headers
oc: Fracàs de la lectura de las entèstas d'archiu

en: Unable to stat the mount point %s
oc: Impossible de localizar lo punt de montatge %s

en: Failed to stat the cdrom
oc: Impossible d'accedir al cdrom

en: Command line option %s is not boolean
oc: L'opcion %s de la linha de comanda es pas una valor booleana

en: Option %s requires an argument.
oc: L'opcion %s necessita un paramètre.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
oc: Opcion %s : l'item configuracion deu èsser especificada amb un =<val>.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
oc: L'opcion %s pren un nombre entièr en paramètre, e non pas « %s »

en: Option '%s' is too long
oc: L'opcion « %s » es tròp longa

en: Sense %s is not understood, try true or false.
oc: La significacion %s es pas compresa, ensajatz verai o fals.

en: Invalid operation %s
oc: L'operacion %s es pas valabla

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
oc: Tipe d'abreviacion pas recunegut : « %c »

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
oc: Error sintaxica %s:%u : lo blòt comença sens cap de nom.

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
oc: Error sintaxica %s:%u : balisa mal formada

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
oc: Error sintaxica %s:%u :  valor seguida de causas illicitas

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
oc: Error sintaxica %s:%u :  aquestas directivas pòdon pas èsser aplicadas qu'al nivèl lo mai naut

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
oc: Error sintaxica %s:%u :  tròp de nivèls d'imbricacion d'includes

en: Syntax error %s:%u: Included from here
oc: Error sintaxica %s:%u :  inclús a partir d'aicí

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
oc: Error sintaxica %s:%u :  directiva « %s » pas tolerada

en: Syntax error %s:%u: clear directive requires an option tree as argument
oc: Error sintaxica %s:%u :  la directiva « clear » a besonh d'un arbre d'opcions coma paramètre

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
oc: Error sintaxica %s:%u :  valor impossibla a la fin del fichièr

en: Corrupted archive
oc: Archiu corromput

en: Unknown TAR header type %u, member %s
oc: Tipe d'entèsta %u desconegut per TAR, partida %s

en: Not using locking for read only lock file %s
oc: Pas d'utilizacion de varrolh pel fichièr en lectura sola %s

en: Could not open lock file %s
oc: Impossible de dobrir lo fichièr varrolh %s

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
oc: Pas d'utilizacion de varrolh pel fichièr montat en nfs %s

en: Could not get lock %s
oc: Impossible d'obténer lo varrolh %s

en: List of files can't be created as '%s' is not a directory
oc: La lista dels fichièrs pòt pas èsser creada perque « %s » es pas un repertòri

en: Ignoring '%s' in directory '%s' as it is not a regular file
oc: « %s » dins lo repertòri « %s » es estat ignorat perque es pas un fichièr ordinari

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has no filename extension
oc: « %s » dins lo repertòri « %s » es estat ignorat perque utiliza pas cap d'extension

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has an invalid filename extension
oc: « %s » dins lo repertòri « %s » es estat ignorat perque utiliza una extension pas valabla

en: Waited for %s but it wasn't there
oc: A esperat %s mas èra pas present

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
oc: Lo sosprocessus %s a comés una violacion d'accès memòria.

en: Sub-process %s exited unexpectedly
oc: Lo sosprocessus %s s'es acabat d'un biais inesperat

en: Read error
oc: Error de lectura

en: Write error
oc: Error d'escritura

en: Unexpected end of file
oc: Fin de fichièr prematurada

en: Could not open file %s
oc: Impossible de dobrir lo fichièr %s

en: Unable to write to %s
oc: Impossible d'escriure sus %s

en: Couldn't make mmap of %llu bytes
oc: Impossible de realizar un mapping de %llu octets en memòria

en: Couldn't duplicate file descriptor %i
oc: Impossible de duplicar lo descriptor de fichièr %i

en: Unable to close mmap
oc: Impossible de tampar la « mmap »

en: Unable to synchronize mmap
oc: Impossible de sincronizar la « mmap »

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
oc: Impossible de realizar un mapping de %lu octets en memòria

en: Failed to truncate file
oc: Fracàs de la troncatura del fichièr

en: %c%s... Error!
oc: %c%s... Error !

en: %c%s... Done
oc: %c%s... Terminat

en: Selection %s not found
oc: La seleccion %s a pas pogut èsser trobada

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
oc: Es pas un archiu DEB valid, manca la partida « %s »

en: Could not read meta data from %s
oc: Lectura impossibla de las donadas a partir de %s

en: Not locked
oc: Pas verrolhat

note: we don't care for the difference
en: Preparing %s
oc: Preparacion de %s

en: Preparing to configure %s
oc: Preparacion de la configuracion de %s

en: Preparing for removal of %s
oc: Preparacion a la supression de %s

en: Preparing to completely remove %s
oc: Preparacion a la supression completa de %s

en: Running post-installation trigger %s
oc: Execucion de las accions diferidas (« trigger ») de %s

en: Installed %s
oc: %s installat

en: Configuring %s
oc: Configuracion de %s

note: FIXME: use a better string after freeze
en: Directory '%s' missing
oc: Repertòri « %s » absent

en: Unpacking %s
oc: Descompression de %s

en: Installing %s
oc: Installacion de %s

en: Removing %s
oc: Supression de %s

en: Completely removing %s
oc: Supression de completa de %s

en: Completely removed %s
oc: %s completament suprimit

en: Is /dev/pts mounted?
oc: Es /dev/pts montat ?

note: check if its not a follow up error
en: dependency problems - leaving unconfigured
oc: problèmas de dependéncias - daissat pas configurat

en: Building dependency tree
oc: Construccion de l'arbre de dependéncias

en: Candidate versions
oc: Version candidata

en: Dependency generation
oc: Generacion de las dependéncias

en: Reading state information
oc: Lectura de las informacions d'estat

en: Failed to write file %s
oc: Impossible d’escriure lo fichièr %s

en: Failed to close file %s
oc: Fracàs de tampadura del fichièr %s

en: Progress: [%3li%%]
oc: Progression : [%3li%%]

note: send status information that we are about to fork dpkg
en: Running dpkg
oc: Execucion de dpkg

en: Depends
oc: Depen

en: Suggests
oc: Prepausa

en: Conflicts
oc: Conflictes

en: Recommends
oc: Recomanda

en: Replaces
oc: Remplaça

en: Breaks
oc: Pausas

en: Enhances
oc: Melhora

en: Obsoletes
oc: Obsolèts

en: required
oc: requesit

en: standard
oc: estandard

en: optional
oc: opcional

en: Unsupported file %s given on commandline
oc: Lo fichièr « %s » donat dins la linha de comanda es pas pres en carga

en: Calculating upgrade
oc: Calcul de la mesa a nivèl

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed before unchanged files in 'apt-get update'
en: Hit:%lu %s
oc: Contacte : %lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
oc: Recepcion de : %lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download, but the error is ignored (compare "Err:")
en: Ign:%lu %s
oc: Ign : %lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download and the error is critical (compare "Ign:")
en: Err:%lu %s
oc: Err : %lu %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
oc: %so recepcionats en %s (%so/s)

en:  [Working]
oc:  [En cors]

en: Media change: please insert the disc labeled
     '%s'
    in the drive '%s' and press [Enter]
oc: Cambiament de mèdia :mercés d’inserir lo disc apelat
     « %s »
    dins lo lector « %s » e quichatz [Entrada]

en: Do you want to accept these changes and continue updating from this repository?
oc: Volètz acceptar aquestas modificacions e contunhar la mesa a jorn del repertòri estant ?

en: Correcting dependencies...
oc: Correccion de las dependéncias...

en: Unable to correct dependencies
oc: Impossible de corregir las dependéncias

en: Unable to minimize the upgrade set
oc: Impossible de minimizar lo nombre de paquets meses a jorn

en:  Done
oc:  Acabat

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
oc: Volriatz benlèu executar « apt --fix-broken install » per los corregir.

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
oc: Dependéncias pas satisfachas. Ensajatz « apt --fix-broken install » sens paquet (o indicatz una solucion).

en: Sorting
oc: Triada

en: Note, selecting '%s' for task '%s'
oc: Nòta : seleccion de %s pel prètzfach « %s »

en: Note, selecting '%s' for glob '%s'
oc: Nòta : seleccion de %s per l'expression racionala « %s »

en: Note, selecting '%s' for regex '%s'
oc: Nòta : seleccion de %s per l'expression racionala « %s »

en: Package %s is a virtual package provided by:
oc: Lo paquet %s es un paquet virtual provesit per :

en:  [Installed]
oc:  [installat]

en:  [Not candidate version]
oc:  [Cap de version de pròva]

en: You should explicitly select one to install.
oc: Vos cal seleccionar explicitament un paquet d'installar.

en: However the following packages replace it:
oc: Çaquelà, los paquets seguents lo remplaçan :

en: Package '%s' has no installation candidate
oc: Lo paquet « %s » a pas cap de version candidata

en: Virtual packages like '%s' can't be removed
oc: Leo paquets virtuals tal coma « %s » pòdon pas èsser suprimits

note: TRANSLATORS: Note, this is not an interactive question
en: Package '%s' is not installed, so not removed. Did you mean '%s'?
oc: Lo paquet « %s » es pas installat e pòt doncas pas èsser levat. Benlèu voliatz escriure « %s » ?

en: Package '%s' is not installed, so not removed
oc: Lo paquet « %s » es pas installat, doncas pas suprimit

en: Note, selecting '%s' instead of '%s'
oc: Nòta : seleccion de « %s » allòc de « %s »

en: Most used commands:
oc: Comandas mai utilizadas :

en: See %s for more information about the available commands.
oc: Consultatz %s per mai d’informacion sus las comandas disponiblas.

en: This APT has Super Cow Powers.
oc: Aqueste APT ten los « Super Cow Powers ».

en: This APT helper has Super Meep Powers.
oc: Aqueste assistent d’APT ten los « Super Meep Powers ».

en: --force-yes is deprecated, use one of the options starting with --allow instead.
oc: --force-yes es obsolèt,volatz puslèu utilizar una opcion que començar per --allow.

en: No packages found
oc: Cap de paquet pas trobat

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
oc: ATENCION : los paquets seguents son pas estats autentificats !

en: Authentication warning overridden.
oc: Avertiment d'autentificacion ignorat.

en: Some packages could not be authenticated
oc: D'unes paquets an pas pogut èsser autentificats

en: Install these packages without verification?
oc: Installar aqueste paquets sens verificacion ?

en: There were unauthenticated packages and -y was used without --allow-unauthenticated
oc: I a de paquet pas autentificats e -y es estat emplegat sens --allow-unauthenticated

en: Couldn't determine free space in %s
oc: Impossible de determinar l'espaci disponible sus %s

en: You don't have enough free space in %s.
oc: I a pas pro d'espaci liure sus %s.

en: Unable to lock the download directory
oc: Impossible de varrolhar lo repertòri de telecargament

note: if (Packages == 1) { c1out << std::endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << std::endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
oc: Las informacions seguentas deurián vos ajudar a resòlver la situacion :

en: Broken packages
oc: Paquets copats

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
oc: Impossible de recuperar qualques archius, benlèu que vos caldriá aviar apt-get update o ensajar amb --fix-missing ?

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
oc: Error intèrna, « InstallPackages » apelat amb de paquets copats !

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
oc: Los paquets devon èsser levats mas la desinstallacion es desactivada.

en: Essential packages were removed and -y was used without --allow-remove-essential.
oc: De paquets essencials son estats suprimits e -y es estat emplegat sens --allow-remove-essential.

en: Packages were downgraded and -y was used without --allow-downgrades.
oc: De paquet son estats retrogradats e -y es estat emplegat sens --allow-downgrades.

en: Internal error, Ordering didn't finish
oc: Error intèrna. La triada es estada interrompuda

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
oc: Ouuu... Las talhas correspondon pas. Mercés d'o senhalar per corrièl a apt@packages.debian.org

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
oc: Es necessari de prene %so/%so dins los archius.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
oc: Es necessari de prene %so dins los archius.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
oc: Aprèp aquesta operacion, %so d'espaci de disc suplementaris seràn utilizats.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: After this operation, %sB disk space will be freed.
oc: Aprèp aquesta operacion, %so d'espaci de disc seràn liberats.

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
oc: L'opcion --trivial-only es estada indicada mas s'agís pas d'una operacion triviala.

note: TRANSLATOR: This string needs to be typed by the user as a confirmation, so be careful with hard to type or special characters (like non-breaking spaces)
en: Yes, do as I say!
oc: Òc, fai çò que te disi !

en: You are about to do something potentially harmful.
    To continue type in the phrase '%s'
     ?]
oc: Sètz a mand de realizar de potencialament perilhós.
    Per contunhar picatz la frasa « %s »
      :?] :

en: Abort.
oc: Anullar.

en: Do you want to continue?
oc: Volètz contunhar ?

en: Some files failed to download
oc: Impossible de telecargar d'unes fichièrs

en: Download complete and in download only mode
oc: Telecargament acabat e dins lo mòde telecargament unicament

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
oc: l'opcion --fix-missing e l'escambi de supòrt son pas encara reconeguts

en: Unable to correct missing packages.
oc: Impossible de corregir lo fach que los paquets mancan.

en: Aborting install.
oc: Anullacion de l'installacion.

en: The following package disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages: | The following packages disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages:
oc[0]: Lo paquet seguent a desaparegut del sistèma pr’amor
    que totes los fichièrs foguèron remplaçats per d’autres paquets :
oc[1]: Los paquets seguents an desaparegut del sistèma pr’amor
    que totes los fichièrs foguèron remplaçats per d’autres paquets :

en: Note: This is done automatically and on purpose by dpkg.
oc: Nòta : aquesta operacion volontària (realizada per dpkg) es automatica.

en: We are not supposed to delete stuff, can't start AutoRemover
oc: Deuriam pas suprimir causas : aviada impossibla de « Autoremover »

en: Internal Error, AutoRemover broke stuff
oc: Error intèrna, AutoRemover a copat de causas

en: The following package was automatically installed and is no longer required: | The following packages were automatically installed and are no longer required:
oc[0]: Lo paquet seguent foguèt automaticament installat e es pas mai necessari :
oc[1]: Los paquets seguents foguèron automaticament installast e son pas mai necessaris :

en: %lu package was automatically installed and is no longer required.
     | %lu packages were automatically installed and are no longer required.
oc[0]: %lu paquet foguèt automaticament installat e es pas mai requesit.
oc[1]: %lu paquets foguèron automaticament installats e son pas mai requesits.

en: Use '%s' to remove it. | Use '%s' to remove them.
oc[0]: Utilizatz « %s » per lo suprimir.
oc[1]: Utilizatz « %s » per los suprimir.

en: The following additional packages will be installed:
oc: Los paquets suplementaris seguents seràn installats :

en: Suggested packages:
oc: Paquets suggerits :

en: Recommended packages:
oc: Paquets recomandats :

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
oc: Passa %s, es ja installat e la mesa a jorn es pas prevista.

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
oc: La reïnstallacion de %s es impossibla, pòt pas èsser telecargat.

note: TRANSLATORS: First string is package name, second is version
en: %s is already the newest version (%s).
oc: %s es ja la version mai recenta (%s).

en: %s set to manually installed.
oc: %s definit coma installat manualament.

en: Selected version '%s' (%s) for '%s'
oc: Version seleccionada « %s » (%s) per « %s »

en: Selected version '%s' (%s) for '%s' because of '%s'
oc: Version seleccionada « %s » (%s) per « %s » a causa de « %s »

en: Listing
oc: Creacion de la lista

en: There is %i additional version. Please use the '-a' switch to see it | There are %i additional versions. Please use the '-a' switch to see them.
oc[0]: I a %i version suplementària. Utilizatz « -a » per la veire
oc[1]: I a %i versions suplementàrias. Utilizatz « -a » per las veire.

en: unknown
oc: desconegut

en: [installed,upgradable to: %s]
oc: [installant, que se pòt metre a jorn cap a : %s]

en: [installed,local]
oc: [installat, local]

en: [installed,automatic]
oc: [installat, automatic]

en: [installed]
oc: [installat]

en: but %s is installed
oc: mas %s es installat

en: but %s is to be installed
oc: mas %s deu èsser installat

en: but it is not installable
oc: mas se pòt pas installar

en: but it is a virtual package
oc: mas es un paquet virtual

en: but it is not going to be installed
oc: mas serà pas installat

en: but it is not installed
oc: mas es pas installat

en:  or
oc:  o

en: The following packages have unmet dependencies:
oc: Los paquets seguents contenon de dependéncias pas satisfachas :

en: The following NEW packages will be installed:
oc: Aquestes paquets NOVÈLS seràn installats :

en: The following packages will be REMOVED:
oc: Aquestes paquets seràn SUPRIMITS :

en: The following packages have been kept back:
oc: Los paquets seguents son estats guardats :

en: The following packages will be upgraded:
oc: Los paquets seguents seràn meses a jorn :

en: The following packages will be DOWNGRADED:
oc: Los paquets seguents seràn meses a una VERSION ANTERIORA :

en: The following held packages will be changed:
oc: Los paquets retenguts seguents seràn cambiats :

en: %s (due to %s)
oc: %s (a causa de %s)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
oc: ATENCION : Los paquets essencials seguents van èsser levats.
    Vos cal PAS far aquò, levat se sabètz exactament çò
    que sètz a far !

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
oc: %lu meses a jorn, %lu installats novèlament

en: %lu reinstalled,
oc: %lu installats tornamai,

en: %lu downgraded,
oc: %lu mes(es) a una version anteriora,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
oc: %lu de suprimir e %lu pas mes(es) a jorn.

en: %lu not fully installed or removed.
oc: %lu parcialament installats o levats.

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to Y[es] e.g. "Do you want to continue? [Y/n] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [Y/n]
oc: [O/n]

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to N[o] e.g. "Should this file be removed? [y/N] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [y/N]
oc: [o/N]

note: TRANSLATOR: "Yes" answer printed for a yes/no question if --assume-yes is set
en: Y
oc: O

en: You must give at least one search pattern
oc: Devètzfornir almens un motiu de recèrca

en: Full Text Search
oc: Recèrca en tèxt integral

en: There is %i additional record. Please use the '-a' switch to see it | There are %i additional records. Please use the '-a' switch to see them.
oc[0]: I a %i enregistrament suplementari. Utilizatz « -a » per lo veire
oc[1]: I a %i enregistraments suplementaris. Utilizatz « -a » per los veire.

en: not a real package (virtual)
oc: pas un paquet real (virtual)

en: Package files:
oc: Fichièrs del paquet :

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
oc: L'amagatal es desincronizat, impossible de referenciar un fichièr

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
oc: Paquets etiquetats :

note: Print the package name and the version we are forcing to
en: %s -> %s with priority %d
oc: %s -> %s amb la prioritat %d

en:   Installed:
oc:   Installat :

en:   Candidate:
oc:   Candidat :

en: (none)
oc: (cap)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
oc:   Taula de version :

en: Can not find a package for architecture '%s'
oc: Impossible de trobar un paquet que corresponda a l’arquitectura « %s »

en: Can not find a package '%s' with version '%s'
oc: Impossible de trobar un paquet « %s  que corresponda a la version « %s »

en: Can not find a package '%s' with release '%s'
oc: Impossible de trobar un paquet « %s  que corresponda a la publicacion « %s »

en: Picking '%s' as source package instead of '%s'
oc: Causida de « %s » coma paquet font allòc de « %s »

en: Can not find version '%s' of package '%s'
oc: Impossible de trobar la version « %s  del paquet « %s »

en: Must specify at least one package to fetch source for
oc: Devètz especificar almens un paquet font

en: Unable to find a source package for %s
oc: Impossible de trobar una font de paquet per %s

en: Please use:
    %s
    to retrieve the latest (possibly unreleased) updates to the package.
oc: Volgatz utilizar la comanda :
    %s
    per recuperar las darrièras mesas a jorn (probablament pas encara publicadas) del paquet.

en: Skipping already downloaded file '%s'
oc: Passatge d’un fichièr ja telecargat « %s »

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of source archives.
oc: Demanda de recepcionar %sB/%sB d’archius font.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of source archives.
oc: Demanda de recepcionar %sB d’archius font.

en: Fetch source %s
oc: Recuperar la font %s

en: Failed to fetch some archives.
oc: Fracàs de la recepcion d’unes archius.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
oc: Passatge de la descompression dels paquets fonts ja descompressats dins %s

en: Unpack command '%s' failed.
oc: La comanda de descompression « %s » a fracassat.

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
oc: Verificatz se dpkg-dev es installat.

en: Build command '%s' failed.
oc: La comanda de construccion « %s » a pas reüssit.

en: Unable to get build-dependency information for %s
oc: Obtencion impossibla de las dependéncias de construccion per %s

en: %s has no build depends.
oc: %s a pas cap de dependéncia de construccion.

en: Must specify at least one package to check builddeps for
oc: Devètz especificar almens un paquet per verificar las dependéncias de construccion

en: Note, using directory '%s' to get the build dependencies
oc: Nòta, utilizacion del repertòri « %s » per construire las dependéncias

en: Note, using file '%s' to get the build dependencies
oc: Nòta, utilizacion del fichier « %s » per construire las dependéncias

en: Failed to process build dependencies
oc: Fracàs del tractament de construccion de las dependéncias

en: Failed to parse %s. Edit again?
oc: Lectura impossibla de %s. Cal lo modificar de nòu ?

en: Your '%s' file changed, please run 'apt-get update'.
oc: Lo fichièr « %s » a cambiat, mercés d’executat « apt-get update ».

en: Package %s version %s has an unmet dep:
oc: Lo paquet %s de version %s conten una dependéncia absenta :

en: The update command takes no arguments
oc: La comanda de mesa a jorn pren pas d'argument

en: %i package can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see it.
     | %i packages can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see them.
oc[0]: %i paquet pòt èsser mes a nivèl. Executatz « apt list --upgradable » per lo veire.
oc[1]: %i paquets pòdon èsser meses a nivèl. Executatz « apt list --upgradable » per los veire.

en: All packages are up to date.
oc: Totes los paquets son a jorn.

en: %s does not take any arguments
oc: %s prend pas cap d’argument

en: Total package names:
oc: Nombre total de paquets :

en: Total package structures:
oc: Estructura totala del paquet :

en:   Normal packages:
oc:   Paquets ordinaris :

en:   Pure virtual packages:
oc:   Paquets entièrament virtuals :

en:   Single virtual packages:
oc:   Paquets virtuals simples :

en:   Mixed virtual packages:
oc:   Paquets virtuals mixtes :

en:   Missing:
oc:    Mancant:

en: Total distinct versions:
oc: Nombre de versions distinctas :

en: Total distinct descriptions:
oc: Nombre de descripcions distinctas :

en: Total dependencies:
oc: Nombre de dependéncias :

en: Total ver/file relations:
oc: Nombre de relacions version/fichièr :

en: Total Desc/File relations:
oc: Nombre de relacions descripcion/fichièr :

en: Total Provides mappings:
oc: Nombre de relacions « Provides » :

en: Total globbed strings:
oc: Nombre de motius racionals :

en: Total slack space:
oc: Espaci de disc degalhat :

en: Total space accounted for:
oc: Total de l'espaci atribuit :

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark showauto' instead.
oc: Aquesta comanda es obsoleta. Utilizatz « apt-mark showauto » a la plaça.

en: Show source records
oc: Afichar los enregistraments de las fonts

en: Show raw dependency information for a package
oc: Afichar totas las dependéncias d’un paquet

en: Show reverse dependency information for a package
oc: Aficha las dependéncias inversas d’un paquet

en: Show a readable record for the package
oc: Afichar la descripcion del paquet

en: List the names of all packages in the system
oc: Listar lo nom de totes los paquets dins lo ssitèma

en: Show policy settings
oc: Mostrar los paramètres de politica

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 5.0.3 Disk 1'
oc: Mercés de donar un nom a aqueste Disc, coma « Debian 5.0.3 Disc 1 »

en: Please insert a Disc in the drive and press [Enter]
oc: Mercés d’inserir un disc dins lo lector e de quichar [Entrada]

en: Failed to mount '%s' to '%s'
oc: Fracàs del montatge de « %s » sus « %s »

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
oc: Repetètz aquesta operacion per totes los disques de vòstre jòc de cederòms.

en: Arguments not in pairs
oc: Los arguments son pas en paritat

en: show the active configuration setting
oc: aficha la configuracion activa

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
oc: Impossible d'obténer la version de debconf. Es installat ?

en: Couldn't find package %s
oc: Impossible de trobar lo paquet %s

en: %s set to automatically installed.
oc: %s definir coma installat automaticament.

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark auto' and 'apt-mark manual' instead.
oc: Aquesta comanda es obsoleta. Utilizatz « apt-mark auto » a la plaça.

en: Supported modules:
oc: Moduls compatibles :

en: Retrieve new lists of packages
oc: Recebre listas novèlas de paquets

en: Perform an upgrade
oc: Realizar una mesa a nivèl

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
oc: Installar los paquets novèls (pkg1 es libc6 e non pas libc6.deb)

en: Reinstall packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
oc: Reinstallar los paquets (pkg es libc6 e non pas libc6.deb)

en: Remove packages
oc: Suprimir de paquets

en: Remove packages and config files
oc: Suprimir de paquets e fichièrs de configuracion

en: Remove automatically all unused packages
oc: Suprimir automaticament los paquets pas utilizats

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
oc: Mesa a nivèl de distribucion, consultatz apt-get(8)

en: Follow dselect selections
oc: Seguir las seleccions dselect

en: Configure build-dependencies for source packages
oc: Configurar build-dependencies pels paquets fonts

en: Erase downloaded archive files
oc: Suprimir los fichièrs d’archius telecargats

en: Erase old downloaded archive files
oc: Suprimir los ancians fichièrs d’archius telecargats

en: Verify that there are no broken dependencies
oc: Verificar qu’aja pas cap de dependéncia pas copada

en: Download source archives
oc: Telecargar las fonts d’archius

en: Download the binary package into the current directory
oc: Telecargar los paquets binaris al dossièr actual

en: Download and display the changelog for the given package
oc: Telecargar e aficha lo jornal de modificacion del paquet indicat

en: Need one URL as argument
oc: Requerís una URL coma argument

en: Must specify at least one pair url/filename
oc: Devètz especificar almens un parelh url/nom de fichièr

en: Download Failed
oc: Fracàs del telecargament

en: GetSrvRec failed for %s
oc: GetSrvRec a fracassat per %s

en: download the given uri to the target-path
oc: telecargar l’uri donada al target-path

en: detect proxy using apt.conf
oc: detectar lo proxy en utilizant apt.conf

en: wait for system to be online
oc: esperar que lo sistèma siá en linha

en: drop privileges before running given command
oc: abandonar los privilègis abans l’execucion de la comanda donadas

en: analyse a pattern
oc: analisar un motiu

en: %s can not be marked as it is not installed.
oc: %s pòt pas èsser marcar perque es pas installat.

en: %s was already set to manually installed.
oc: %s èra ja marcat coma installat manualament.

en: %s was already set to automatically installed.
oc: %s èra ja marcat coma installat automaticament.

en: No changes necessary
oc: Cap de modificacion pas necessària

en: The following packages will be marked as automatically installed:
oc: Los paquets seguents seràn marcats coma installats automaticament :

en: Executing dpkg failed. Are you root?
oc: Fracàs de l’execucion de dpkg. Sètz root ?

en: Selected %s for purge.
oc: Seleccion de %s per purga complèta.

en: Selected %s for removal.
oc: Seleccion de %s per supression.

en: Selected %s for installation.
oc: Seleccion de %s per installacion.

en: Mark the given packages as automatically installed
oc: Marcar los paquets indicats coma installats automaticament

en: Mark the given packages as manually installed
oc: Marcar los paquets indicats coma installats manualament

en: Print the list of automatically installed packages
oc: Afichar la lista dels paquets automaticament installats

en: Print the list of manually installed packages
oc: Afichar la lista dels paquets installats manualament

en: Unknown package record!
oc: Enregistrament de paquet desconegut !

note: query
en: list packages based on package names
oc: lista los paquet segon lor nom

en: search in package descriptions
oc: recèrca per las descripcions dels paquets

en: show package details
oc: veire los detalhs del paquet

note: package stuff
en: install packages
oc: installar de paquets

en: reinstall packages
oc: tornar installar de paquets

en: remove packages
oc: suprimir de paquets

note: system wide stuff
en: update list of available packages
oc: actualizar la lista de paquets disponibles

en: upgrade the system by installing/upgrading packages
oc: met a nivèl lo sistèma en installant/metent a jorn los paquets

en: upgrade the system by removing/installing/upgrading packages
oc: met a nivèl lo sistèma en suprimissent/installant/metent a jorn los paquets

note: misc
en: edit the source information file
oc: modificar lo fichièr d’informacions de font

en: satisfy dependency strings
oc: satisfar las cadenas de dependéncia

en: Bad default setting!
oc: Marrit paramètre per defaut !

en: Press [Enter] to continue.
oc: Quichatz [Entrada] per contunhar.

en: Do you want to erase any previously downloaded .deb files?
oc: Volètz suprimir qual que siá fichièr .deb precedentament telecargats ?

en: Some errors occurred while unpacking. Packages that were installed
oc: D’unas errors se son produchas pendent la descompression. Los paquets son pas estats installats

en: will be configured. This may result in duplicate errors
oc: seràn configurats. Pòt menar a d’errors en doble

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
oc: o d’errors provocadas per de dependéncias mancadas. Aquò rai, son sonque d’errors

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
oc: çò al dessús d’aqueste messatge es important.
    Volgatz corregir e relançar l’[i]nstallacion

en: Merging available information
oc: Fusion de las informacions disponiblas

en: Package extension list is too long
oc: La lista d'extension del paquet es tròp longa

en: Error processing directory %s
oc: Error al moment de tractar lo repertòri %s

en: Source extension list is too long
oc: La lista d'extension de las fonts es tròp granda

en: Error writing header to contents file
oc: Error de l’escritura de l’entèsta del fichièr de contengut

en: Error processing contents %s
oc: Error del tractament del contengut %s

en: No selections matched
oc: Cap de seleccion correspond pas

en: Some files are missing in the package file group `%s'
oc: Qualques fichièrs son mancants dins lo grop de fichièrs de paquets « %s »

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
oc: Banca de donadas corrompuda, fichièr renomenat en %s.old

en: DB is old, attempting to upgrade %s
oc: Banca de donadas anciana, temptativa de mesa a jorn de %s"

en: Unable to open DB file %s: %s
oc: Impossible de dobrir lo fichièr de banca de donadas %s : %s

en: Failed to read .dsc
oc: Fracàs de la lectura de .dsc

en: Archive has no control record
oc: L'archiu a pas d'enregistrament de contraròtle

en: Unable to get a cursor
oc: Impossible d'obténer un cursor

en: realloc - Failed to allocate memory
oc: realloc - Fracàs de l'atribucion de memòria

en: Unknown compression algorithm '%s'
oc: Algoritme de compression « %s » desconegut

en: Compressed output %s needs a compression set
oc: La sortida compressada %s a besonh d'un ensemble de compression

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
oc: Impossible de crear lo tub IPC sul sosprocessus

en: Failed to fork
oc: Impossible de crear un processus en parallèl (fork)

en: Compress child
oc: Filh compressat

en: Internal error, failed to create %s
oc: Error intèrna, impossible de crear %s

en: IO to subprocess/file failed
oc: Fracàs d'entrada/sortida del sosprocessus sul fichièr

en: Failed to read while computing MD5
oc: Impossible de legir al moment del calcul de la soma MD5

en: Failed to rename %s to %s
oc: Impossible de cambiar lo nom %s en %s

en: Unable to open %s
oc: Impossible de dobrir %s

en: Failed to read the override file %s
oc: Impossible de legir lo fichièr d'« override » %s

en: W: Unable to read directory %s
oc: A : Impossible de legir lo contengut del repertòri %s

en: E: Errors apply to file
oc: E : d'errors se son produchas sul fichièr

en: Failed to resolve %s
oc: Impossible de resòlvre %s

en: Tree walking failed
oc: Fracàs del percors de l'arbre

en: Failed to open %s
oc: Impossible de dobrir « %s »

en:  DeLink %s [%s]
oc:  Desligar %s [%s]

en: *** Failed to link %s to %s
oc: *** Impossible de ligar %s a %s

en:  DeLink limit of %sB hit.
oc:  Sulhet de delink de %so atench.

en: Archive had no package field
oc: L'archiu possedís pas de camp de paquet

en:   %s has no override entry
oc:   %s possedís pas d'entrada « override »

en:   %s maintainer is %s not %s
oc:   lo responsable de %s es %s e non pas %s

en:   %s has no source override entry
oc:   %s possedís pas d'entrada « source override »

en:   %s has no binary override entry either
oc:   %s possedís pas tanpauc d'entrada « binary override »

en: Waiting for headers
oc: Espèra dels fichièrs d'entèsta

en: The HTTP server sent an invalid reply header
oc: Lo servidor HTTP a enviat una entèsta de responsa invalida

en: Bad header line
oc: Marrida linha d'entèsta

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
oc: Lo servidor HTTP a enviat una entèsta invalida per Content-Length

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
oc: Lo servidor HTTP a enviat una entèsta invalida per Content-Range

en: Unknown date format
oc: Format de data desconegut

en: Bad header data
oc: Marrida entèsta de donada

en: Connection failed
oc: Fracàs de connexion

en: File has unexpected size (%llu != %llu). Mirror sync in progress?
oc: Lo fichièr possedís una talha inesperada (%llu != %llu). Benlèu que lo miral es a sincronizar ?

en: Automatically disabled %s due to incorrect response from server/proxy. (man 5 apt.conf)
oc: %s es estat automaticament desactivat a causa d’una responsa incorrècta del servidor o del proxy. (man 5 apt.conf)

en: Internal error
oc: Error intèrna

en: Unable to read the cdrom database %s
oc: Impossible de legir la basa de donadas %s del CD-ROM

en: Wrong CD-ROM
oc: Marrit CD-ROM

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
oc: Desmontatge impossible del CD-ROM dins %s. Benlèu qu’es encara utilizat.

en: Disk not found.
oc: Disc pas trobat.

en: File not found
oc: Fichièr pas trobat

note: TRANSLATOR: %s is e.g. Tor's ".onion" which would likely fail or leak info (RFC7686)
en: Direct connection to %s domains is blocked by default.
oc: La connexion dirècta cap al domeni %s es blocada per defaut.

en: [IP: %s %s]
oc: [IP : %s %s]

en: Connected to %s (%s)
oc: Connectat a %s (%s)

en: Connecting to %s (%s)
oc: Connexion a %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
oc: Creacion impossibla de cap de connector per %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
oc: Impossible d'inicializar la connexion a %s : %s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s).
oc: Impossible de se connectar a %s:%s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
oc: Connexion a %s: %s (%s) impossibla, relambi de connexion depassat

note: We say this mainly because the pause here is for the ssh connection that is still going
en: Connecting to %s
oc: Connexion a %s

en: Could not resolve '%s'
oc: Resolucion impossibla de  « %s »

en: Temporary failure resolving '%s'
oc: Error temporària de resolucion de « %s »

en: System error resolving '%s:%s'
oc: Error sistèma en resòlver « %s:%s »

en: Unable to connect to %s:%s:
oc: Impossible de se connectar a %s:%s :

en: Failed to stat
oc: Impossible d'estatuar

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
oc: Ligam invalid, los ligams locals devon pas començar per //

note: Login must be before getpeername otherwise dante won't work.
en: Logging in
oc: Connexion en cors

en: Unable to determine the peer name
oc: Impossible de determinar lo nom de la maquina distanta

en: Unable to determine the local name
oc: Impossible de determinar lo nom local

en: The server refused the connection and said: %s
oc: Lo servidor a refusat la connexion e a respondut : %s

en: USER failed, server said: %s
oc: USER incorrècte, lo servidor a respondut : %s

en: PASS failed, server said: %s
oc: PASS incorrècte, lo servidor a respondut : %s

en: A proxy server was specified but no login script, Acquire::ftp::ProxyLogin is empty.
oc: Un servidor mandatari es estat especificat, mas cap de script de connexion, Acquire::ftp::ProxyLogin es void.

en: TYPE failed, server said: %s
oc: Fracàs de TYPE, lo servidor a respondut : %s

en: Connection timeout
oc: Temps d'espèra despassat

en: Server closed the connection
oc: Lo servidor a tampat la connexion

en: A response overflowed the buffer.
oc: Una responsa a subrepassat lo tampon.

en: Protocol corruption
oc: Corrupcion del protocòl

en: Could not create a socket
oc: Impossible de crear un connector

en: Could not connect data socket, connection timed out
oc: Impossible de se connectar sul pòrt de donadas, relambi de connexion depassat

en: Could not connect passive socket.
oc: Impossible de se connectar al pòrt en mòde passiu.

en: getaddrinfo was unable to get a listening socket
oc: gettaddrinfo a pas pogut obténer un pòrt d'escota

en: Could not bind a socket
oc: Impossible de se connectar a un pòrt

en: Could not listen on the socket
oc: Impossible d'escotar sul pòrt

en: Could not determine the socket's name
oc: Impossible de determinar lo nom del pòrt

en: Unable to send PORT command
oc: Impossible de mandar la comanda PORT

en: Unknown address family %u (AF_*)
oc: Familha d'adreças %u desconeguda (AF_*)

en: EPRT failed, server said: %s
oc: EPRT a fracassat, lo servidor a respondut : %s

en: Data socket connect timed out
oc: Relambi de connexion al pòrt de donadas depassat

en: Unable to accept connection
oc: Impossible d'acceptar una connexion

en: Problem hashing file
oc: Problèma de hashatge del fichièr

en: Unable to fetch file, server said '%s'
oc: Impossible de recuperar lo fichièr, lo servidor a respondut « %s »

en: Data socket timed out
oc: Pas de responsa del pòrt donadas dins los relambis

en: Data transfer failed, server said '%s'
oc: Lo transferiment de donadas a fracassat, lo servidor a respondut « %s »

note: Get the files information
en: Query
oc: Requèsta

en: Unable to invoke
oc: Impossible d'invocar

en: At least one invalid signature was encountered.
oc: Almens una signatura pas valabla es estada rencontrada.

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
oc: Error intèrna : las signaturas son bonas mas determinacion impossibla de l’emprenta de la clau ?!

en: Could not execute 'apt-key' to verify signature (is gnupg installed?)
oc: Execucion impossibla de « apt-key » per contrarotlar la signatura (verificatz se gnupg es installat).

en: Unknown error executing apt-key
oc: Error desconeguda a l’execucion d’apt-key

en: The following signatures were invalid:
oc: Las signaturas seguentas èran pas valablas :

en: Error writing to the file
oc: Error d'escritura sul fichièr

en: Error reading from server. Remote end closed connection
oc: Error de lecture a partir del servidor. A terminat la connexion

en: Error reading from server
oc: Error de lectura del servidor

en: Error writing to file
oc: Error a l’escritura del fichièr

en: Select failed
oc: Seleccion desfalhenta

en: Connection timed out
oc: Lo temps de connexion a expirat

en: Error writing to output file
oc: Error d'escritura del fichièr de sortida

en: Failed to set modification time
oc: Impossible de modificar l'ora

en: Connection closed prematurely
oc: Connexion tampada prematurament

en: Empty files can't be valid archives
oc: Los fichièrs voids pòdon pas èsser d'archius valables
