discover1_po_el - en to el translation catalogue (78 entries)

en: Can't run following command:
el: Αδύνατη η εκτέλεση της εντολής:

en: Something is wrong
el: Κάποιο σφάλμα συνέβη

en: 
    Probing CDROM drive...
el: 
    Ανίχνευση της μονάδας CD-ROM...

en: 	Probing ATAPI/IDE cdrom drive...
el: 	Ανίχνευση της μονάδας ATAPI/IDE CD-ROM...

en: 	Probing SCSI cdrom drive...
el: 	Ανίχνευση της μονάδας SCSI CD-ROM...

note: Note to translators: This are the device types, as they will be shown e.g. in HardDrake's device list
en: CPU
el: Επεξεργαστής

en: Memory
el: Μνήμη

en: Floppy Drives
el: Μονάδες Δισκέτας

en: Disks
el: Δίσκοι

en: CD-ROMs
el: CD-ROM

en: Tapes
el: Μονάδες Ταινίας

en: Network Device Cards
el: Κάρτες Δικτύου

en: Videocards
el: Κάρτες Οθόνης

en: TV Cards
el: Κάρτες TV

en: Soundcards
el: Κάρτες Ήχου

en: Mouse
el: Ποντίκια

en: Printer
el: Εκτυπωτές

en: Scanner
el: Σαρωτές

en: Other Devices
el: Άλλες συσκευές

en: IDE Interfaces
el: Διασύνδεση IDE:

en: SCSI Interfaces
el: Διασύνδεση SCSI:

en: USB Interfaces
el: Διασύνδεση USB:

en: Joystick
el: Χειριστήρια

en: ISDN Adapters
el: Μετατροπείς ISDN

en: WebCams
el: Κάμερες Web

en: Bridge
el: Γέφυρες δικτύου

en: Unknown Devices
el: Άγνωστες συσκευές

en: 
    Probing CPU...
el: 
    Ανίχνευση Επεξεργαστή...

en: 	Found %s %s
el: 	Βρέθηκε %s %s

en: 		Found %s %s on %s
el: 		Βρέθηκε %s %s στο %s

en: 
    Probing ethernet card...
el: 
    Ανίχνευση κάρτα δικτύου...

en: 	Probing PCI ethernet card...
el: 	Ανίχνευση κάρτα δικτύου PCI...

en: 		Found %s %s
el: 		Βρέθηκε %s %s

en: 	Probing ISA ethernet card...
el: 	Ανίχνευση κάρτα δικτύου ISA...

en: 	Probing SBUS ethernet card...
el: 	Ανίχνευση κάρτας δικτύου SBUS...

en: 	Probing PCMCIA ethernet card...
el: 	Ανίχνευση κάρτα δικτύου PCMCIA...

en: 	Probing PowerPC interface...
el: 	Ανίχνευση διασύνδεση PowerPC...

en: 
    Probing floppy drive...
el: 
     Ανίχνευση μονάδας δισκέτας...

en: 	Probing FDC floppy drive...
el: 	Ανίχνευση μονάδας δισκέτας FDC...

en: 		Found %s on %s
el: 		Βρέθηκε %s στο %s

en: 		Found %s
el: 		Βρέθηκε %s

en: 	Probing IDE floppy drive...
el: 	Ανίχνευση μονάδα δισκέτας IDE...

en: 	Probing SCSI floppy drive...
el: 	Ανίχνευση μονάδα δισκέτας SCSI...

en: !!! Error while trying to interrogate the ISA PnP cards !!!
el: !!! Σφάλμα κατά την επικοινωνία με τις κάρτες ISA PnP !!!

en: !!! Error while trying to get IRQ/DMA information !!!
el: !!! Σφάλμα κατά την ανάκτηση των πληροφορίων IRQ/DMA !!!

note: Note to translators: `%s %s' = `PACKAGE VERSION'
en: This report has been generated by %s %s
el: Η αναφορά αυτή δημιουργήθηκε από το %s %s

en: vendor
el: κατασκευαστής

en: model
el: μοντέλο

en: frequency
el: συχνότητα

en: flags
el: χαρακτηριστικά

en: bogomips
el: ψεύδο-mips

en: bugs
el: σφάλματα

en: total
el: σύνολο

en: free
el: ελεύθερη

en: shared
el: μοιρασμένη

en: buffers
el: προσωρινές

en: cached
el: κρυφές

en: free_swap
el: ελεύθερη εικονική

en: total_swap
el: ολική εικονική

en: bus
el: δίαυλος

en: module
el: μονάδα λογισμικού πυρήνα

en: device
el: συσκευή

en: size(512k-blocks)
el: μέγεθος (512k-blocks)

en: heads
el: κεφαλές

en: sectors
el: τομείς

en: cylinders
el: κύλινδροι

en: server
el: εξυπηρετητής

en: memory
el: μνήμη

en: clockchip
el: χρονιστής

en: speed
el: ταχύτητα

en: DOS_equivalent
el: DOS_ισοδύναμο

en: 
    modem_detect(): Couldn't open previously open port %s
el: 
    modem_detect(): Αδύνατο το άνοιγμα της ήδη ανοιχτής θύρας %s

note: IMPORTANT: The following comments are needet, otherwise we won't get the strings i18n'ed :-\  (they have to stay AFTER the defines)
en: Can't allocate memory!
el: Αδύνατη η δέσμευση μνήμης!

note: _("Can't allocate memory!\n")
en: Can't open file `%s' for reading!
el: Αδύνατο το άνοιγμα του αρχείου '%s' για ανάγνωση!

note: _("Can't open file `%s' for reading!\n")
en: Can't open file `%s' for writing!
el: Αδύνατο το άνοιγμα του αρχείου '%s' για εγγραφή!

note: _("Can't open file `%s' for writing!\n")
en: Can't get kernel version
el: Αδύνατη η ανάκτηση της έκδοσης του πυρήνα

note: _("Can't get kernel version\n")
en: You must have a kernel version superior at 2.1.120
el: Η έκδοση του πυρήνα θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 2.1.120

note: _("You must have a kernel version superior at 2.1.120\n")
en: Error in ioctl request!
el: Σφάλμα κατά την επερώτηση ioctl!
