console-data - en to fr translation catalogue (91 entries)

note: Type: select choices Choices
en: by
fr: Belarusian

note: Type: select choices Choices
en: bg
fr: Bulgarian

note: Type: select choices Choices
en: croat
fr: Croatian

note: Type: select choices Choices
en: cz-lat2
fr: Czech

note: Type: select choices Choices
en: sg-latin1
fr: Swiss German

note: Type: select choices Choices
en: de-latin1-nodeadkeys
fr: German

note: Type: select choices Choices
en: dk-latin1
fr: Danish

note: Type: select choices Choices
en: us
fr: American English

note: Type: select choices Choices
en: uk
fr: British English

note: Type: select choices Choices
en: dvorak
fr: Dvorak

note: Type: select choices Choices
en: et
fr: Estonian

note: Type: select choices Choices
en: la-latin1
fr: Latin American

note: Type: select choices Choices
en: es
fr: Spanish

note: Type: select choices Choices
en: fi-latin1
fr: Finnish

note: Type: select choices Choices
en: fr-latin9
fr: French

note: Type: select choices
en: fr-latin1
fr: French (obsolete)

note: Type: select choices Choices
en: be2-latin1
fr: Belgian

note: Type: select choices Choices
en: cf
fr: Canadian French

note: Type: select choices Choices
en: fr_CH-latin1
fr: Swiss French

note: Type: select choices Choices
en: gr
fr: Greek

note: Type: select choices Choices
en: hebrew
fr: Hebrew

note: Type: select choices Choices
en: hu
fr: Hungarian

note: Type: select choices Choices
en: is-latin1
fr: Icelandic

note: Type: select choices Choices
en: it
fr: Italian

note: Type: select choices Choices
en: lt
fr: Lithuanian

note: Type: select choices Choices
en: lv-latin4
fr: Latvian

note: Type: select choices Choices
en: jp106
fr: Japanese

note: Type: select choices Choices
en: mk
fr: Macedonian

note: Type: select choices Choices
en: no-latin1
fr: Norwegian

note: Type: select choices Choices
en: nl
fr: Dutch

note: Type: select choices Choices
en: pl
fr: Polish

note: Type: select choices Choices
en: pt-latin1
fr: Portuguese

note: Type: select choices Choices
en: br-abnt2
fr: Brazilian (ABNT2 layout)

note: Type: select choices Choices
en: br-latin1
fr: Brazilian (EUA layout)

note: Type: select choices Choices
en: ro
fr: Romanian

note: Type: select choices Choices
en: ru
fr: Russian

note: Type: select choices Choices
en: sk-qwerty
fr: Slovakian

note: Type: select choices Choices
en: slovene
fr: Slovene

note: Type: select choices Choices
en: sr-cy
fr: Serbian (Cyrillic)

note: Type: select choices Choices
en: se-latin1
fr: Swedish

note: Type: select choices Choices
en: trfu
fr: Turkish (F layout)

note: Type: select choices Choices
en: trqu
fr: Turkish (Q layout)

note: Type: select choices Choices
en: ua
fr: Ukrainian

note: Type: select Choices
en: amiga-us
fr: American English (amiga)

note: Type: select Choices
en: amiga-fr
fr: French (amiga)

note: Type: select Choices
en: amiga-de
fr: German (amiga)

note: Type: select Choices
en: amiga-it
fr: Italian (amiga)

note: Type: select Choices
en: amiga-se
fr: Swedish (amiga)

note: Type: select Choices
en: amiga-sg
fr: Swiss German (amiga)

note: Type: select Choices
en: amiga-es
fr: Spanish (amiga)

note: Type: select Choices
en: atari-us
fr: American English (atari)

note: Type: select Choices
en: atari-uk
fr: British English (atari)

note: Type: select Choices
en: atari-fr
fr: French (atari)

note: Type: select Choices
en: atari-de
fr: German (atari)

note: Type: select Choices
en: atari-se
fr: Swedish (atari)

note: Type: select Choices
en: mac-us-std
fr: U.S. English (Mac; 82 keys)

note: Type: select Choices
en: mac-us-ext
fr: U.S. English (Mac; extended kbd)

note: Type: select Choices
en: mac-de2-ext
fr: German (Mac; extended kbd)

note: Type: select Choices
en: mac-fr2-ext
fr: French (Mac; extended kbd)

note: Type: select Choices
en: mac-fr3
fr: French (Mac; alternate)

note: Type: select Choices
en: sunkeymap
fr: American English

note: Type: select Choices
en: sunt5-fi-latin1
fr: Finnish (type 5)

note: Type: select Choices
en: sunt5-fr-latin1
fr: French (type 5)

note: Type: select Choices
en: sunt5-de-latin1
fr: German (type 5)

note: Type: select Choices
en: sunt5-es
fr: Spanish (type 5)

note: Type: select Choices
en: sunt4-es
fr: Spanish (type 4)

note: Type: select Choices
en: sun-pl
fr: Polish

note: Type: select Choices
en: sunt5-cz-us
fr: Czech (type 5; US layout)

note: Type: select Choices
en: sunt5-uk
fr: British English (type 5)

note: Type: select Choices
en: sunt4-no-latin1
fr: Norwegian (type 4)

note: Type: select Choices
en: sunt5-no
fr: Norwegian (type 5)

note: Type: select Choices
en: sunt5-ru
fr: Russian (type 5)

note: Type: select Choices
en: sunt5-trqalt
fr: Turkish Q(type 5)

note: Type: select Choices
en: sunt4-ja
fr: Japanese (type 4)

note: Type: select Choices
en: sunt5-ja
fr: Japanese (type 5)

note: Type: select Choices
en: mac-usb-be
fr: Belgian

note: Type: select Choices
en: mac-usb-de-latin1
fr: German

note: Type: select Choices
en: mac-usb-de-latin1-nodeadkeys
fr: German (no dead keys)

note: Type: select Choices
en: mac-usb-de_CH
fr: Swiss German

note: Type: select Choices
en: mac-usb-dk-latin1
fr: Danish

note: Type: select Choices
en: mac-usb-us
fr: American English

note: Type: select Choices
en: mac-usb-dvorak
fr: Dvorak

note: Type: select Choices
en: mac-usb-es
fr: Spanish

note: Type: select Choices
en: mac-usb-fi-latin1
fr: Finnish

note: Type: select Choices
en: mac-usb-fr
fr: French

note: Type: select Choices
en: mac-usb-fr_CH-latin1
fr: Swiss French

note: Type: select Choices
en: mac-usb-it
fr: Italian

note: Type: select Choices
en: mac-usb-pt-latin1
fr: Portuguese

note: Type: select Choices
en: mac-usb-se
fr: Swedish

note: Type: select Choices
en: mac-usb-uk
fr: British English

note: Type: select Choices
en: lk201-us
fr: US English
